Ubezpieczenie - chyba mam

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Adrián »

Ja też w chacie ubezpieczałem, plusem było ubezpieczenie w EU, nie tylko PL, a na tym mi zależało najbardziej.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Jagoda »

Adrián pisze: plusem było ubezpieczenie w EU, nie tylko PL
Mi również zależy...
Chyba też wprowadzę się do tej Chaty, jak skończy się moje OC w Generali.

Wydruk polisy dostałeś "dwujęzyczny" (np. pl + en) czy tylko pl?
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:ubezpieczenie w EU
Nie tylko w EU, FCH obejmuje caly swiat.
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Sebaa »

Hello,

ostatnio też rozglądałem się za OC na latanie i trochę się zdziwiłem, dostałem propozycję z Compensy, ale to jest jakieś ubezpieczenie mieszkania i do tego jest też OC na "drona". Ale to wygląda mi na jakąś lipę, do tego cena też nie jest niska. Nie ma jakiś ofert typowo na latanie BSP, żeby nie mieszać w to mieszkań i reszty? No i trochę taniej by mogło być, tyle to ja płacę za samochód prawie. Ubezpieczał ktoś się ostatnio w ten sposób?

Obrazek

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: pawelsky »

Sebaa pisze:ale to jest jakieś ubezpieczenie mieszkania i do tego jest też OC na "drona".
Standardowa praktyka, wielu ubezpieczycieli do ubezpieczenia mieszkania dorzuca rowniez OC.
Sebaa pisze:Ale to wygląda mi na jakąś lipę
Przeczytaj OWU to bedziesz wiedzial czy to lipa czy nie.
Sebaa pisze:do tego cena też nie jest niska.
Skoro to ubezpieczenie mieszkania, to chyba logiczne ze cena nie jest niska...
Sebaa pisze:Nie ma jakiś ofert typowo na latanie BSP, żeby nie mieszać w to mieszkań i reszty?
A moze bys tak laskawie przeczytal ten watek od poczatku?
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: sp5l- »

Moje w FCH kończy się w maju i chyba tam jest najlepsze.
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: lesz »

przy odnawianiu ubezpieczenia za dom (allianz) niestety nowe oferty sa do d.
poprzednio mialem modele latajace (w tym kwalifikowano wg. mojego agenta drona) do sumy OC, teraz widze smutny zapis, ze "szkody z tytulu OC w zyciu prywatnym, wyrzadzone przez urzadzenia latajace w tym drony - do 3000" :( jak to sie ma do 200000 sumy OC... :/ lipa
chyba FCH przyjdzie brac
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Sebaa »

Hello,
pawelsky pisze:
Sebaa pisze: Standardowa praktyka, wielu ubezpieczycieli do ubezpieczenia mieszkania dorzuca rowniez OC.
[...]
A moze bys tak laskawie przeczytal ten watek od poczatku?
Akurat kiedy trafiłem na ten wątek miałem bardzo wolny internet satelitarny i posty z 2015 roku nie wydawały mi się znaczące. Co do trybu i formy ubezpieczenia takie łączenie mieszkania z dronem wydaje mi się dość dziwne, ale być może takie są trendy na tym rynku.
Znalazłem już ofertę Hestii opisywaną w tym wątku i skorzystam z pośrednictwa Finansowej Chaty bo ta oferta wydaje się rozsądna i przyzwoita cenowo.

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: pawelsky »

Sebaa pisze:Akurat kiedy trafiłem na ten wątek miałem bardzo wolny internet satelitarny i posty z 2015 roku nie wydawały mi się znaczące.
Hehe, jak ja lubie takie wymowki z (nomen omen) kosmosu - te z marca 2019 tez nie wydaly Ci sie znaczace? :roll:
Sebaa pisze:Co do trybu i formy ubezpieczenia takie łączenie mieszkania z dronem wydaje mi się dość dziwne
Nie wiem co dziwnego widzisz w laczeniu ubezpieczenia mieszkania z OC.
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Sebaa »

pawelsky pisze:
Sebaa pisze:Akurat kiedy trafiłem na ten wątek miałem bardzo wolny internet satelitarny i posty z 2015 roku nie wydawały mi się znaczące.
Hehe, jak ja lubie takie wymowki z (nomen omen) kosmosu - te z marca 2019 tez nie wydaly Ci sie znaczace? :roll:

Hehehe, często korzystam z neta po satelicie bo lepszy taki niż żaden, jednak prędkość jego działania pozostawia wiele do życzenia, zanim się strona załaduje można zasnąć, dlatego nie wgłębiłem się w temat od razu... Jest to fakt, wymówek nie potrzebuję :-P
Sebaa pisze:Co do trybu i formy ubezpieczenia takie łączenie mieszkania z dronem wydaje mi się dość dziwne
Nie wiem co dziwnego widzisz w laczeniu ubezpieczenia mieszkania z OC.
To, że chcę konkretne ubezpieczenie, a nie żeby na siłę wciskać mi produkt, którego aktualnie nie potrzebuję za dużo większe pieniądze. Trochę tak, jakbym chciał kupić samochód kombi, a sprzedawca wciskał mi ciągnik siodłowy z naczepą do przewozu kontenerów - wiem, przejaskrawione, ale takie miało być.
Suma sumarum znalazłem w tym wątku co potrzebowałem, więc spełnił on moje oczekiwania.

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: pawelsky »

Sebaa pisze:To, że chcę konkretne ubezpieczenie, a nie żeby na siłę wciskać mi produkt, którego aktualnie nie potrzebuję za dużo większe pieniądze.
Nikt Ci nie wciska. To nie jest ubezpieczenie drona z ubezpieczeniem mieszkania jako bonus, tylko ubezpieczenie mieszkania z OC jako bonus. Jak ubezpieczasz mieszkanie to mozesz przy okazji dostac tez OC (w tym na szkody wyrzadzone z uzciem drona), nie odwrotnie.
Sebaa pisze:Trochę tak, jakbym chciał kupić samochód kombi, a sprzedawca wciskał mi ciągnik siodłowy z naczepą do przewozu kontenerów - wiem, przejaskrawione, ale takie miało być.
Nieadekwatna analogia. W Twoim przypadku to raczej jakbys chcial kupic kombi, poszedl rozmawiac do saloniu z ciagnikami siodlowymi z naczepa do przewozu kontenerow, a potem dziwil sie ze drogo...
Sebaa pisze:Suma sumarum znalazłem w tym wątku co potrzebowałem, więc spełnił on moje oczekiwania.
Lekcja na przyszlosc - najpierw czytac, potem pytac. Bo jak widzisz wiele odpowiedzi dawno juz na tym forum zostalo udzielonych...
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: labo »

Czy ktoś z Was spotkał się z ubezpieczeniem Ergo Sport? Rozszerzenie na zawodowe uprawianie sportu, o drony i modele zdalnie sterowanie (występują osobno). Czekam na dodatkowe info (agent na urlopie).
ODPOWIEDZ