Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

No i git, ja w takim razie wezmę tego tableta dla porównania czyli onda V80 plus, o ten : https://www.kimovil.com/en/where-to-buy ... plus-z8350
Dla przypomnienia Adasko wziął : https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-y6-max

Ciekawe o co chodzi z tetheringiem USB... sprawdzałeś inny kabelek? Bo skoro ma to nieaktywne to znaczy że nie wykrywa połączenia :roll:

A te cięcie to chyba już USB nie pomoże. Ewentualnie odinstaluj wszystko co się da żeby nie obciążało procka, tylko apka od drona a wszystkie inne rzeczy powypieprzać permanentnie. No chyba że chcesz tego używać do czego innego.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

jest kilka app ktorych nie moge usunac ,a zainstalowalem tylko facebooka bo app mi drone wymaga do logowania
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

facebook pożera niemiłosiernie zasoby, wywal go :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: YoGi »

Adasko pisze: zainstalowalem tylko facebooka bo app mi drone wymaga do logowania
Raczysz żartować? Żaden facebook nie jest wymagany przez apkę do zalogowania. Już nie pamiętam kiedy się logowałem na FB a apka działa.
mahalnet
Posty: 22
Rejestracja: sobota 07 sty 2017, 12:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: mahalnet »

U mnie po kablu cały czas woła o format karty w związku z update'em. Formatuje ją i... ponownie chce formatować. Z 10 różnych kabli i tyle samo kart. Tylko raz na jednej poszedł. Na jakiejś noname 2GB. Potrzebowałem akurat kilkusekundówki porobić więc się nie ścinało.
I raz się wykonał update po USB. Oczywiście potem wolał o format.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

YoGi pisze:
Adasko pisze: zainstalowalem tylko facebooka bo app mi drone wymaga do logowania
Raczysz żartować? Żaden facebook nie jest wymagany przez apkę do zalogowania. Już nie pamiętam kiedy się logowałem na FB a apka działa.
raczej nie
masz opcje logowania przez facebooka lub maila
a ze maila nie lubie rozdawac na lewo i prawo ......
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Adasko chyba możesz się zalogować przez Fb i się nie wylogowywać i odinstalować fb. Powinno działać. A ten fb naprawdę zżera zasoby pamięci i procesora.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

Rurek tak juz zrobilem
zainstalowane mi drone /zalogowane z fejsa/ odinstalowany facebook
nadal dziala tak ze obraz tnie przy szybkich zmianach obrazu
a ze tak sie nie lata to mi nie przeszkadza
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Ty lepiej napisz jak Ci się tym lata :-P
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

A wiesz ze po sobotnich walkach z kompasem juz nie bylo czasu i checi na proby
od niedzieli taki skwar ze zyc sie nie chce ,dzis do roboty nie pojechalem
czlowiek siedzi i sie z niego leje
jutro ma byc mniej 12 stopni to pewnie cos powalcze
Ty masz tego multichargera?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Mam ale jeszcze nie ładowałem bo nie mam czym latać, podwozie już jest na wer-wawa ;-) więc pewnie na weekend złożę złoma do kupy i polatam bez kamery.
Charger sprawia solidne wrażenie tyle że zajrzę do środka bo na RCG jeden gość coś pisał żeby zobaczyć czy tam plytka drukowana nie haczy do obudowy coby iskier nie było i fajerwerków ;-)

Edicao: mnie tknęło i spojrzałem w tracking UPSa, heh pojutrze nowiuśki będzie w domu i teraz dylemat którym latać ;-)
Bo niestety ale na reklamację nie liczę, bawią się ze mną w kotka i myszkę na mailu. Zostało.mi tylko złożyć chargeback bo płaciłem kartą, a to wyprawa do banku bo trzeba na papier dać oświadczenie i kwity wypełnić :evil:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Oldman
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:18
Lokalizacja: North Coast

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Oldman »

Witam, kiedyś napisałem już tu kilka postów pod innym nickiem, ale było to dość dawno i zapomniałem danych więc założyłem nowe konto. Także witam wszystkich ponownie i do rzeczy.

