Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: gazor »

Zastanawiam się też czy nie zrobić sobie dolnej części traka , tej , na której zamontowane są koła :-)
Super by była okrągła. Odpadają problemy z naciągiem paska / łańcucha . :-)
Popracuję nad tym w niedzielę i się podzielę :-)

Ponieważ się uparłem na pasek zębaty, to mam zbędne :
4 x Spinka łańcucha z piórkiem 04B-1 RETEZY VAMBERK
2 x Koło łańcuchowe 04-1 (6 mm) z 12
2 x Koło łańcuchowe 04-1 (6 mm) z 14
2 x Koło łańcuchowe bez piasty 04-1 (6 mm) z 54
2 x Łańcuch rolkowy 1 rzędowy 04B-1(6 mm) DH
Koło trzeba wyfrezować lub rozwiercić :-) . Na PW.
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: ideatb »

Bo tygodniu walki i kilku innych wirtualnych wersjach pierwsze przymiarki... na razie z PLA :-) docelowo stal nierdzewna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Lee »

No nieźle.
Masz więcej zdjęć ze zbliżenia?
I od dołu?
;p
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: ideatb »

Lee pisze:No nieźle.
Masz więcej zdjęć ze zbliżenia?
I od dołu?
;p
Nie mam... nie wpadłem na to żeby robić zdjęcie od spodu :-)
Nie robię jednak z tego tajemnicy, jeżeli chcesz zobaczyć jak uchwyt silników zamocowany jest do trucka to tu masz zbliżenie i inne ujęcie.
Obrazek
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Lee »

No właśnie o mocowanie chodziło.
Czyli to tylko wydruk do sprawdzenia czy wszystko pasuje i nie będziesz na tym jeździł? :D
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: ideatb »

Nie. Projekt nie jest dedykowany dla elementów z tworzywa. Aczkolwiek kusi mnie żeby zmarnować jednen dzień i zaprojektować mocowane do wykonania na drukarce 3D.
W tym wypadku to banalna konstrukcja bo jest kupa miejsca. Ale robić coś tylko po to żeby udowodnić że się da... Szkoda mi trochę czasu którego mi brak.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Lee »

Fee, a ja myślałem że coś zaprojektujesz i będę mógł od ciebie zamówić jakieś wydruki i może coś ewentualnie zmienić...
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: ideatb »

Będziesz mógł zamówić mocowanie że stali nierdzewnej :-)
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: ideatb »

Adrián pisze:
ideatb pisze:Zaskoczyłeś mnie potrójnie :)
1. Jest w Polsce jakiś producent?
2. Jeszcze nie spotkałem dechy z amortyzacją, wyjątkiem jest projekt BajaBoard 4WD no ale to już raczej mini quad niż mountainboard
3. Gotowa deska z pompowanymi kółkami z bieżnikiem i amortyzacją w podobnej cenie? tzn jakiej?
Z podstawowym akumulatorem (niestety ciężkim, ale na start da radę)
Link do wspomnianego producenta:
http://teslaboards.com/pl/
A jednak moje przypuszczenia się potwierdziły. Korespondowałem wczoraj z jednym użytkownikiem produktu teslaboards.
Narzekał ze maksymalna prędkości to 25km/h a zasięg wynosi 7-9km

Kiedyś pisał do nie inny właściciel tej deski ze sprzęt jest ciężki i nieporęczny...
Czyli jednak to BADZIEW :)

Podsumowując... zamiast wydawać 2200zł na coś takiego lepiej wyrzeźbić za takie same pieniądze coś samodzielnie :-)
Parametry będą o niebo lepsze a i satysfakcja ze zbudowało się coś samodzielnie a jak komuś wystarczy 25km/h a zasięg wynosi 7-9km to można mieć juz taki sprzęt grubo poniżej 2 tysiaków
Ostatnio zmieniony środa 13 lip 2016, 10:03 przez ideatb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Adrián »

ideatb pisze:Podsumowując... zamiast wydawać 2200zł na coś takiego lepiej wyrzeźbić za takie same pieniądze coś samodzielnie
Parametry będą o niebo lepsze a i satysfakcja ze zbudowało się coś samodzielnie a jak komuś wystarczy 25km/h a zasięg wynosi 7-9km to można mieć juz taki sprzęt grubo poniżej 2 tysiaków
Teraz gdy "liznąłem" trochę w temacie, zgadzam się w pełni.
Na początku, to wyglądało dużo lepiej niż teraz.. heh

ps. Decha wydaję się Czaaaadowa! Gratuluję i po cichu zazdroszczę.. ;-)
Awatar użytkownika
Lukaszm
Posty: 45
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 17:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Lukaszm »

Z dość sporym opóźnieniem utworzyłem temat z zamówieniem grupowym na VESC, zapraszam: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=22&t=36741
Osoby które wcześniej w tym temacie deklarowały chęć na zamówienie prosiłbym o napisanie w tamtym temacie.
Ostatnio na szybko zamówiłem części + PCB z Ebaya, złożyłem i wczoraj przetestowałem, działa super, duże możliwości konfiguracji, sterowanie prądem też jest świetne, o wiele płynniej się przyspiesza.

