Program do montowania wideo

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mareczek87
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 08:32

Program do montowania wideo

Post autor: mareczek87 »

Witam
Jaki program polecacie do montowania nagrań z drona ?:)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Program do montowania wideo

Post autor: Verid »

Polecamy sprecyzować oczekiwania bo "montować" to można i Windows Movie Maker'em czy jak to się tam teraz nazywa. Potniesz, muzę podstawisz, jakieś napisy i proste efekty też no i jest za darmo.
Ten wredny...
mareczek87
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 08:32

Re: Program do montowania wideo

Post autor: mareczek87 »

Przepraszam, w sumie prawda - wyszło z tego pytanie "z du..".
Mam DJI Tello więc szału nie ma, zwłaszcza w nagrywaniu. Ale chciałem się pobawić, pomontować i docelowo to będzie pewnie lądować na fb czy instagramie bo przy tej jakości na monitorze same piksele :)
W sumie chce zobaczyć jak mi to idzie, czy mi się spodoba i czy jest sens zbierania na coś droższego..

Edytuj posty!

Nic?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Program do montowania wideo

Post autor: Tanner »

Na maca możesz mieć darmowego iMovie - pomontujesz, stabilizacja jakaś tam jest oraz kolorowanie. Również Davinci Resolve ma darmową wersję, okrojoną ale i tak sporo podstawowych funkcji jest dostepne. Tylko musiałbyś trochę tutoriali obejrzeć bo to już większy kombajn jest.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Program do montowania wideo

Post autor: Rurek »

DaVinci Resolve - darmowy. IMHO nie ustępuje wiele programom za konkretne pieniądze jak np Adobe Premiere. Poza tym można tu coś poczytać : https://www.oberlo.com/blog/best-free-v ... g-software
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Program do montowania wideo

Post autor: Verid »

mareczek87 pisze:Nic?
Ano nic bo nie zmieniłeś absolutnie nic w stosunku do pierwszego pytania poza dodaniem nazwy koptera co niespecjalnie cokolwiek zmienia.
To co wymieniłeś czyli pocięcie i podstawienie muzy zrobi DOWOLNY program do obróbki wideo - czy to będzie wspomniany Movie Maker, Resolve czy Sony Studio - bo na tym ta obróbka wideo polega. Można się spierać czy dany program jest bardziej intuicyjny niż inny ale to tak naprawdę kwestia preferencji które z czasem sam wykształcisz. Najlepiej zobacz sobie jakieś zestawienie których na YT pełno - jakiś TOP10 darmowy programów do edycji wideo i zobacz który dla ciebie wydaje się najbardziej przyjazny jeżeli chodzi o interfejs.

Ja wybrałem Sony Studio ale tego akurat nie polecam na początek z tego prostego względu że jest za kasę. Po prostu przez pewien czas pracowałem na kompie na którym był zainstalowany jego "starszy brat" czyli Sony Vegas i na tyle się przyzwyczaiłem do interfejsu że po prostu kupiłem sobie "cywilną" wersję.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Program do montowania wideo

Post autor: volender »

W końcu i mi się zachciało coś montować video, i zderzyłem się z rzeczywistością za słabego laptopa (i7-7Y75 + hd graphics 615, czyli ultramobilny laptop ;) ).

W Davinci resolve (podoba mi się interfejs) nieziemsko klatkuje podgląd klipów fhd60fps.
Próbowałem openshot też to samo. Praktycznie nie używalne, i widzę, że w obu cpu 100%, ale gpu się nudzi.

Próbowałem jeszcze Filmora (nazwa straszna ;D), i tu w miarę używalne, korzysta z gpu, i ma mega pomocny ficzer - render preview - renderuje sobie uproszczony podgląd, żeby dało się cokolwiek edytować ;)
Przerabiał ktoś temat słabego procka? Może jest coś jeszcze lepszego niż ta filmzmora?
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4653
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Program do montowania wideo

Post autor: pma_ »

W davinci też możesz pracować na mniejszej rozdzielczości, nie pamiętam jak to się nazywa ale klikasz, zostawiasz komputer na dłuższy czas :) i możesz działać.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Program do montowania wideo

Post autor: lesz »

Davinci na mocniejsze kompy jest b. Przyjemny
Na slabsze moze jakis starszy vegas?
Teraz masz na humblebundle promo na Pinnacle Studio 24 Ultimate za 1euro, powinien ogarnac wiekszosc podstawowych potrzeb :) i wiecej
https://www.humblebundle.com/software/d ... e-software
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