Chciałbym wrócić do latania i zamienić swojego leciwego już Phantoma 2 z Gopro 3 silver na coś lepszego, bo obrazek już nieco odstaje od dzisiejszych standardów (zależy mi na 4k). A, że jestem fanbojem Xiaomi, to od razu zwróciłem uwagę na ich produkt. Mam kilka wątpliwości po obejrzeniu bardzo wielu filmów na YT

1. W wielu przypadkach widzę krzywy horyzont, szczególnie jest to widoczne w czasie kręcenia się koptera wokoło własnej osi, miałem dokładnie to samo po krecie z h3-3d, wszystko działało, ale w czasie obrotu gimbal się przechylał, a po puszczeniu drążków powoli się stabilizował i wracał do poziomu - wtedy jeszcze nikt nie bardzo chciał się podjąć naprawy/regulacji, więc musiałem kupić nowy. Czy jest to kwestia dokładnej kalibracji, sterowników, czy TTTM i ewentualna reklamacja?

2. Kwestia rozpiętości tonalnej kamery. Obraz jest mniej ostry w porównaniu do Phantoma 3 czy 4, ale najgorsze są przepalone światła... Ktoś bawił się ustawieniami EV? Mogę liczyć, że ktoś wystawiłby kawałek surówki z jak najbardziej płaskimi ustawieniami i z -1, -2 EV, żebym mógł zobaczyć ile się da z tego wyciągnąć?

Trochę wyjdę poza wątek Xiaomi, ale niestety decyzja w sprawie kupna nie jest łatwa, ktoś tu wspominał o Yuneec. Też patrzyłem na q500, ale po obejrzeniu bardzo wielu filmów widzę, że ma mocną tendencję do dryfowania (nie ma żadnej chyba różnicy w porównaniu do mojego starego Phantoma, nie jest to może toilet bowl, ale jednak, za to Xiaomi stoi jak na statywie, czasami aż trudno uwierzyć) i jak widać na prawie wszystkich (!) filmach ma problem z jello. Szkoda, bo dodają w cenie solidną walizę i ręczny gimbal... A może dozbierać do zwykłego phantoma 4? Jestem nieco skołowany...

Jakie są perspektywy na dalszy rozwój Mi drona? Jakieś plotki? Czytałem, że ma być więcej ustawień kamery, tak? A może ręczny gimbal jak w q500? Mój ostatni nabytek od Xiaomi -odkurzacz - dość mocno się poprawił w przeciągu 2-3 miesięcy, teraz już aplikacja i głos jest po angielsku, dość często są aktualizacje. W przypadku Mi Drona przewidujecie podobnie?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

No to dzis polecial midrox
fakt ze tylko chwile bo baterie mialem na pol rozladowana
ale pierwsze minuty za mna
Midrox dobrze trzyma pozycje i wysokosc .
wiecej polatam jutro i cos ponagrywam dla testow .
telefon degee y6max
po wymianie na inny kabel juz chodzi rowniez po USB
a po odinstalowaniu facebooka za rada Rurka
nie ma juz ciecia w obrazie , wszystko dziala plynnie
nie wierzylem ze to pomoze ,a jednak Rurek mial racje
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: PiotrSz »

Adasko pisze:a po odinstalowaniu facebooka za rada Rurka
nie ma juz ciecia w obrazie , wszystko dziala plynnie
nie wierzylem ze to pomoze ,a jednak Rurek mial racje
Facebook i messenger to najgorsze ścierwo które bardzo mocno obciążą androida, pod iOS nie jest tak źle.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Adasko pisze:fakt ze tylko chwile bo baterie mialem na pol rozladowana
NIGDY, PRZENIGDY nie dopuść do rozładowania baterii poniżej, powiedzmy 10%. Z tego co wiemy na dzień dzisiejszy - baterie rozładowane do zera (skrajny przypadek 4%) blokują się i nie nadają się do ponownego użycia.
Chyba pora namawiać Miś'ia aby zmarnował wolny czas na reverse engeenering kontrolera w tej baterii bo aż się prosi. To jest kure@#ki zabieg marketingowy moim zdaniem, blokowanie sprawnej baterii tylko dlatego że się zbliżyło do 3V na celę....


Adasko pisze:a po odinstalowaniu facebooka za rada Rurka
nie ma juz ciecia w obrazie , wszystko dziala plynnie
nie wierzylem ze to pomoze ,a jednak Rurek mial racje
Wiesz zauważyłem na moich poprzednich paru telefonach że to właśnie FB powodował albo przycinanie albo zwiększone wielokrotnie zużycie baterii (nawet nie używając FB bateria schodziła mi 2-3x szybciej. Stąd podejrzenie że ten cały fejs to po prostu żre zasoby bez opamiętania.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