Phantom a latanie nad stadionami

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Nessus
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Phantom a latanie nad stadionami

Post autor: Nessus »

Próbowałem ostatnio oblecieć stadion piłkarski w Gdańsku (Amber Arena).

I tak:
* w poniedziałem mój P4 nie wleciał - no fly zone
* we wtorek lot nad areną bez problemu
* w srodę znowu ban na wlot
* czwartek znowu się dało
* piątek znowu problem.

DroneRadar nie pokazuje strefy stadionu jako zakazanej.
Na stronie DJI - jest strefa wokół stadionu (a o dziwo nie ma strefy nad Lotosem).

Po piewsze - dlaczego raz moge raz nie moge wlecieć do strefy - tzn gdzie trzymana jest lista stref?
Po drugie - dlaczego wogóle jest tam strefa i czy ktoś probował takie strefy korygować z DJI (usunięcie lub dodanie strefy, np nad rafinerią).
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom a latanie nad stadionami

Post autor: pawelsky »

Nessus pisze:Po piewsze - dlaczego raz moge raz nie moge wlecieć do strefy - tzn gdzie trzymana jest lista stref?
Dobre pytanie, blokada powinna byc 24/7, moze znalazles jakas luke w firmware, moze latales nieco obok strefy, a moze testuja czasowa aktywacje.
Nessus pisze:Po drugie - dlaczego wogóle jest tam strefa i czy ktoś probował takie strefy korygować z DJI (usunięcie lub dodanie strefy, np nad rafinerią).
Strefy DJI nie pokrywaja sie z rzeczywistym ksztaltem przestrzeni powietrznej, po prostu takie ograniczenia ustalili i tyle. Zglaszanie nie ma wiec wiekszego sensu.

W przyszlosci obecny system zostanie zastapiony bardziej rozbudowanym systemem, tzw. GEO (ktory potrafi np. strefy nad stadionami aktywowac tylko w czasie odbywajacych sie tam imprez). Chwilowo jednak w Polsce jeszcze nie jest aktywny i obowiazuja stare strefy no-fly.
Awatar użytkownika
Nessus
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Phantom a latanie nad stadionami

Post autor: Nessus »

pawelsky pisze:Dobre pytanie, blokada powinna byc 24/7, moze znalazles jakas luke w firmware, moze latales nieco obok strefy, a moze testuja czasowa aktywacje.
Latalem nad stadionem wzdluż i wszerz. Dziwna sprawa, bo po tym dniu w poniedziałek, kiedy pokazał ladną strefe NFZ zrestartowałem aplikacje i strefy mi zniknęły. Ani nad lotniskiem, ani nad stadionem nie było. Własnie mając taka aplikację we wtorek mogłem latać nad areną.
Ale już bez restartu apki w środę znowu nie mogłem.
Apke mam na tablecie bez GSM i to może mieć znaczenie.
Natomiast nie wiem gdzie trzymane sa informacje n/t NFZ - w Phantomie, w aplikacji na sztywno czy jakoś aktualizoane przy okazji sciągania map (jako layery).

W każdym razie spróbuje mimo wszystko poprosić DJI o aktualizację stref.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom a latanie nad stadionami

Post autor: pawelsky »

Nessus pisze:Natomiast nie wiem gdzie trzymane sa informacje n/t NFZ - w Phantomie, w aplikacji na sztywno czy jakoś aktualizoane przy okazji sciągania map (jako layery).
W PH3 w phantomie, z mozliwoscia aktualizacji. Moze w PH4 jest inaczej.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom a latanie nad stadionami

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: Moze w PH4 jest inaczej.
Tak samo - w ptaku.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom a latanie nad stadionami

Post autor: Hudy_edd »

Widzialem twój film i sam sie zastanawiałem jak to mozliwe ze kolo bursztynu wystartowales.
Pewnie maja jakiegos buga w sofcie i tyle.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
Nessus
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Phantom a latanie nad stadionami

Post autor: Nessus »

Startowałem spoza strefy co nie zmienia postaci rzeczy, że jak się dało, to hulaj dusza.
Jak nie, to dron ladnie informował, że dalej nie poleci.
ODPOWIEDZ