Problem z monitorami

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

Mamy problem z monitorami, film pokazuje o co chodzi, na początku są dwa monitory, są identyczne, mają identyczne odbiorniki Bascom 5,8ghz i obydwie koniczynki i chodzi oto jak trwa transmisja z modelu to te monitory śnieżą tak jakby była zrywana transmisja i nie jest to na dwóch monitorach na raz, każdy sobie w różnym czasie. Na dostawionym trzecim monitorze z takim samym odbiornikiem, nic się nie dzieje i nic go nie rusza działa prawidłowo ale ten monitor ma w środku inną elektronikę. Oczywiście na potrzeby filmu monitory nie chciały za bardzo mrużyć więc machaliśmy modelem żeby pokazać o co chodzi, ale poza filmem bez jakiegokolwiek ruszania leżą nieruchomo i od czau do czasu raz jeden raz drugi zrywa tą łączność. Jak lata się modelem to czym dalej model jest to te mrużenie nasila się. Próbowaliśmy zamieniać między sobą anteny, wymienialiśmy na baciki, podłączaliśmy monitory i odbiorniki z oddzielnych zasilań. próbowaliśmy nawet podłączać zestaw 1.2ghz i nawet gorzej było, tak czy siak ten trzeci monitor działa bez zastrzeżeń a tych dwóch obraz nędzy i rozpaczy ... Czy ktoś coś może podpowiedzieć gdzie tkwi problem ?

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rurek »

Na moje to problem leży w odbiornikach bo śnieżenie jest cechą sygnału w.cz. a nie m.cz. a tylko taki jest obrabiany w monitorze. Może jakość zasilania odbiorników coś kuleje?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z monitorami

Post autor: miś »

Na moje oko to odbiorniki w tych dwóch wredotach próbują być zbyt inteligentne. Jak przyjdzie zakłócenie to odbiornik sprawdza okoliczne częstotliwości czy się przypadkiem TX nie odstroił, no i na tę chwilę wskakuje szum.
Może też być takie kuku (moja teoria spiskowa) że zamiast bluescreena to te monitory pokazują sztuczny szum (żeby się nazywało że nie mają bluescreena).
Moim zdaniem raczej nie do ominięcia, chyba że w menu znajdziesz jakieś opcje aby to zmienić.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem z monitorami

Post autor: Adrián »

To nie musi być takie nierealne. W goglach quanum (nie pamiętam czy w v1), ale w v2 tak jest. Nie ma niebieskiego/czarnego, ale jest nałożony szum. Ale bardzo szybko wraca obraz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rurek »

miś pisze:Może też być takie kuku (moja teoria spiskowa) że zamiast bluescreena to te monitory pokazują sztuczny szum (żeby się nazywało że nie mają bluescreena).
Miśiu mam ten monitor (zresztą większość z nas ma :-) to ten z wątku o najtańszym w miarę sensownym monitorze za 35$) i on aż taki szprytny nie jest. Ma normalną blokadę szumów black lub blue. Szumów nigdy nie widziałem w nim. No chyba że źle identyfikuję te sprzęty to może i ma genialną imitację wojny mrówek (to jest w ogóle bez sensu - symulować mrówki :evil: )
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z monitorami

Post autor: miś »

Rurek pisze:to jest w ogóle bez sensu - symulować mrówki :evil:
Z marketingowego punktu widzenia - genialne. Nie ma niebieskiej zarazy ! A szumy... no cóż, nie każdy załapie że są fake. W cyfrowych torach obróbki video jakie są w monitorach LCD dużo łatwiej jest zrobić blue czy black screen, albo fake snow, niż próbować zsynchronizować szczępki obrazu z wyświetlaniem przy zakłóceniach lub brakach impulsów synchro.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

Co ciekawe ten trzeci monitor co go nic nie rusza ma bluescreena ... Co do tych dwóch, gdyby ten szum sporadycznie występował to jakoś by to było, ale jak odleci się na 100 m to już raz za razem śnieży, najgorzej że problem nie jest przewidywalny ani powtarzalny w żaden sposób, raz odleciałem na 1,25 km aż zabrakło linku video i sporadycznie śnieżył a innym razem 1m,10m czy sto śnieży uciążliwie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rurek »

A czy na tych co szumią to są klasyczne bluescreeny?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:A czy na tych co szumią to są klasyczne bluescreeny?
Opisane jest, że nie maja...


