Utrzymanie wysokości H502s

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Siwy177
Posty: 25
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 11:43
Lokalizacja: Freren (De)

Utrzymanie wysokości H502s

Post autor: Siwy177 »

Jak w temacie . Mam problem z utrzymaniem wysokości. Kilka dni temu robiłem pierwsze loty i zauważyłem że w trybie GPS kopter ma problem z utrzymaniem wysokości.Ustawiam go np. na 4 metrach po czym sam zaczyna opadać po czym znów się wznosi. poprostu nie trzyma pozycji. Czy coś robię nie tak ? Czy to raczej problem sprzętowy? Dron kupiony używany .Z góry dzięki za pomoc .
Ostatnio zmieniony niedziela 31 gru 2017, 17:48 przez Siwy177, łącznie zmieniany 1 raz.
JJRC H36 / cekam na Xiaomi Mi DRON
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Utrzymanie wysokości H502s

Post autor: tomaszallprint »

zrob porzadnie kalibracje kompasu
Awatar użytkownika
Siwy177
Posty: 25
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 11:43
Lokalizacja: Freren (De)

Re: Utrzymanie wysokości H502s

Post autor: Siwy177 »

tomaszallprint pisze:zrob porzadnie kalibracje kompasu
Ok wydawało mi się że robiłem ok . A jakieś wskazówki jak to zrobić porządnie?
JJRC H36 / cekam na Xiaomi Mi DRON
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Utrzymanie wysokości H502s

Post autor: tomaszallprint »

znosi go tez na boki czy tylko z wyskoscia ma problem ? zrobiles wszystkie kalibracje ? Delikatne dryfowanie modelu to raczej normalnosc, maja na to wplyw czynniki atmosferyczne jak np wiatr. Ile razy nim latales i ile razy ci nie trzymal pozycji ? i co najwazniejsze ile schodzil w dol/gore/boki podczas zawisu na GPS ? Ile satelit ci zlapal ?
Awatar użytkownika
Siwy177
Posty: 25
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 11:43
Lokalizacja: Freren (De)

Re: Utrzymanie wysokości H502s

Post autor: Siwy177 »

tomaszallprint pisze:znosi go tez na boki czy tylko z wyskoscia ma problem ? zrobiles wszystkie kalibracje ? Delikatne dryfowanie modelu to raczej normalnosc, maja na to wplyw czynniki atmosferyczne jak np wiatr. Ile razy nim latales i ile razy ci nie trzymal pozycji ? i co najwazniejsze ile schodzil w dol/gore/boki podczas zawisu na GPS ? Ile satelit ci zlapal ?
A więc tak raczej nie znosi go na boki.kalibracje zrobiłem obie (możliwe że nie dokładnie) To był pierwszy lot,i nie trzymał wysokości od startu. Schodził nawet kilka metrów w dół dotykając ziemi po czym unosił się delikatnie ponad na około pół metra/metra. Miałem 11 satelit na kopter i 7 na kontrolerze. Wybrałem miejsce osłonięte od wiatru na pierwszy lot .Poczekam na lepszą pogodę i zobię ponowne testy.Na dzień dzisiejszy w moim miasteczku wieje 65 km/h więc loty odpadają.
JJRC H36 / cekam na Xiaomi Mi DRON
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Utrzymanie wysokości H502s

Post autor: kuczy »

Siwy177, za trzymanie wysokości odpowiedzialny jest najczęściej barometr, a nie GPS. Musiał byc rozkrecic drona, poszukac w srodku malego elementu, najczesciej matalowego z jedną / dwoma dziurkami - po czym mozna próbować oslonic go gąbką przepuszczajaca powietrze - tak jest odsłonięty barometr w innych kontrolerach lotu.
Na zle odczyty wysokosci czasami mają wplyw wibracje oraz nagla zmiana temperatury.

Obrazek
Awatar użytkownika
Siwy177
Posty: 25
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 11:43
Lokalizacja: Freren (De)

Re: Utrzymanie wysokości H502s

Post autor: Siwy177 »

Dzięki kuczy za podpowiedź sprawdzę to i wypróbuję jak tylko przestanie tak wiać
JJRC H36 / cekam na Xiaomi Mi DRON
ODPOWIEDZ