Zlecę kalibrację

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

przem1806
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 19:53
Lokalizacja: Tczew

Zlecę kalibrację

Post autor: przem1806 »

Witam, od dłuższego czasu posiadam 8coptera opartego o mikrokopter fc 2.1, około rok temu bawiłem się w kalibrację ale mi nie wyszło ( już nawet nie pamiętam z czym miałem problem). Czy ktoś podjąłby się tego zadania? Ewentualnie czy znacie kogoś kto dobrze zna tą platforme?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa 04 kwie 2018, 16:29 przez przem1806, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zlecę kalibrację

Post autor: Adrián »

Zdecydowanie taniej i lepiej dla Ciebie będzie, jak zmienisz to muzealne fc na coś współczesnego.
Np omnibus f4, lub nawet f3 koszt od 60-100zł spokojnie się zamkniesz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zlecę kalibrację

Post autor: Verid »

Niezupełnie. Wymiana FC w przypadku MK to także wymiana regli. MK pracował z regulatorami I2C - przynajmniej te wersje z którymi miałem styczność. GPS shield też nie wiem czy jest kompatybilny z czymkolwiek poza MK. Także to nie będzie stówka...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zlecę kalibrację

Post autor: Adrián »

To i tak będzie lepiej opchnąć, niż się z tym męczyć..
Nawet po kalibracji, to już nie lata tak dobrze jak współczesne konstrukcje.
przem1806
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 19:53
Lokalizacja: Tczew

Re: Zlecę kalibrację

Post autor: przem1806 »

Czy mk jest aż tak zły?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zlecę kalibrację

Post autor: Adrián »

Niestety tak.
Już "stare" naze32 na f1 jest dużo lepsze a już większość w kopterach na tym nie lata. A na pewno nie w nowych sprzętach.
To bardzo szybko się starzeje. JAk nie używasz, trzeba sprzedawać, bo za chwilę będą tańsze i dużo lepsze podzespoły. Szczególnie jeśli chodzi o fc, esc

Ale jak nie masz dodatkowych $, to lataj na tym co jest, aż się rozwali i kupisz nowe.

Tylko czego nie ogarniasz?
Są tutki na chociazby yt, a jak dobrze poszukasz, to są opisy PL na starych blogach
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zlecę kalibrację

Post autor: Verid »

MK nie jest zły tylko...nieznośny bo latać lata poprawnie. Tyle że walczyć trzeba jak z APM'em czy Pixem, kompatybilny sam ze sobą, kosztuje fortunę i z zamkniętym softem do którego trzeba dopłacać za kolejne funkcje.
Wyobraź sobie sytuację że każdym jednym Phantomem niezależnie od generacji możesz odlecieć tylko na 500m i ani metra dalej. Chyba że wykupisz dodatkową opcję to zasięg ci rośnie do kilometra i tylko do kilometra.
Albo że NAZA v2 chodzi TYLKO z firmowymi reglami DJI i żadnymi innymi.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Zlecę kalibrację

Post autor: krall »

Mam jeszcze kilka kopterów na MK ale mimo tego że są w stanie gotowym do lotu to teraz zajmują już tylko miejsce na półkach ;-)
Świat poszedł do przodu.
Można oczywiście spierać się, że MK jest w tym a tym lepszy od współczesnych konstrukcji ale to już powoli akademicka dyskusja.
Szkoda, że niemcy nie przekuli swoich doświadczeń na produkty RTF... :cry:

Rozumiem, że nie chodzi Ci o kalibrację kompasu a raczej o to słynne pidowanie?
Ilość parametrów w tych zakładkach mktoola faktycznie może odstraszyć a precyzyjne ustawienie może zająć sporo czasu.
Może poszukaj po necie jakiejś podobnego setupu do Twojego i przepisz...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Markusso
Posty: 16
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 22:10

Re: Zlecę kalibrację

Post autor: Markusso »

Witam. Mam kilka maszyn od quadów po okty i wszystkie Mikrokoptera. Latam nimi zawodowo od trzech lat i nigdy nie było problemu. Oczywiście wszystko oryginał bo inaczej wariuje i tylko szkoda czasu. Radio oczywiście Graupnera z firmowym softem. Telemetria pierwsza klasa. Co za bzdury że trzeba płacić za nowsze oprogramowanie. Wszystko dostępne i zmieniamy kiedy mamy ochotę. Żadne automatyczne aktualizacje na 10 min przed startem jak u chińczyka :)
ODPOWIEDZ