Phantom 4 pro wypadek

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Phantom 4 pro wypadek

Post autor: rika2017 »

Witajcie,
Dji phantom 4 spadł uszkodzeniu uległ gimbal, dodatkowe problemy urządzenie pokazuje że akumulator ma 0v na każdej celi temperatura - 273. Oczywiście brak możliwości uruchomienia sprzętu. Jakieś pomysły co uległo uszkodzeniu? Jest jakaś aplikacja na pc która pokaże z czym jest problem?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: matulekpl »

nie ma szansy. sam nic nie zrobisz... jedynie serwis DJI w Niemczech.
Sam niestety borykam się z tym samym problemem, oprócz baterii. Z tym, że ja staram się naprawić z ubezpieczenia. Jutro na 99% wysyłam do DJI. Ubezpieczyciel chce wysłać do jakieś firmy z Poznaniu aby oni zrobili ekspertyzę, ale oni chcą zaglądać do środka, a przecież tam są plomby. Wolę, żeby do środka zaglądał autoryzowany serwis.

Do Ph4Pro nie ma części zamiennych. Jeżeli chciałbyś sam naprawiać to musiałbyś wymienić cały gimbal - koszt 799Euro. Ale nie wiesz do końca co innego się popsuło, a sam nie zdiagnozujesz. Jedynie na oko...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: rika2017 »

Bez gimbala latać też musi więc problem jest bardziej skomplikowany. W takim razie wysyłam do Niemiec

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: Carrock »

rika2017 pisze:Bez gimbala latać też musi więc problem jest bardziej skomplikowany. W takim razie wysyłam do Niemiec

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Tak ku przestrodze co odwineliscie, ze Wam sprzet poturbowalo?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: rika2017 »

Pękło śmigło w powietrzu

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: pawelsky »

rika2017 pisze:Pękło śmigło w powietrzu
A bylo wczesniej poturbowane, czy tak samo z siebie? Jesli to drugie to reklamacja (szczegolnie jesli macie video z tego lotu).

P.S. Skad pewnosc ze peklo w powietrzu a nie przy upadku, widzial to ktos?
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: rika2017 »

Film uszkodzony, brak możliwości naprawy. Widziałem co się stało wygielo go na bok i pełna prędkością uderzył w ziemię

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: Carrock »

pawelsky pisze:
rika2017 pisze:Pękło śmigło w powietrzu
A bylo wczesniej poturbowane, czy tak samo z siebie? Jesli to drugie to reklamacja (szczegolnie jesli macie video z tego lotu).

P.S. Skad pewnosc ze peklo w powietrzu a nie przy upadku, widzial to ktos?
A czy zeznanie innych osob o zdarzeniu bylo by dla DJI podstawa do zaakceptowania roszczen? W przypadku rozpadniecia sie smigla wina lezy po stronie uzytkownika, ktory stan kazdego smigla zoobowiazany jest sprawdzic przed lotem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: pawelsky »

rika2017 pisze:Film uszkodzony, brak możliwości naprawy.
Plik podgladu tez?
rika2017 pisze:Widziałem co się stało wygielo go na bok i pełna prędkością uderzył w ziemię
Pytanie czy widziales rozpadajace sie w powietrzu smiglo. To ze go "wygielo" to jeszcze nie dowod ze smiglo sie rozpadlo.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: rika2017 »

pawelsky pisze:
rika2017 pisze:Film uszkodzony, brak możliwości naprawy.
Plik podgladu tez?
rika2017 pisze:Widziałem co się stało wygielo go na bok i pełna prędkością uderzył w ziemię
Pytanie czy widziales rozpadajace sie w powietrzu smiglo. To ze go "wygielo" to jeszcze nie dowod ze smiglo sie rozpadlo.
Film zupełnie nie działa, używałem już różnych programów. Każdy daje komunikat o problemie. Sokolego wzroku nie mam, lecz od tak beczek dron nie robi spadając na ziemię.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: pawelsky »

rika2017 pisze:Film zupełnie nie działa, używałem już różnych programów.
Ktory film, bo mozesz miec nawet trzy. Glowny film zapisany na karcie, mniejsza wersja podgladowa zapisana na karcie, cache zapisany na tablecie/telefonie.
rika2017 pisze:Sokolego wzroku nie mam, lecz od tak beczek dron nie robi spadając na ziemię.
Spasc na ziemie moze z wielu powodow, niekoniecznie peknietego w powietrzu smigla. Mogl byc problem z silnikiem, z ESC, z zasilaniem i wiele innych...
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: rika2017 »

Nie mam nic w aplikacji na karcie film jest tylko nie działający. Może był inny problem, lecz urządzenie zakończyło na glebie

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: pawelsky »

rika2017 pisze:Nie mam nic w aplikacji na karcie film jest tylko nie działający.
Wystaw gdzies ten film, przyjrzymy mu sie. Wystaw tez plik podgladu (*.rlv) z katalogu misc/thm jesli istnieje (bedziesz musial wlaczyc wyswietlanie plikow/katalogow ukrytych na swoim komputerze).
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: matulekpl »

rika2017 pisze:Pękło śmigło w powietrzu
hmm to dziwne co piszesz o swoim przypadku, bo u mnie rzeczywiście śmigło uległo ułamaniu (jeden płat odpadł) ale dron nie kręcił "beczek" tylko obracając się w okół osi YAW pierdyknął o ziemię. Uderzył równo podwoziem i gimbalem. Nogi się poułamywały i ramię YAW razem z taśmą gimbala oberwało.
mam film, ale dam na forum dopiero po załatwieniu sprawy z ubezpieczalnią.

W moim przypadku kolega we mnie wleciał i ułamał mi śmigło. Korzystam z jego OC.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Phantom 4 pro wypadek

Post autor: rika2017 »

Mojego przechylilo bardzo mocno kręcąc w dół przywalil w ziemię. Na karcie nie ma żadnego pliku podglądu, w tym tygodniu napisze do Niemiec zobaczymy co stwierdza jak wróci naorawiiny

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