P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

elmusic
Posty: 84
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 11:50
Lokalizacja: CCH

P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: elmusic »

Ostatnio przed lotem Phantomem 3 Pro mialem problem tego typu,ze aplikacja Dji APP w ogole nie reagowala na wlaczony zestaw.
Dioda w nadajniku swiecila sie na zielono, czyli bylo polaczenie nadajnik - phantom, oraz dalo sie sterowac Phantomem, tylko dji app po uruchomieniu nie bylo aktywne czyli tak jakby zestaw byl wylaczony.
Dodam ,ze kabel podmieniony, debugowanie ustawione, profilaktycznie podlaczylem inny zestaw czyli smartfon plus nowsza apka dji go i sytuacja ta sama :cry:
Po kilku wlaczeniach i wylaczniach zestawu nadajnik- odbiornik zadzialalo , pozniej znowu przestalo.
Raz mialem taka sytuacje w zeszlym roku, pozniej bylo dobrze.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale nigdy nie robilem zadnych aktualizacji softu w Phantomie, ani w nadajniku, po prostu dzialalo wszystko dobrze i nic nie ruszalem.
Myslicie ,ze moze to miec jakies znaczenie ?

Moze to byc uszkodzony mudul FPV, lub zimne luty ?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: Jagoda »

elmusic pisze: Dioda w nadajniku swiecila sie na zielono, czyli bylo polaczenie nadajnik - phantom, oraz dalo sie sterowac Phantomem, tylko dji app po uruchomieniu nie bylo aktywne czyli tak jakby zestaw byl wylaczony.
Kilka razy mi się zdarzyło na sprzęcie Szajsunga (różne czyli andek) - na iPad mini 3 zawsze OK.
Przypadki trafiały się chyba (dywaguję) w przypadku wyłączenia w odwrotnej kolejności - aplikacja,RC,Phantom.

Przypominam o kolejności włączenia - RC, aplikacja DJI, fajtom. - ale o tym pewnie wiesz.
Pozdrawiam. :), :)
elmusic
Posty: 84
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 11:50
Lokalizacja: CCH

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: elmusic »

Jasne,kolejnosc znam, akurat tablet Samsung Galaxy Tab 4 10.1, ale nigdy nie bylo z nim problemu.
Na srajfonie Sony jest to samo.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: Jagoda »

Leczyłem się restartem całego zestawu.Zawsze pomagało.
Samsung Tab 4 7" nie spełnił moich oczekiwań - duże opóźnienie.

Najbardziej mnie deprymował komunikat podczas lotu: "aplikacja DJI GO została zamknięta".
Na różnym sprzęcie ale zawsze andek i różne wersje aplikacji DJI.
Miałem kilka razy na P3 i niedawno zdarzyło się na P4.
Pozdrawiam. :), :)
elmusic
Posty: 84
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 11:50
Lokalizacja: CCH

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: elmusic »

U mnie ponowne wyłączenie i włączenie nic nie zmienilo, dopiero za ktoryms razem zaskoczylo.
Opcji twardego restartu raczej nie ma?
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: photolucas84 »

u mnie na tablecie muszę robić tak:

włączam nadajnik - włączam aplikacje djigo - włączam kabel z tableta do nadajnika rc i później włączam drona.
jezeli nie podepnę kabla dopiero po włączeniu dji to apka nie wykrywa mi nadajnika ani drona.
Czyli nie mogę włączyć nadajnika i później apki i później drona mając cały czas połączony tablet z nadajnikiem.
Muszę włączyć nadajnik (kabel od tableta do nadajnika WYŁĄCZONY) - włączam aplikacje DJIGO i dopiero łączę tablet z nadajnikiem za pomocą kabla
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: speakerman »

Mam podobny problem w sony na androidzie 6.0. Przed włączeniem aplikacji podłącz kabel USB włącz apke. Później zapyta Cię o rodzaj połączenia usb, wybierasz transfer multimedialny debugowanie usb po tym aplikacja sama się włącza.
zawirm
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 06:24

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: zawirm »

Witam
Mam pytanie, czy pod odpaleniu apki wybieracie P3P i wchodzicie w "enter view camera" i dopiero wtedy wpinacie kabel?czy kabel podłączacie na menu wyboru urządzenia?? Mam ostatnio problemy z tym "disconnected" i nie bardzo wiem o co chodzi...nawet przeszła mnie przez myśl czy DJI nie wymusza na mnie jakiegoś upgraida P3, bo może coś przegapiłem i pominąłem :)

Pozdrawiam

EDIT - scalenie

acha dla informacji latam na ipad 2 mini :)
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: speakerman »

Pisałem wyżej, pierw włączysz apke a później aplikacja sama się włącza.
zawirm
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 06:24

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: zawirm »

Kurze cały czas mam disconect....trzeba coś aktualizować?
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: speakerman »

Latałeś wcześniej na tym smartfonie? Masz włączone debugowanie usb? Po włączeniu aparatury włącza się chociaż ładowanie telefonu? Może kabel masz uwalony..
zawirm
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 06:24

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: zawirm »

latałem i to nie raz(jak pisałem latam na Ipad mini 2),całe zeszły sezon przelatałem na tym sprzęcie, nawet w tym roku jak tylko pogoda była lepsza to pamiętam że latałem i nie było problemu, ostatnio przez dwa miesiące nie było bardzo czasu na latanie i ostatnio spotkała mnie ta niemiła niespodzianka, próbował odpalić apkę na smartfonie ale sytuacja wygląda dokładnie tak samodisconect i zero reakcji na co kolwiek,
Dodam jeszcze że używam tej samej apki do kamerki dji osmo. Kabel raczej był wykluczył gdyż używam tego kabla to ładowania i zgrywania rzeczy na kompa i nie ma problemu, poza tym przy próbie odpalenia apki na smartfonie na androidzie użyłem innego kabla i efekt był ten sam ;/
Ma ktoś jakiś pomysłco może być nie tak? szykuje i mi się mały wyjazd w ciekawe miejsca i chciał bym troche pofilmować, a tak latać po omacku raczej mi się nie uśmiecha
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: speakerman »

Jeżeli nie ma nawet ładowania nie ma to kabel lub gniazdo lub apka uwalona w najgorszej sytułacji. Jeżeli by pisało no signal to wtedt gdzie indziej jest problem.
zawirm
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 06:24

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: zawirm »

Podłączyłem nadajnik pod zwykłego smartfona i ładowanie jest, tak wiec gniazdo powinno być okej, natomiast jak podłączam iPad to nawet go nie ładuje, tego samego kabla używam do połączenia z kompem i ładowania i jest wszystko okej, tak wiec odrzucił bym tez kabel

Mam zainstalowana apke na smartfonie i iPadzie i obie nie reagują ma nadajnik i na drona,
Greg200
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 07:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: P3P - disconnected, co moze być przyczyną ?

Post autor: Greg200 »

elmusic pisze:nigdy nie robilem zadnych aktualizacji softu w Phantomie, ani w nadajniku
A DjiGo w Ipad'zie aktualizowałeś ?
Jeżeli tak to może być taka sytuacja że nowa wersja DjiGo nie pracuje ze starym softem Phantoma który masz u siebie.
Aby nie aktualizować "białego" trzeba by zainstalować straszą wersję DjiGo / chyba na androidzie będzie prościej to sprawdzić bo szybciej się znajdzie stary soft Dji/.
ODPOWIEDZ