Urwany przewód przy wtyczce

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

kamcsk
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 04 sie 2016, 15:57
Lokalizacja: Czerwionka/Kraków

Urwany przewód przy wtyczce

Post autor: kamcsk »

Panowie mam problem - niestety urwał mi się kabel łączący nadajnik z kamerą fpv zaraz przy tej białej wtyczce. Czy da się to połączyć z powrotem? Jest to bardzo mały element i nie wiem czy da się, a jak się da to jak to się lutuje. Jak nazywa się ta wtyczka i czy da się ją gdzieś kupić z już wyprowadzonymi kablami? http://www.banggood.com/Upgrade-TX5828- ... G-600MW-RP... jeśli to pomoże to mam ten nadajnik.

Zdjęcie ukazujące problem:
Obrazek
(Chodzi o środkowy przewód)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Urwany przewód przy wtyczce

Post autor: kuczy »

kamcsk, z tego co widzę to blaszka została we wtyczce - wystarczy, że podważysz ten biały mały prostokątny "języczek" (np szpilką) i będzie można wyciągnąć blaszkę z wtyczki (zwróć uwagę na oryginalne ułożenie blaszki).

Później pozostaje przymocowanie jej do przewodu jaki się wyrwał - najczęściej ta blaszka jest po prostu na nim zaciśnięta - przykładowo:

Obrazek

jeśli uda się Tobie zacisnąć po prostu wsuwasz spowrotem blaszkę - tylko musisz wsunąć w odpowiednią stronę, żeby blaszka się zablokowała. zalutować możesz, było by nawet lepiej, ale kwestia czy nie stworzysz babola z cyny, przez którego nie będzie można wcisnąć blaszki w jej miejsce.
kamcsk
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 04 sie 2016, 15:57
Lokalizacja: Czerwionka/Kraków

Re: Urwany przewód przy wtyczce

Post autor: kamcsk »

Dziękuje za pomoc, będę w domu to ruszam do boju :) a jeżeli nie będzie dało się połączyć tej blaszki z przewodem to jak nazywają się takie przewody abym je kupił?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Urwany przewód przy wtyczce

Post autor: kuczy »

kamcsk pisze:Dziękuje za pomoc, będę w domu to ruszam do boju :) a jeżeli nie będzie dało się połączyć tej blaszki z przewodem to jak nazywają się takie przewody abym je kupił?
Wydaje mi sie, że do typowy wtyk "DF13" ?
W każdym razie możesz kupić sam przewodzik zakończony z dwóch stron blaszkami:
http://abc-rc.pl/DF13-Cables-150mm

cena tak niska, że można zaryzykować, nawet jakby nie pasował, ale myślę, że będzie ok
ODPOWIEDZ