DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

olabart
Posty: 28
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 08:13
Lokalizacja: podkarpackie

Re: DJI Mavic

Post autor: olabart »

Adrián, próbuję zakupić te gogle, ale wyskakują mi opcje dostawy wyłącznie kurierskie z dopłatą ok. 50 - 80USD. Jest jakiś sposób na tańszą dostawę?
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: asmo71 »

Panowie nie wiecie czy zapowiada się jakiś update z fixem do focusa ? kurde fajnie się lata itp ale focus w kamerce to jakaś tragedia :/ strasznie mnie irytuje ciągłe klikanie pomijam już w nocy ostrość idzie tylko ręcznie ustawić:/
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: DJI Mavic

Post autor: yasiu18 »

@up
Na ekranie w czasie lotu po prawej na górze latam z żółtym kółeczkiem (nie zielonym kwadracikiem) i nie mam problemu z focusem.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

Tylko ze te żółte coś odpowiada za ekspozycje. A kolega pytał o focus. Dodam, że to nie to samo :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: asmo71 »

Powiem tak albo ja jestem lewy albo kamerka w moim mavicu obraz wygląda fatalnie mniej więcej tak jak kiedyś w gopro przy wadzie soczewki była taka seria i trzeba było pokręcić soczewką dla mnie obraz nie akceptowalny mam też xiro xplorera i o niebo lepsza jakość
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Olabart, na Twoim miejscu bym poczekał, na inny sklep. Kurier Cię nieźle ogoli. Szkoda pieniędzy na ich dodatkowe opłaty pomijając Vat
olabart
Posty: 28
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 08:13
Lokalizacja: podkarpackie

Re: DJI Mavic

Post autor: olabart »

Dobra rada. Czekam, tym bardziej, że na razie latam na FatSharkach i jest nieźle. Pozdr.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

asmo71 pisze:Panowie nie wiecie czy zapowiada się jakiś update z fixem do focusa ? kurde fajnie się lata itp ale focus w kamerce to jakaś tragedia :/ strasznie mnie irytuje ciągłe klikanie pomijam już w nocy ostrość idzie tylko ręcznie ustawić:/
Jest kilku posiadaczy Mavica na Forum.
To jak właściwie jest z tym ostrzeniem obrazu?
Działa/nie działa AF?Konieczne korekty manualne?itp.
Na tel/tab w słońcu trudno określić ostry/mniej ostry.
W necie jest trochę krytyki na ten temat.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

olabart pisze:Dobra rada. Czekam, tym bardziej, że na razie latam na FatSharkach i jest nieźle. Pozdr.
Do czego masz podpięte fatsharki? Przez hdmi? Do K1?
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: asmo71 »

w teorii działa natomiast słabsze światło i już lipa zdjęcia czy filmy nocne moim zdaniem do niczego się nie nadają generalnie właśnie kamerą jestem mocno zawiedziony bo jak dla mnie jedyna użyteczność to tylko pogląd straszne mydło wychodzi i jak ręcznie nie ustawie to nie ma szans na ładne nagranie o ładnych zdjęciach nocnych nie ma mowy
coolgate
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 14 lut 2017, 10:12
Lokalizacja: Rybnik

Re: DJI Mavic

Post autor: coolgate »

Jagoda pisze:To jak właściwie jest z tym ostrzeniem obrazu?
Działa/nie działa AF?Konieczne korekty manualne?itp.
Do wielu rzeczy w Mavic'u mogę się przyczepić - ale AF to akurat u mnie działa idealnie...
FunCub, Robocat, Mavic, TyphoonH, cdn.
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: asmo71 »

jeszcze nie widziałem żeby przy słabym świetle komuś działał idealnie już pal licho klikanie żeby ustawić focus no ale jak na sprzęt w tej kasie to niestety jestem bardzo zawiedziony jakością obrazka zwłaszcza że sporo tańszy sprzęt robi ostrzejsze zdjęcia tu minimalny zoom i już mydlany obraz i brak detali w słabym świetle straszne ziarno liczę tylko że jakiś update to poprawi bo jak narazie jako aparat się nie nada :(
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: DJI Mavic

Post autor: IvanM »

asmo71 pisze:no ale jak na sprzęt w tej kasie to niestety jestem bardzo zawiedziony jakością obrazka zwłaszcza że sporo tańszy sprzęt robi ostrzejsze zdjęcia tu minimalny zoom i już mydlany obraz i brak detali w słabym świetle straszne ziarno liczę tylko że jakiś update to poprawi bo jak narazie jako aparat się nie nada :(
Czego ty oczekujesz? Znasz sporo tańszy sprzęt z lepszym obrazem w automacie w słabym świetle ??? To jest kamerka z przetwornikiem 1/2.3” i razem z dronem kosztuje tyle co średniej klasy obiektyw. Obraz jest odpowiedni dla kamer z taką matrycą. Nie ma zoomu optycznego - wiec nie ma się co dziwić, że jak powiększasz, to nie pojawia się więcej detali, tylko powiększa ziarno.
Jeżeli chcesz lepsze nocne ujęcia - to minimum jest P4Pro z jednocalową matrycą, albo lepiej podwieszona Sony A7SII z dobrym obiektywem na dużym Zenmuse. Ale to koszt, przy którym Mavica będziesz uważał za coś supertaniego.
olabart
Posty: 28
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 08:13
Lokalizacja: podkarpackie

Re: DJI Mavic

Post autor: olabart »

Fatsharki mam podpięte do mudułu HDMI, który dołożyłem do PH4. Działa wyśmienicie, ale apetyt rośnie nadal na gogle DJI.
Acreal
Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 sie 2015, 12:16

Re: DJI Mavic

Post autor: Acreal »

Od kilku dni posiadam Mavica , prawie wszystko działa pięknie .
Problem mam z Live Stream'em jak tylko wystartuje to fps spadają do 0,7 - 5 , ktoś ma jakieś rady co mogę ustawiać nie tak ?
Próbowałem na różnych trybach 4 k / 2,7 ....... i na każdym jest tak samo .
ODPOWIEDZ