Dwu-osiowy gimbal na storm32 - konfiguracja

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dwu-osiowy gimbal na storm32 - konfiguracja

Post autor: mocart »

Cześć, Widzę, że jakiś czas temu podobny post był utworzony ale nie chciałbym mieszać problemów.

Jakiś czas temu kupiłem także gimbal ze STORM32 jakoś strasznie długo idzie mi jego podpięcie. Kilka dni temu usiadłem i chciałem zamknąć ta sprawę ale nadal nic.
STORM jest w wersji RTF (2 osiowy) wiec z tego co rozumiem nie powinienem zbytnio go nawet konfigurować.

Niestety po podłączeniu nie działał mi poprawnie. Cały czas mam problem z pozycją kamery dla obrotu (Roll). Kamera centruje się zawsze z minimalnym kontem, który starałem złapać się na tej fotce.

Obrazek

Przy pomocy o323BGCTool_v096 zrobiłem konfigurację (z zakładki gimbal configuration). Wyłączyłem jedynie opcję "motor poles" ale w sumie przeszło do końca. Zakładam, że kabelki pod silniki są też dobrze podłączone (nie chciało mi się ich rozkręcać) ale nie sądzę że chinczycy źle je podłączyli.

Na chwilę obecną start gimbala wygląda jak na poniższym filmie. Za każdym razem widać ten nieodpowiedni kont względem podstawy. Na filmiku poobracałem nim bo jeszcze lepiej to widać.
Widać też jak jest zamontowany IMU kamery, wydaje mi się ok.



I tu moje pytanie co mogę zrobić aby to wyeliminować?. Wiem że pytania podstawowe, ale nigdy nie miałem z gimbalem wcześniej do czynienia. Czy mam dodać jeszcze jakieś printscreeny z aplikacji ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dwu-osiowy gimbal na storm32 - konfiguracja

Post autor: pawelsky »

Zacznij od wywazenia kamery, sprawdz czy imu jest rowno zamontowane i czy stol na ktorym tesujesz jest poziomy.
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dwu-osiowy gimbal na storm32 - konfiguracja

Post autor: mocart »

Wczoraj usiadałem wieczorkiem ponownie do setup. Nie mówię, że jest on perfect ale wydaje mi się że IMU kontrolera znajduje się w pozycji horyzontalnej. Może jest tam jakaś niedokładność ale nie powinno się to przekładać na aż taki kont zamontowania kamery. Dodatkowo zbadałem sprawę wywarzenia.

Wywaliłem kamerę i zrobiłem test na dwóch dowolnych innych ciężarkach (plastikowe, lekkie pudełko oraz dwie metalowe śruby). Efekt na poniższych zdjęciach, nadal widać wyraźne odchylenie od linii horyzontu. Nawet na teście z dwiema śrubami. Wydaje mi się wiec, że nie jest to wiec sprawa wywarzenia kamery. Czy nie ma nigdzie jakiejś opcji manualnej korekcji tego konta ??

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dwu-osiowy gimbal na storm32 - konfiguracja

Post autor: pawelsky »

mocart pisze:Wywaliłem kamerę i zrobiłem test na dwóch dowolnych innych ciężarkach
Ale po co cudujesz z innymi ciezarkami? Masz wywazyc gimbal z kamera tak zeby stala poziomo przy WYLACZONYM gimbalu.

Kalibracje IMU robiles (1 badz 6-punktowa)?
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dwu-osiowy gimbal na storm32 - konfiguracja

Post autor: mocart »

Robiłem na początku tą jednopunktową i nic ona nie zmieniała. Zrobię wiec tą 6-cio punktową, której nie dotykałem bo wiem czy da radę ją zrobić przy zamontowanym gimbalu. Chyba nie, wiec będę musiał teraz go rozkręcić. Cały czas miałem nadzieję że można jakoś manualnie dostroić te kąty, teraz czuję że chyba nie da się.
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dwu-osiowy gimbal na storm32 - konfiguracja

Post autor: mocart »

6 - punktowe kalibrowanie wyeliminowało ten problem. Jeszcze na spokojnie drugi raz to zrobię ale teraz już jest o niebo lepiej :)

Obrazek

Mam jeszcze jedno dzisiaj pytanie. Czy kont obrotu kamery -90st. jak na załączonym poniżej obrazku też powinien się automatycznie ustawić czy mogę go jakoś manualnie ograniczać. W chwili obecnej kamera troszkę na daleko się obraca od swojej wyjściowej pozycji (cos ok -93st) ?

Obrazek
ODPOWIEDZ