Piszczący silnik EMAX 1806???

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Piszczący silnik EMAX 1806???

Post autor: arrecky »

Zauważyłem , że w nowo złożonym ZMR 250 w czasie lotu słychać bardzo wysoki, piszczący dźwięk. Zauważyłem też podczas obracania jednym silnikiem na zimno (bez podpiętej baterii ;)) , że jeden wyraźnie odstaje od reszty - w 3 skoki są minimalne i jednakowe dla pełnego obrotu a przy tym jednym wyraźnie następuje zwiększenie dla zakresu obrotu ok 45 stopni (dokładnie 4 skoki) - nierównomiernie rozłożone magnesy? Może ktoś ma pomysł co to może być? Czy coś mam nie tak z silnikiem?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Piszczący silnik EMAX 1806???

Post autor: Gmeracz »

Tak, sprawdź, czy magnesy siedzą solidnie. Poza tym sprawdź, czy śruby mocujące nie wchodzą zbyt głęboko i nie haczą.
Ostatnia sprawa to łożyska.
Zdaj raport z oględzin :P
Od śmigła...
Michał Hewelt
Posty: 50
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 13:05
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Piszczący silnik EMAX 1806???

Post autor: Michał Hewelt »

A czy to na 100% Emax czy jego podróbka ? :)
"Zawsze znajdą się głupie pytania, które warto zadać"
mcrakus
Posty: 126
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 14:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Piszczący silnik EMAX 1806???

Post autor: mcrakus »

W swoich emax MT-1806 2300kv miałem podobnie, wydawały piszczący dźwięk i chyba te silniki miały,
po pół roku wymiana łożysk -> nie pomogło, w międzyczasie wymiana dwu silników w miarę "zużycia" :) (w tym tę jednego odstającego z większymi luzami).
Teraz mam RS-2205 2300kv i są niesamowicie "ciche" :)
mini talon, Matek F405 Wing, crossfire, Caddx Tarsier V2
MOMENTUM, F60ProIV 1750kV, matekf7, SpedixGS45A
SUPRA v2, F60ProIII 1750kV, FlightOne, SpedixGS45A
SUPRA, F40ProII 2600kV, DYSf4PROv2,Tekko32 ESC
arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Re: Piszczący silnik EMAX 1806???

Post autor: arrecky »

Przepraszam za przerwę - delegacja...Silniki są jak najbardziej oryginalne (z abc-rc) - na pudełkach są nawet kody zdrapki. Szczerze - nigdy nie rozbierałem silnika - teraz jak poskładałem quada i walczę z pidami znów trza go będzie rozkładać...;). Swoją drogą zauważyłem , że rzeczone silniki zniknęły ze stanu w/w sklepu...??? będzie problem z wymianą jakby co...W innym poście pisałem o złym rozpoznawaniu regli przez librepilota - dwa z czterech esc (w tym ten jeden od w/w silnika) były po konfiguracji rozpoznawane jako 50Hz a nie 490Hz - zastanawiam się czy to ma jakiś wpływ na pisk.
ODPOWIEDZ