Turnigy Reaktor 250W - problem?

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
adikx5
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 19:08
Lokalizacja: Piotrowice

Turnigy Reaktor 250W - problem?

Post autor: adikx5 »

Witam.
Posiadam od niedawna ładowarkę Turnigy Reaktor 250W i przy ładowaniu pakietu 2s na ekranie w miejscu wskazywania napięcia, często pojawia się informacja o "przeładowaniu" powyżej 8,4V. Na celach jest np po 4,15V, a na "ekranie głównym" w prawym górnym rogu jest w tym samym czasie 8,42-8,45V - coś jak na tym filmiku (choć to inna ładowarka): https://youtu.be/YgemFaUivq0 .
Czy to normalne zachwanie tej ładowarki, czy może powód do reklamacji?
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Turnigy Reaktor 250W - problem?

Post autor: madej »

Napięcie pakietu jest mierzone kablami prądowymi. Podczas ładowania dużym prądem następuje na nich spadek napięcia. Więc jeśli ładowarka go uwzględnia to powinieneś się cieszyć. Pomiar kablami balansera nie jest obarczony błędem, bo przez te kable nie płynie prąd (ewentualnie podczas balansowania, ale nawet wtedy jest niewielki), więc na tej podstawie ładowarka może podjąć odpowiednie działania. Więc jest możliwe, że to jest jak najbardziej prawidłowe działanie. Zaobserwuj tylko, czy ładowarka zmniejsza prąd, przed dojściem napięcia cel do 4,2V i nie przeładowuje je powyżej tego napięcia.
Awatar użytkownika
adikx5
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 19:08
Lokalizacja: Piotrowice

Re: Turnigy Reaktor 250W - problem?

Post autor: adikx5 »

No właśnie nie przeładowuje. Wszystkie pakiety ładnie kończy na 4,2V na celę. Zapytałem o to bo znalazłem ten filmik z podpisem "problem" i myślałem, że u mnie coś jest nie tak z ładowarką.
ODPOWIEDZ