Phantom 3 Proffesional i brak sygnału

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Agrodzinski
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 10:34
Lokalizacja: Stargard, Zachodniopomorskie

Phantom 3 Proffesional i brak sygnału

Post autor: Agrodzinski »

Witam

Dziś poprawiła się pogoda za oknem więc postanowiłem troszeczkę polatać kopterem. W związku z tym, że są to moje pierwsze loty w dalszym ciągu zaskoczyła mnie jedna sytuacja. Latałem na otwartej przestrzeni, kopter złapał wszelkie satelity (19) więc latałem w trybach GPS i Atti aby popróbować swych sił w razie nagłej utraty spadku sygnału GPS. Ku mojemu zaskoczeniu kiedy byłem oddalony kopterem max. 15 m od nadajnika wyskoczył mi komunikat Brak sygnału i czy ma użyć procedury powrotu do domu. Nie użyłem tego manewru gdyż kopter nadal reagował na drążki i bezpiecznie posadziłem maszynę na podłożu. Czy Ktoś z posiadaczy Phantoma miał podobną sytuację albo ma rozeznanie czym mogło być to spowodowane?

Pozdrawiam
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom 3 Proffesional i brak sygnału

Post autor: s050197 »

Chwilowy signal lost to nie powód do paniki.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Agrodzinski
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 10:34
Lokalizacja: Stargard, Zachodniopomorskie

Re: Phantom 3 Proffesional i brak sygnału

Post autor: Agrodzinski »

s050197 pisze:Chwilowy signal lost to nie powód do paniki.
Dla mnie jako dla nowicjusza zaskoczenie i pewien niepokój - był to mój piąty start i taka niespodzianka. Mam nadzieję, że takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często :)

Pozdrawiam

EDIT - scalenie

Dziś kolejne loty i znów pojawiający się komunikat brak sygnału pomimo tego, że na aplikacji DJI Go gdzie widnieje status zasięgu świecą się wszystkie kreski... Komunikat pojawia się bardzo blisko nadajnika.
Diaboliq
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 24 kwie 2016, 10:20
Lokalizacja: Chorzów

Re: Phantom 3 Proffesional i brak sygnału

Post autor: Diaboliq »

A jak masz ustawione anteny? Poza tym wiesz że jak masz go przykładowo nad głową to sygnał może chwilowo zniknąć..? Zobacz parę filmików instruktażowych jak obchodzić się z nadajnikiem względem phantoma i to powinno rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości i problemy :)
ODPOWIEDZ