Kontroler gimbala STorM32

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

symianin
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 31 gru 2015, 10:46

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: symianin »

ja już doszedłem, zakładka setup, tam się da ustawić pozycję startową trzech osi.
RC Pitch Offset
RC Roll Offset
RC Yaw Offset

Tyle, że ta wiedza na długo mi się nie przydała,
bo chyba się płytka zjarała, USB nie wykrywa, diody ledwo co świecą.
Jak podłączę do zasilacza diody przez chwilkę delikatnie świecą potem gasną i tyle.
Będę musiał złożyć reklamację od początku coś nie działało dobrze,
I teraz się będę boksował :-(
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Dabalwwy »

Panowie mam pewnie problem gimbal działał . Później zrobiłem nowa platformę i nagle zonk. Odpalam gimbal tool i przy LEVEL nie może się wypoziomować i przerywa procedurę. Wstępnie wykryłem ze jest problem z osia PITCH gdy ja wyłączę gimbal pracuje normalnie znaczy działa druga os. Zamieniałem też silniki i jest to samo wiec na pewno nie wina silnika . Znalazłem też małe uszkodzenie na płytce skruszony kondensator ceramiczny ale on chyba odpowiedzialny jest za os YAW może mi ktoś podać jego wartość i czy to może być powodem złego działania

https://www.dropbox.com/s/jv7jq7s2doxnc ... 3.jpg?dl=0

EDIT - scalenie

Zmieniłem mapowanie silników i nic to nie dało wygląda ze uszkodzone są 2 kanały z 3 super nic nie zrobiłem.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Grzechu »

Może trochę odkopię, ale jeśli wykluczyłeś uszkodzenie silnika to na 99% drivery osi padły. Ja kupiłem jedną płytkę, uwalił się YAW, kupiłem drugą, uwalił się po kilku dniach pitch. Przelutowałem cały rząd driverów. Nie wiem czy to z płytkami coś nie tak, czy obchodzimy się z nimi źle, ale palą się łatwo.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mrozilla »

Czy ktoś może posiada jakąś wiedzę na temat takiego gimbala?
http://www.aliexpress.com/item/HAKRC-St ... ba2c67c9d9
Ma pracować z Naza Lite @ v2 i D8R-II Plus. Naza z fabrycznym zestawem GPS.
Na początku do nagrywania będzie służył Mobius. Niestety nie wiem w jakiej wersji jest tam płyta Storma i czy w ogóle warto się tym gimbalem interesować, cena jak za komplet chyba w miarę korzystnie wypada.
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Dabalwwy »

Już zamówiłem nowa płytkie i silniki do testów 2x2204 260kv i 1x2805 140kv. Mrozilla ja bym poszukał czegoś innego nie masz żadnego info o silnikach i wersji płytki pewnie do 70 dolców coś znajdziesz.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Szper »

Proponowałbym podawanie wersji PCB stormów jak coś się uwali. Mam złożony gimbal na wersji 1.32 i ciężko by było wymienić domowymi metodami scalaki sterujące silnikami - odpukać by mnie to nie dopadło.
Z jakiś z resztą przyczyn nowsza wersja ma przebudowany ten fragment płytki.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Dabalwwy »

To może ja zacznę;]

Uwalone 2 kanały (brak zwarcia, przełożenie płytki do innego gimbala)

płytka : STORM32 BGC 1.31
procesor: STM32F103RC 72Mhz
driver silników: DRV8313
sensor: MPU6050
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mrozilla »

Co do gimbala HAKRC o którym pisałem wyżej znalazłem jego test i parametry:
http://www.firstquadcopter.com/quadcopt ... al-review/
Silniki to: dwa 2206 i jeden C2805-145KV
A wersja Storm32 to 1.31 (napis na PCB, ale na olliw.eu taka sama płytka z takim samym napisem 1.31 jest przypisana do wersji 1.32, więc jak to z tym jest? (na ABC-RX jest wersja 1.32, ale jest też informacja, że z wersją v70 bez możliwości aktualizacji, wszystkie wersje 1.32 tak mają, czy to jakiś wyjątek?))
Tylko teraz czy silniki są odpowiednie, a PCB oryginalne i czy to jest dobra wersja, niestety nie wiem za dużo o silnikach do gimbali więc liczę, ze ktoś się wypowie. Czytałem, że najnowsze wersje FW do Storm32 wymagają NT tylko jak dokładnie sytuacja z tym wygląda, też jasnych informacji nie znalazłem.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: PiotrSz »

