FIMI X8 SE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

Nie oceniał bym pliku DNG, w podgladzie "InfranView".. zamportowane do LightRooma plus próba korekcji barw itp.. - ogólnie zmieniając balans bieli na przyjemniejszy dla oka - dół kadru wpada niesamowicie w fiolety. Starałem się je usunąć i coś nawet wyszło, ale nie chwalił bym się takim zdjęciem.

W LR po zaimportowaniu pliku suwaki od odszumiania mają juz pewną wartość. Zjechałem nimi do zera i doszedlem do wniosku, że niestety w ciemnych partiach obrazu jest mnóstwo kolorowego szumu....
Znajomi z naszego UAVO Trojmiasto potwierdzili moje spostrzeżenia.

Nie chcę wydawać wyroków, specjalistą nie jestem, ale jestem dość zawiedzony.
Mam wrażenie, ze lepsze RAWy wychodzą z kamerki sportowej GitUp jaką miałem kiedyś na dronie. Oczywiscie to subiektywna ocena - trza poczekać na wiecej materiałów.
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

kuczy pisze: W LR po zaimportowaniu pliku suwaki od odszumiania mają juz pewną wartość. Zjechałem nimi do zera i doszedlem do wniosku, że niestety w ciemnych partiach obrazu jest mnóstwo kolorowego szumu....
Znajomi z naszego UAVO Trojmiasto potwierdzili moje spostrzeżenia.
Nie chcę wydawać wyroków, specjalistą nie jestem, ale jestem dość zawiedzony.
Mam wrażenie, ze lepsze RAWy wychodzą z kamerki sportowej GitUp jaką miałem kiedyś na dronie. Oczywiscie to subiektywna ocena - trza poczekać na wiecej materiałów.
A nie brakuje Ci ostrości?
Ze zdjęć wrzuconych na grupę widać, że (w porównaniu do Mi Drone) ma toto trochę opcji manualnych. Trzeba zatem poczekać na trochę więcej surowych materiałów.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Jagoda »

Hmm.
Koncentracja na filmach, fotkach....
A jak z zakładką "support" ?
https://www.fimi.com/fimi-x8-se.html
Jak Wy to widzicie?
"Zapytowywuję", bo na dzień dzisiejszy w P4 mam silnik do wymiany i w zasadzie nie widzę problemu.
-Mogę kupić ( w PL też) i sam wymienić albo
-Mogę zlecić w serwisie (w PL też)
Pozdrawiam. :), :)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

Supportu nie ma (tzn zakładki) - jeszcze nie ma co supportować dopiero pierwsze sztuki przyjeżdżają do ludzi. Ale racja - prwnie trza będzie odsyłać do Chin - wszytstkie "serwisy Xiaomi" skupiają sie na telefonach.. :-D :-D

Myślę, że sytuacja się zmieni, ponieważ Xiaomka ma bardzo fajne hulajnogi elektryczne - i w końcu muszą kiedyś to ogarnąć.


No to zagadka mniejszej ilości pixeli rozwiązana !
Dziś ten sam facet, od którego otrzymałem RAWy - zaprezentował wygląd aplikacji. są dwa formaty rozmiaru zdjęć, co ciekawe, o różnej szerokosci:
Także........ muszę powiedzieć, że NIESTETY - ale Rawy SĄ autentyczne :(

16:9 - 3840x2160
4:3 - 4000x3000
fimiapp.jpg
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Adasko »

Tylko czekac kiedy beda w sprzedazy by zamowic
czepiacie sie jakosci fotki w dronie 3 razy tanszym niz mavic 2

kto lata mi dronem jak ja to zakupi i tego malego gada
bo jest mniejszy
a xiaomi nie blokuje flyzone az tak jak DJI
i da sie latac w wiekszosci miejsacach
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

Adasko pisze:Tylko czekac kiedy beda w sprzedazy by zamowic
czepiacie sie jakosci fotki w dronie 3 razy tanszym niz mavic 2

kto lata mi dronem jak ja to zakupi i tego malego gada
bo jest mniejszy
a xiaomi nie blokuje flyzone az tak jak DJI
i da sie latac w wiekszosci miejsacach
Obiektywna ocena miernoty tej kamery raczej nie jest czepianiem się.
Tu masz zdjęcie wykonane kamerką GitUp z soczewką 90st:

Obrazek

Kamera kosztuje na ceneo 341zł, ma 16MPix zamiast 12 jak w xiaomi, wyjście Video i sterowanie PWMem. Xiaomi serio się nie popisało - miał być "Mavić killer" - wyszła pupa. Można oczywiście poczekać na inne zdjęcia itp.... - ale sądząc po ilości szumu jaki widac w ciemnych obszarach obrazka RAWa xiaomi nie spodziewał bym się o wiele lepszych materiałów. A zdjęcie było robione w ciągu dnia.. - więc powodów do szumienia wiele nie było. Jeśli nie miał być to dron do zdjęć - to po co w takim razie opcja zapisywania RAWów ???
Fakt - jak ktoś szuka bajerów typu "wróci samo" albo "lata za mną - ale fajnie" - to jest spoko dron. Wolę jednak mieć lepszy obrazek niż czujniki funkcje auto i inne bajery.
ps - mój dronik nie ma żadnych "FlyZone" :P jeśli już na to patrzymy
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Adasko »

to czym latasz jesli nie masz flyzone i jest to skladane
parottem ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Obiektywna ocena miernoty tej kamery raczej nie jest czepianiem się.
Nie byloby czepianiem sie gdybys porownywal jablka do jablek a nie 2 przypadkowe zdjecia zrobione w roznych warunkach oswietleniowych, z czego dodatkowo jedno jest nieobrobionym RAWem a drugie JPGiem przemielonym przez filtry.

