EasyCap + VirtualDub a przeplot

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

EasyCap + VirtualDub a przeplot

Post autor: sigreg »

Witam,

Po pierwszym locie zauwazylem ze nagrany material ma widoczny przeplot. Troche mnie to zaskoczylo bo mialem nadzieje ze przeplotu da sie uniknac. Mozna go pozniej usunac jakims deinterlace ale to niestety nie pozostaje bez wplywu na jakosc nagrania. Uzywalem kompresji DV z pakietu ffdshow. Nie wiem czy przeplot lub jego brak to kwestia programowa (kodek) czy hardware'owa (EasyCap lub kamera), czy w takim razie jest mozliwe zapisywanie materialu bez przeplotu, nawet za cene duzo wiekszych plikow ?

Grzesiek
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

w UNLEAD jak nagrywa sie jako DVD niema przeplotu nawet w PAL 720x576 przynajmniej u mnie
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Sig a jakiego programu uzywales?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Nagrywalem poprzez "Capture AVI" w VirtualDub. Jesli mowicie ze w Ulead'zie nie ma przeplotu - sprobuje.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jesli w virtualdubie to wystarczy dodac filtr Deinterlane. To wszystko, tylko sprawdz czy Ci komp wyrobi.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Nagrywając w rozdzielczości 720x576 zawsze będzie przeplot. W 352x288 nie będzie. Więc albo nagrywasz od razu w rozdzielczości COŚx288 i nie masz przeplotu, albo w COŚx576 no i tu trzeba go usunąć.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Dodanie deinterlace podczas nagrywania w sumie sprowadza sie do tego samego co przy pozniejszej obrobce - softwarowe usuniecie przeplotu. Sprawdzilem w uleadzie - tam jest to samo, przeplot usuwany jest softwarowo w trakcie nagrywania. Znaczy sie - przeplot jest obecny "sprzetowo", programowo probujemy jedynie go ukryc. W takim razie to ja sobie ten przeplot na spokojnie bede maskowal w obrobce zeby nie meczyc dodatkowo proca w trakcie nagrywania. Dzieki za pomoc Panowie ! :)
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Nagrywałem przed na laptopa i obraz nie miał przeplotu używałem Ulead video studio 11pl
i kodeki conopus w opcjach wybierasz jakich ma używać kodeków i nagrywałem w pełnym palu
Na przykład http://vimeo.com/6668006
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

[shadow=orange]Czy do tego Easy capa wystarczy[/shadow]
vaio 1.73
2gb ramu
g-force i już nie pamiętam co tam mam w środku
bo maca nie wytargam na pole.
pytanie czy ten easycup ma opcje nagrywania czy trzeba poszukac czegoś oczywiście na windowsa poczciwego xp a jak macie jakieś sprawdzone programy do nagrywania nie chodzi mi o obróbkę bo do tego służy właśnie "Mac".
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

EasyCap w zestawie jest z bardzo wystarczającym softem do celów FPV czyli ulead video studio11se. Wszystko co potrzeba ma, w tej wersji nie obsługuje HD no ale to nie dziwne skoro hardware jest do SD i to średniego ;-)

Edicao: z parametrów kompa to najważniejszy jest USB 2.0 i nie za wolny transfer HDD (ale bez szaleństw zwykły laptop z hdd 5400rpm da radę) za to bez USB 2.0 to chyba nawet nie ruszysz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