• Przekątna ekranu: 7''
• Rozmiar: 174x114x23mm
• Proporcje: 4/3 16/9
• Wejście: 2 wejścia AV
• System: PAL/NTSC -automatyczne przełączanie
• Rozdzielczość: 800x480
• Zasilanie: DC 12 V
• Zużycie prądu: 6W
• Temperatura pracy: -20C +50C
• Temperatura składowania: -30C +80C
• Kontrast: 500:1
• Jasność: 350cd/m2
• Kąt widzenia: poziomo140, pionowo 110
• bez blue-screen
Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 148
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 21:30
Lokalizacja: Gołdap

Re: Problem z monitorami

Post autor: Master Yoda »

Rurek pisze:A czy na tych co szumią to są klasyczne bluescreeny?
Tylko ten na górze ma bs te na dole nie mają, odbiorniki nadajniki anteny można wykluczyć gdyż były zmieniane, zasilanie na bank ok.
Lewy na dole przerabiany był drugi po prawej na dole bez przeróbek podmieniane odbiorniki anteny i nic.
Hangar: Compass Odin90 FBL, Kyosho C4, KDS 550 Innova v2, Trex 450 pro v2 FBL, Blade SR, 4x Blade 130X, Blade MCPX, Skoczek by Rayford.
Aparatury: Spektrum DX8T Dsmx, Spektrum DX6i Dsmx.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

Coś wyczaiłem...
W moim zestawie 5.8hhz BOSCAM RC305/TS351 miałem załączony w nadajniku 6 kanał a w odbiorniku kombinacja przełączników nie pasowała do żadnego kanału, a mimo wszystko wizja była. Tak sobie dzisiaj rozmyślałem co Miś napisał i zasiadłem sprawdzić czy kanały nie sieją między sobą, przeleciałem wszystkie kanały w nadajniku i sprawdziłem co nadajnik widzi, poniżej rozpiska, lewa kolumna kanały nadajnika, prawa kanały odbiornika który widzą dany kanał z nadajnika;

1 - 1,5,8
2 - 2,7,8
3 - 3,6
4 - 4,5
5 - 4
6 - 3
7 - 1,2
8 - 1

Jak to możliwe ? Jak to możliwe, że kanał nadajnika 5,6,7,8 nie ma swego kanału w odbiorniku ?
Jak miałem w nadajniku kanał 6 w odbiorniku nie wiadomo jaki to może przy byle zakłóceniu jak napisał Mis odbiornik szukał sąsiedniej częstotliwości i dla tego jest moment mrużenia. Jutro wypróbuje w ternie kanały które się pokrywają czy będą przerwy...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rurek »

Jesteś pewien co do kanałów nadajnika i odbiornika? Od lat jest to poplątane przez producenta i jedyna właściwa rozpiska kanałów to ta:
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:Jesteś pewien co do kanałów nadajnika i odbiornika? Od lat jest to poplątane przez producenta i jedyna właściwa rozpiska kanałów to ta:
Obrazek
Jutro sprawdzę ...
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: Problem z monitorami

Post autor: AviVma »

Panowie, zgodził bym się z Miś'iem odnośnie sztucznego snow zamiast bluescreena.

Znajomek zakupił taki monitor do FPV i ma ten sam problem, na moim DMTechu obraz ciągle stabilny (nie do zdarcia, może śnieżyć masakrycznie ale zarysy video ciągle w tle) a u niego ciągle pierdzielone szumy, najgorsze jest to, że monitor nie potrafi wyświetlić "średnio" zaszumionego obrazu tylko 0/1 [git obraz/całkowity szum]. Próbowałem latać na jego monitorze i przy 250tce strach w oczach bo sam sobie całkowicie poszumia z byle czego.

Odnośnie wymian sprzętu - zmienione wszystko, od zasilania i filtracji po odbiornik/antenka/nadajnik. Sprawdzone na różnych antenach (koniczynka/bat/heli) , z różnymi odbiornikami (różne, od RC305 po RC832 kończywszy na RX5808). Pomogła.... wymiana monitora na identyczny ale z inną elektroniką w środku.

Można próbować, najtaniej wyszła zmiana monitora ;-)

Pozdrawiaam
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z monitorami

Post autor: miś »

Rayford pisze:Jak to możliwe ? Jak to możliwe, że kanał nadajnika 5,6,7,8 nie ma swego kanału w odbiorniku ?
Bo źle interpretujesz rezultaty. Tak jak Rurek napisał. Zobacz tą tabelkę, i jak ustawisz w obu dipy tak samo (np na ch1) to jeden będzie chodził na kanale 1 a drugi na 8. Czyli twoja tabulka jest prawidłowa w ten sposób:
1-8
2-7
3-6
4-5
5-4
6-3
7-2
8-1

A to że CH1 nadajnika łapiesz na 1,5 i 8 w odbiorniku to oznacza tylko tyle że przy ustawieniu na 1 i 5 łapiesz na częstotliwości trochę z boku. I jeśli tak tego używałeś to masz już odpowiedź na swój problem bo jest tak jak pisałem - odbiornik szuka po bokach i się wstraja przy pomocy AFC.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