Syma x8 kamera YI+anti jello

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marselino
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 21 sie 2016, 15:57
Lokalizacja: Biskupice

Syma x8 kamera YI+anti jello

Post autor: Marselino »

Śmigła lekko do wyważenia


Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma x8 kamera YI+anti jello

Post autor: matulekpl »

Powiem Ci ze nieźle ryzykujesz latając Symą nad budynkami. Wiem z autopsji:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma x8 kamera YI+anti jello

Post autor: Hudy_edd »

Jak na Symę x8 całkiem spoko.
Matulek ty też do niedzielnych oblatywaczy nie zaliczasz się ;) Wiec nie wiem skąd ta troska ;)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
Marselino
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 21 sie 2016, 15:57
Lokalizacja: Biskupice

Re: Syma x8 kamera YI+anti jello

Post autor: Marselino »

Bardzo delikatnie traktuje Syme robię przeglądy smarowanie elektronika jeszcze mnie nie zawiodła odpukać, latam bez żadnych kompasów nie oddalając się z pola widzenia.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Syma x8 kamera YI+anti jello

Post autor: Szper »

Ujęcia ładne jak na tą konfigurację.

W kwestii lotów przy zabudowie. Sam święty nie jestem i różnie jest z tą zabudową na 30m ale mimo wszystko nie ważne czym latam to planuję tak by nic pod spodem nie było.

Podam kilka przykładów z życia wziętych które mógł się różnie zakończyć. Nadal jestem na początku drogi z latadłami a już dziwne hostorie były.

Latam micro na FPV i podchodziła do lądowania hexa z siejącym nadajnikiem FPV (nie wiedzieliśmy, że tak robi). Straciłem całkowicie połączenie FPV. Link nie wiem - całość zakończona kretem. Przezornie latałem nad przeoranym polem... micro zakopało się tak, że tylko śmigła wystawały.

Ten sam nadajnik prawdopodobnie zatkał mi na chwilę link 2.4ghz (frsky) w ok 2kg quadzie - ta sama hexa lądowała obok ;). RSSI critical i nic więcej. W symie zakończyłoby się to inaczej.

Tydzień temu oblatywałem na większym dystansie poznany wcześniej teren - ten sam quad. Odległość była większa i posypał się RSSI na kilka sekund. Mam podejrzenia co było przyczyną ale mniejsza o to - ważne, że nie aparatura. Quad wszedł w RTL i poleciał w stronę domu - w linii prostej brak zabudowy, tylko pola i 2 linie średniego napięcia. Mogłem przejąć kontrolę ale stwierdziłem, że przerobię temat FS aż do bazy. Tu znów Syma inaczej by "wylądowała".

Inni latający z większym doświadczeniem mogą zasypać swoimi przykładami ale będzie wspólny mianownik - zawsze coś może wyskoczyć.
Sprawność techniczna to jedno ale jak sam widzisz może być różnie z czynnikami zewnętrznymi.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
ODPOWIEDZ