DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

lukaszgtx
Posty: 11
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 06:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: lukaszgtx »

"kuczy" - nie gniewaj się ale wg mnie twoja kamera czasem nie trzyma poziomu tak samo jak moja...
Obrazek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: kuczy »

lukaszgtx pisze:"kuczy" - nie gniewaj się ale wg mnie twoja kamera czasem nie trzyma poziomu tak samo jak moja...
Sprawdź kto wrzucił film - nie ja tylko kolega Nessus ale nie gniewam się bo moja kamera też nie trzyma poziomu bo nie ma gimbala, nie mówiąc już, że nie mam Phantoma :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nessus
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: Nessus »

lukaszgtx pisze:"kuczy" - nie gniewaj się ale wg mnie twoja kamera czasem nie trzyma poziomu tak samo jak moja...
Obrazek
To akurat dość tendencyjne ujęcie, bo las z prawej jest dużo bliżej niż ten z lewej strony - moim zdaniem nic nie dowodzi.
Dlatego specjalnie zawisłęm z kamerą nad możem, żeby nie było takich niespodzianek.
I na tle moża jest ok (no może nie jakoś super, ale ok).

@kuczy - dzięki za podpowiedź - poprawiłęm chyba...
lukaszgtx
Posty: 11
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 06:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: lukaszgtx »

Jutro postaram się wrzucić dwa filmy. Na pierwszym filmie kamera działa dobrze i po chwili zaczyna się przechylać mocno w lewo, a "naprawia" się wtedy gdy zaczynam obracać się dookoła. Drugi film będzie nieco ciekawszy bo Phantom 4 po "uwiązaniu" gimbala wraz z kamerą tak aby nie wchodził w pole widzenia czujników przy większych prędkościach (i nie hamował przez to) osiąga zdecydowanie większe prędkości w trybie SPORT (co było do przewidzenia). Jakie to prędkości? niech to zostanie tajemnicą do jutra :) ale podpowiem, że z łatwością wyprzedza inspire v2 :).
Max prędkość jaką udało mi się osiągnąć wg aplikacji DJI, która używa GPS do pomiaru prędkości to 29 m/s co daje jakieś 104 km/h.
Awatar użytkownika
Nessus
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: Nessus »

lukaszgtx pisze:Max prędkość jaką udało mi się osiągnąć wg aplikacji DJI, która używa GPS do pomiaru prędkości to 29 m/s co daje jakieś 104 km/h.
Wow! To prawie 50% lepiej niż mój najlepszy wynik wczoraj lecąc z wiatrem :)
Czyli jest coś na rzeczy, mam nadzieję, że spece z DJI naprawią to softem.
lukaszgtx
Posty: 11
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 06:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: lukaszgtx »

Usterki z kamerą, gimbalem i prędkością zgłosiłem jakiś czas temu na supporcie DJI i zapewnili mnie, że przekażą te informacje inżynierom i że postarają się coś z tym zrobić.
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: arocopter »

lukaszgtx
Posty: 11
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 06:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: lukaszgtx »

tak i u mnie nie pomaga... Chodzi o to, że po kalibracji kamera jest prosto i jak bym od razu wystartował bez wyłączania drona to będzie działać dobrze lecz jeśli go wyłączę.. wyjdę na podwórko i włączę znowu to on już nie pamięta położenia kamery po kalibracji i od razu jest krzywo lub przechyla się zaraz po starcie.
zibi17
Posty: 74
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 08:36
Lokalizacja: wa-wa

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: zibi17 »

No niestety. Tyle naszego co sobie pojęczymy. A kasa leży u producenta.....
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: arocopter »

W takim razie odpuszczam sobie zakup tego sprzętu. Jest za drogi, żeby mieć takie niedoróbki.

Wysłane z Mi Note LTE 64GB
wolominiak
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 21 sie 2016, 16:30
Lokalizacja: warszawa

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: wolominiak »

Po zrobieniu kalibracji problemu u mnie nie ma, kamera jest prosto :)
lukaszgtx
Posty: 11
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 06:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: lukaszgtx »

a przechylała ci się wcześniej?
wolominiak
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 21 sie 2016, 16:30
Lokalizacja: warszawa

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: wolominiak »

tak, horyzont nie trzymał poziomu
lukaszgtx
Posty: 11
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 06:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: DJI Phantom 4 - wada fabryczna

Post autor: lukaszgtx »

Nessus pisze:Dzisiaj latalem nad i w koło Ergo Areny i zrobiłem test wad o których pisze Lukasz.
Tutaj filmik z testu:


I tak:
- przechyłu nie zauważyłem
- problem z trybem sport występuje - co prawda nie tak często jak na fimach, ale raz czy dwa po dłuższym locie w trybie sport spadły obroty oraz faktycznie wskazania czujnika były błędne.
Nie wiem na ile częstotliwość zależy od warunków - dzisiaj poważnie wiało tak, że bałem się leciec powyżej 100m.

Zwróćcie uwage na to, co dzieje się około 3:00 minuty - jakiś dziwny przechył albo kamery albo całego quada. Troche mnie to przestraszyło.
Twój gimbal osiągnął maksymalne wychylenie stąd taki efekt, u mnie jest tak często gdy dość mocno wieje i np. lecę bokiem do wiatru...
Co do kamery to u mnie teraz czasem działa dobrze a czasem źle.. przeglądając filmy na You Tube widzę, że coraz więcej ludzi dostrzega tą usterkę...
ODPOWIEDZ