No i mnie dopadł problem z aktualizacją softu.
Trafił do mnie kontroler w wersji 1.3 taki jak na zdjęciu poniżej (przepraszam za jakość fotki bo była robiona z telefonu)
Obrazek
Wypróbowałem wszystkie sposoby jakie znalazłem w temacie i za diabła nie udało mi się wgrać softu.
Za każdym razem dostawałem podobny komunikat
Obrazek
Ostatecznie spróbowałem Flashing Procedure for Win XP
Po kliknięciu Remove protection

Obrazek

program trochę pomielił a potem się zawiesił i wywalił.
Niestety płytka zachowuje się jak martwa, windows wykrywa ją jako nieznane urządzenie.
Podstawowe pytanie czy da się ją uratować a jeśli się da to w jaki sposób mogą ją uratować ?

To jest mój trzeci gimbal który składam na kontrolerze storm32 i wcześniej nie miałem takich problemów ze zmianą oprogramowania, dopiero przy tym kontrolerze pojawiły się schody.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mrozilla »

A może ma to coś wspólnego z jakąś blokadą o której pisałem post wyżej? Z jakiejś przyczyny na stronie sklepu widnieje informacja, ze się nie da zaktualizować, tylko dlaczego i na jakim poziomie to blokada.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Radauskas »

Wczoraj troche pogrzebałem w ustawieniach ( a nie mam kopii poprzednich ustawień choc byłem pewien, że mam ) i teraz bardziej grzeją mi się silniki. Czy to parametr Vmax ma na to wpływ ?
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kuczy »

Radauskas pisze:Wczoraj troche pogrzebałem w ustawieniach ( a nie mam kopii poprzednich ustawień choc byłem pewien, że mam ) i teraz bardziej grzeją mi się silniki. Czy to parametr Vmax ma na to wpływ ?
Dobrze myślisz - Vmax powinno się ustawić tak, aby się nie grzały silniki - przynajmniej tak wyczytałem na wiki storma
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Radauskas »

No właśnie,. tylko jak podglądam na ustawienia innych kolegów to moje jakoś szczególnie nie odbiegają. Vmax Pitch - 93, Roll - 114,.. o ile dobrze pamiętam. Spróbuje jeszcze dziś nimi ruszyć ociupinkę.
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: PiotrSz »

PiotrSz pisze:No i mnie dopadł problem z aktualizacją softu.
Trafił do mnie kontroler w wersji 1.3 taki jak na zdjęciu poniżej (przepraszam za jakość fotki bo była robiona z telefonu)
Obrazek
Wypróbowałem wszystkie sposoby jakie znalazłem w temacie i za diabła nie udało mi się wgrać softu.
Za każdym razem dostawałem podobny komunikat
Obrazek
Ostatecznie spróbowałem Flashing Procedure for Win XP
Po kliknięciu Remove protection

Obrazek

program trochę pomielił a potem się zawiesił i wywalił.
Niestety płytka zachowuje się jak martwa, windows wykrywa ją jako nieznane urządzenie.
Podstawowe pytanie czy da się ją uratować a jeśli się da to w jaki sposób mogą ją uratować ?

To jest mój trzeci gimbal który składam na kontrolerze storm32 i wcześniej nie miałem takich problemów ze zmianą oprogramowania, dopiero przy tym kontrolerze pojawiły się schody.
Płytka zaczęła żyć po wgraniu firmware po przez Flash Loader Demo z trybie boot, aktualizacja poszło od strzała.
Wszystko działa.
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: zed »

Skąd pobrać "stm32 flash loader demonstrator" bo na stronie STM widzę tylko jakieś pdfy?
ODPOWIEDZ