Nie polecam banggood

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Nie polecam banggood

Post autor: Kowal »

Kurier to zuo :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
mati0412
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2011, 08:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie polecam banggood

Post autor: mati0412 »

Ja ostatnio odebrałem silnik tarot 4006 jak się okazało był wadliwy. Wstawiłem filmik na yt ukazujący w czym jest problem. W tej chwili leci do mnie paczka z nowym silnikiem w ramach reklamacji. (Starego nie odsyłalem )

EDIT - scalenie

Jeśli chodzi o przesyłki to tylko air parcel -nigdy kurierem...
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Nie polecam banggood

Post autor: Szper »

W moim przypadku Goodluckbuy dał lekko ciała. Mnie Adrian naprowadził by otwierać spór na Paypalu - dostałem nie ten silnik w paczce.
Tak jak tu wielu pisało Chińczyk lubi po Egipsku - obrazkowo. Odpowiedzieli w ciągu 48h.
Dałem zdjęcia kopert, silnika, link do tego co miało być oraz numer zamówienia. Minimalizowane używanie zdań tylko w podpunktach. Dali opcje sensowne i 2 tygodnie później właściwy silnik w rękach.

Co do cła za to co się nie zamawiało to bym zapytał się w urzędzie celnym w PL niż u Chińczyka. Pytanie czy BG chce odsyłania sprzętu, czy przez rekompensaty będą szli?
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
FrancKa
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 12:19
Lokalizacja: Ruda Slaska

Re: Nie polecam banggood

Post autor: FrancKa »

Z chinczykiem prędziej się dogadasz niż na Alegro tam to kamień w wode.
Uzyj transalatora polski -angielski nie polski- chiński
Pionier 14000 )__( Turnigy TGY 9X P51 "Mustang"
Biedrona V929 , Trainerek U CAN FLY
Awatar użytkownika
Piter C-c
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 15:26
Lokalizacja: Ciechanowiec

Re: Nie polecam banggood

Post autor: Piter C-c »

Ostatnio reklamowałem cc3d (brak reakcji po podpięciu zasilania).
Wysłałem zdjęcia z nr. paczki ,potem poprosili o film opisujący problem,też wysłałem i po dwóch tygodniach przysłali nowe cc3d i pbd w gratisie w ramach rekompensaty.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nie polecam banggood

Post autor: Adrián »

BG to jeden z najlepszych sklepów, jeśli chodzi o reklamacje. Życzyłbym sobie takiej obsługi w PL.
Zdjęcie, najlepiej film, do tego zdjęcie koperty i krótka nota problemu. Tyle wystarcza.
Bez zbędnych żali.
Baddboy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 12:39
Lokalizacja: Katowice

Re: Nie polecam banggood

Post autor: Baddboy »

Panowie a dlaczego nigdy kurierem ? wlasnie zamowilem u nich wszytsko kurierem
artak
Posty: 182
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie polecam banggood

Post autor: artak »

Bo kurier ma większe prawdopodobieństwo zatrzymania przez UC
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie polecam banggood

Post autor: hornet2 »

Bg ogólnie nie jest złą firmą . Tutaj jeden z kolegów słusznie powiedział że prędzej dogadasz się z Chinczykiem niż Polakiem . To jest prawda ! Sam miałem okazję przekonać się o tym na własnej skórze . Same maile nie wystarczają , potrzebne są jeszcze zdjęcia albo film , które niezbicie dowodzą że sprzęt jest wadliwy bądź inny od zamawianego .

Miałem ostatnio z Bg takie zdarzenie że przysłali mi nie taką apkę do koptera . Chociaż w opisie tej apki podają że nadaje się ona również do mego modelu , to udowodniłem im poprzez maile i zdjęcia że jednak się mylą . Przyznali mi w końcu rację i zapytali czy chce nową apkę czy zwrot kasy . Wybrałem to drugie . Kasa wróciła na konto PP co do centa .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Nie polecam banggood

Post autor: suq-madiq »

Coś się ruszyło:

Thanks for your message ,

After checked, we have received your email , we will reply you in 1 working day , would you please wait our reply for 1 more day ?I have send message to salesman , once salesman is working, we will reply you as soon as we can .
Michał Hewelt
Posty: 50
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 13:05
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Nie polecam banggood

Post autor: Michał Hewelt »

Do nich trzeba podchodzić ostrożnie, sposobem i tak jak wspomnieli koledzy - nie pisać za dużo informacji. Krótko, zwięźle i na temat.
Fotki, filmiki. Wiem na przykładzie telefonu, który otrzymałem. Nie działał w nim GPS. Porobiłem fotki, wysłałem - następnie Chińczyk podesłał instrukcję co zrobić - było tam m.in. rootowanie telefonu . Takie rootowanie robiłem równiez szybciej ale Chińczykowi ani słowa bo mógłby odpisać że po gwarancji i nara .. a tak ? sam nawet zaproponowałem, że odeślę telefon ale również postękałem trochę, że dłuuugo by to trwało itp. Finisz był taki, że otrzymałem drugi telefon - sprawny, a pierwszy tylko stracił gwarancję. Ja jestem zadowolony z obsługi banggood.
"Zawsze znajdą się głupie pytania, które warto zadać"
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Nie polecam banggood

Post autor: suq-madiq »

Najbardziej lubie zostawiać kase w hobbyking, ostatnio w ok dobę dostałem paczkę z Hong Kongu.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Nie polecam banggood

Post autor: piwko »

Przecież to nierealne. I pewnie na cle była ;)
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Nie polecam banggood

Post autor: suq-madiq »

Obrazek

http://imgur.com/dOSaBNQ
Tu masz zdjęcie nadania z hk i odbioru (zapłacenia cła kurierowi)
Jeszcze w dzień odbioru napisałem post z foto paczki, mogę udowodnić na wiele sposobów, sam się zdziwiłem.

Właśnie napisali że wyślą jeszcze raz asap.
For the wrong items sent in your order 14666831, we're arranging to resend you a new one in order
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Nie polecam banggood

Post autor: Gmeracz »

A ja zrobiłem inaczej. Miałem problem - no fakt, że z UK to może inaczej to traktują... - no ale nawiązałem kontakt pisząc drugiego maila do laski, która się podpisała w pierwszym. Megan zdaje się. Nieważne...

I później pisząc w sprawie out of stock pisałem do niej konkretnie i ona mi odpisywała. To old trick, bo potraktowała mnie jako bardziej niż innych, znajomego bardziej. I jeszcze doradziła, co mogę zrobić :D:D:D

Poza tym dodam, że zrobiłem u nich kilkanaście zakupów i na 99% jest OK.
Możliwe, że trafiłeś na okres jednej z nich, ,albo żółte rączki coś namieszały, bo zaćmienie księżyca, za duży smog albo takie rzeczy...
Od śmigła...
ODPOWIEDZ