Obiektywna ocena musi odbywac sie w obiektywnych warunkach...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

Adasko pisze:to czpixhawkutasz jesli nie masz flyzone i jest to skladane
parottem ?
Adassko - wlasnym dronem na pixhawku. Wczesniej ja APM.
Pawelsky - jesli chcesz wrzucę rawa z Gita dla porownania, bo w sumie masz rację.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Pawelsky - jesli chcesz wrzucę rawa z Gita dla porownania, bo w sumie masz rację.
Jesli juz robic porownania, to takie

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

pawelsky pisze:Jesli juz robic porownania, to takie
Cóż.. Sami Luo jest wlasnie pracownikiem Xiaomi (albo blisko z nimi współpracuje) więc owszem - porównanie 1:1 przy tych samych warunkach jest najlepsze, ale po tym co pokazywał (filmy na prawdę super) oraz tym jak unikał moich pytań o pliki DNG - nie za bardzo ufam jego produkcjom.

RAWa z Gdyni nie za bardzo mogę znaleźć - ale żeby nie było - DNG z GitUpa, gdzie masz bliski i daleki plan:
https://drive.google.com/open?id=0B911u ... FNnVkduRFU

a po obróbce:

http://multipartner.pl/wp-content/uploa ... /lodka.jpg

powiem Ci, że próbowałem na prawdę mocno wyciągnąć cokolwiek sensownego z RAWa z FIMI X8 SE. Chciałbym aby to była "Alternatywa dla DJI". Jedyne co udało mi się uzyskać to to:
przedpo.jpg
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Jagoda »

kuczy pisze:
Cóż.. Sami Luo jest wlasnie pracownikiem Xiaomi (albo blisko z nimi współpracuje) więc owszem - porównanie 1:1 przy tych samych warunkach jest najlepsze, ale po tym co pokazywał (filmy na prawdę super) oraz tym jak unikał moich pytań o pliki DNG - nie za bardzo ufam jego produkcjom.
To wiele wyjaśnia :-D Wobec powyższego też nie ufam. :!:
Nie jest tajemnicą jak "jutuberzy" zarabiają na: lokowaniu produktów, testach produktów, itd. itp.
Nie należę do tej śmietanki.
Ale mogę (za odpowiednią kasę) wykazać, że mój Szajs Note 4 robi takie same jakościowo fotki jak mój Nikon D500 z dowolnym szkłem. ;-)
Filmy również.
:-P :-P
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Sami Luo jest wlasnie pracownikiem Xiaomi (albo blisko z nimi współpracuje)
Jestes w stanie to jakos potwierdzic, bo nie wygladasz na pewnego tego co piszesz?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: Jestes w stanie to jakos potwierdzic, bo nie wygladasz na pewnego tego co piszesz?
Hmm
Jakoś nie wpadło mi do czajnika, że kuczy może pisać z sufitu.
Ale..... jeżeli.... to będę musiał odszczekać "małe co nie co" :roll:
Pozdrawiam. :), :)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

pawelsky pisze:
kuczy pisze:Sami Luo jest wlasnie pracownikiem Xiaomi (albo blisko z nimi współpracuje)
Jestes w stanie to jakos potwierdzic, bo nie wygladasz na pewnego tego co piszesz?

Jak zapewne podejrzewasz - i słusznie - nie mam dostępu do jego umów, więc napisałem że jest pracownikiem ALBO bliko z nimi współpracuje. O bliskiej współpracy może świadczyć ilość filmów z Xiaomi - ale to jeszcze o niczym nie przesądza:
Sami2.jpg

Natomiast tutaj masz pewien ślad współpracy - zaznaczyłem Xiaomi - Official - pan Sami Luo jest.... Administratorem...
- ale to nic... zobacz na datę posta z Unboxingiem: 13 Grudnia 2018 - NIKT jeszcze nie miał tego drona, można go było zaklepać w preorderze (wysyłki i tak się opóźniły jak wiadomo):
Sami1.jpg

I ostatni screen - prawdopodobnie pierwsza osoba, która otrzymała tego drona - facet z Australii - więc blisko Chin, od czasu kiedy dostał tego drona wrzuca co chwilkę materiały - i w żadnym wypadku nie są one tak piękne jak "official - nieoficjal Sami Luo" - DATA POSTU 30 Stycznia 2019 !
Sami4.jpg

Dla mnie - jeśli ktoś udaje niezależnego Youtubera, pokazuje tylko filmy z kamery (latający fimi widoczny był dopiero długo później) i to o wiele wiele wcześniej niż dron się w ogóle pojawia, a pozatym jest administratorem oficjalnej grupy Xiaomi na FB - MOŻNA tu mówić o współpracy - a to w jaki sposób z nimi współpracuje obchodzi mnie mniej niż materiały, które nie za bardzo pokrywają się z materiałami pana Ross Langdon.
Kolejna sprawa - na kilka moich zapytań o pliki DNG - zbywał je milczeniem, albo ew, odpisał - "tak jest taka opcja" - no super... - jakby mieli się czym pochwalić to by to zrobili - nie sądzicie ?

Uważam więc, że nie jest to pisanie "z sufitu". Też macie internet tak jak ja, możecie się przyłączyć do oficjalnej grupki Samiego Luo i ocenić to co publikował on vs to co pokazuje Ross Langdon - dla mnie on jest raczej pierwszym (albo pierwszyym któremu się chce) testerem tego drona.

pzdr.
ODPOWIEDZ