Przy okazji mogę się też pochwalić moją deską:
Wersja starsza:
Obrazek

Obrazek
Nowsza z obudowami i dużym wyświetlaczem:
Obrazek

Obrazek

Szerszy opis mam na stronie internetowej: http://lukemeyer.me/electricMountainboard.php
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: gazor »

Ładna :-)
Stalowe pręty nie mają wpływy na moc silnika ? :-)
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: ideatb »

Super :-D
Czyżby mocowanie silników z drukarki 3D?
Wydaj mi się czy zrobiłeś czujniki halla do silników?

Jestem bardzo ciekaw jak będą się Tobie spisywały te kontrolery na dłuższa metę. Mój znajomy który zastosował je w swojej Trampie z silnikami EMAX GT5345 non stop miał z nimi problemy, twierdzi że co chwilę idą z dymem (problemy z sterownikiem mosfetów chip drv8302) po uwaleniu ich kilkakrotnie poddał się i zamówił http://www.maytech.cn/en/product/e-skat ... h-fin-case, ja cały czas gdybam w co wejść...

Longboardzie mam FVT120A 6S i działają bardzo przyzwoicie, korci mnie żeby zamówić tej samej firmy większy Favourite 120A-HV-OPTO-5-12S http://pl.aliexpress.com/item/Favourite ... 65845.html

Hobbyking chyba sprzedaje te same ESC z innym logiem jako TURNIGY K-Force 120A-HV OPTO V2 5-12S :mrgreen:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... s_ESC.html
Awatar użytkownika
Lukaszm
Posty: 45
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 17:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Lukaszm »

Hmm w zasadzie nawet nigdy o tym nie pomyślałem.
W obecnej wersji odległość jest prętów od silnika jest nieco większa (około 10mm), ale tak czy siak efekt może być. Zastanawiam się tylko co ma większy wpływ: prądy wirowe czy przemagnesowywanie prętów podczas obrotów. Ogólnie jedno i drugie można załatwić poprzez wstawienie rurki aluminiowej (o czym w zasadzie myślałem kiedyś, ale to pod kątem masy i wyglądu).

Edit:
Mocowania silników robione na drukarce (materiał to PLA). Są sztywne i wytrzymałe :-)
W silnikach to nie czujniki halla, ale zwykłe termometry ;)
ESC obecnie właśnie mam takie Turnigy. Są spoko, ale dość mocno szarpią - wartość zadana (czas trwania impulsu z odbiornika) dla nich przeliczana jest na prędkość, a nie na prąd. W VESC można ustawić sobie sterowanie prądem - o wiele przyjemniej.
twierdzi że co chwilę idą z dymem
Może problem jest gdzieś po jego stronie? Z tego co widzę (po liczbie postów na forach, opisywanych desek) to tych regulatorów może być obecnie wykorzystywanych setki albo tysiące. Jakby to była reguła to na pewno autor jakoś by zareagował na to. Widziałem posty ludzi którzy przejechali na desce z VESC kilkaset kilometrów i nic się nie działo.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: ideatb »

Lukaszm pisze: Może problem jest gdzieś po jego stronie? Z tego co widzę (po liczbie postów na forach, opisywanych desek) to tych regulatorów może być obecnie wykorzystywanych setki albo tysiące. Jakby to była reguła to na pewno autor jakoś by zareagował na to. Widziałem posty ludzi którzy przejechali na desce z VESC kilkaset kilometrów i nic się nie działo.
Całkiem możliwe, ale ciężko mi oceniać.. problem znam tylko z opowieści.

Ja na razie zaczynam skromnie na 6S a za miesiąc 2 lub 3 przesiądę się na 8 lub 12S. Trochę zniechęciłeś mnie tym szarpaniem. W zasadzie w istniejących FVT też mi szarpie na starcie ale w Longbordzie odpycham sie nogą i startuje od pewnej prędkości 2-5km/h więc efektu tego już nie ma. Na Mountainboardzie jest się wpiętym w deskę więc startując od zera faktycznie może to przeszkadzać.
A poza szarpaniem na starcie są jakieś różnice pomiędzy VESC a TURNIGY K-Force?

Podoba mi się w Twoich mocowaniach ich prostota... ja mam male zawirowania z firma która ma mi wycinać i giąć blachy, co chwile muszę modyfikować projekt bo jak twierdzi wykonawca to co wymyślam jest trudne do realizacji bez dedykowanych narzędzi... pewnie ma rację.
Wiec żeby nie czekać do września na mocowania ze stali też chyba w ten weekend na szybko wydłubię coś na drukarce :) z tym że w całości z tworzywa..
Od wczoraj mam juz paski i koła pasowe więc przed pierwszą jazdą wstrzymują mnie jedynie mocowania silników.
ODPOWIEDZ