usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!!

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: jacekV »

bajer0 pisze:jacekV, czy naprawdę celowo nie czytasz tego co osoby trochę zorientowane w temacie piszą?
Zerknij w ten link:
http://www.microsoft.com

Gratuluje, właśnie tak ktoś mógł np wejść w posiadanie bazy (no tutaj był oczywiście zaszyty inny link, ale mniej więcej tak to pewnie wyglądało).
Nadal uważasz, że to absolutnie źli złodzieje byli i działali z premedytacją i należy ich piętnować?
Masz rację.
A Dupa Wołowa nie miała pojęcia co się dzieje.. jakiż to plik się ściąga na mòj dysk... o jej... pewnie prezent od Świętego Mikołaja.
A propos, ile masz lat Kaziu ? 40 ? I ciągle wierzysz w Świętego Mikołaja ?
Ten dowcip dedykuję Tobie.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

bajer0 pisze:Podejrzewam, że ktoś zrobił dump bazy, wrzucił do głównego katalogu aby go sobie pobrać z innej stacji i tyle. Być może w tym samym momencie nie było żadnego głównego pliku witryny i apache czy co tam stoi automatycznie wyświetliło pliki z głównego katalogu do pobrania.
kuczy pisze:Zrobiony został zrzut bazy do pliku, i ten plik został udostępniony na serwerze, w celu pobrania przez nową firmę hostingową, aby mogli go zaimportować do swojego serwera baz danych...... i wszystko jasne.
no to Panowie sorry, ale wstyd. wstyd i jeszcze raz wstyd. jak można administrować forum nie potrafiąc samemu wrzucić bazy do sql'a? albo wybrać tak dupowaty hosting, który nie umożliwia wykonania tego samemu.
Dla tego też dziwiłem się, że to tak długo wszystko trwało. I nie piszcie mi, że się nie da. Da się. Niedawno sprzedałem forum http;//eomnia.net . prowadziłem je przez 7 lat i jakoś się dawało:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Gothrek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 12:08
Lokalizacja: Tarnów

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Gothrek »

Verid pisze:
Gothrek pisze:chyba Cię ktoś nieźle wmanewrował
Tja, na siłę kazał ściągnąć niemały plik niewiadomego pochodzenia i przeznaczenia, pod lufą kazał przeglądać i chwalić się zawartością na forum...
Genialne...
Byłeś z kolegą Oko i jesteś pewien, że tak nie było? A może brzoza kliknęła "ściągnij"? kilka, kilkanascie a nawet kilkaset osób może mieć ten plik! Pytanie dlaczego był dostępny!?
Awatar użytkownika
konrad_p
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: konrad_p »

matulekpl pisze:Haseł nikt nie odszyfruje... A innych "poufnych" danych forum nie zbiera. Więc moim zdaniem nie ma co się aż tak ciśnieniować.
Chyba nie wiesz o czym mówisz.

Fakt jest faktem, była kradzież. Panowie mogą sobie mówić co chcą na swoje usprawiedliwienie. Jeśli prokuratura wyda orzeczenie, że kradzieży nie było - ja nic więcej nie będę ani mówił ani robił. Jeśli prokuratura jednak uzna, że zachodzą znamiona przestępstwa, to taki proceder jest ścigany z urzędu. A skoro administracja zna adresy IP to policja czy raczej prokuratura nie będzie miała żadnych problemów z zawitaniem do tych delikwentów, mogę powiedzieć więcej, że nawet jak łączyli się za pomocą proxy to będzie to trwało ździebko dłużej, ale też panowie ze zwalczanie przestępczości elektronicznej w prokuraturze nie będą mieli problemu z dotarciem do userów.

PS.
Widzę, że spora część forumowiczów nadal hołduje zasadzie, "panie policjancie ja tego samochodu nie ukradłem, ja tylko przejechać się chciałem"
Pozdrawiam Konrad P.
Jeśli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.
Ruth Bernhard
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Verid »

Kris_po pisze:no tak, ale to numer konta a nie hasło dostępu
Nr konta, imię, nazwisko, adres, nierzadko telefon, zainteresowania - bezcenne dane dla zainteresowanych.
Gothrek pisze:Byłeś z kolegą Oko i jesteś pewien, że tak nie było?
Jakbym był z "kolegą" Oko to by na pewno tak nie było. :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

konrad_p pisze:Fakt jest faktem, była kradzież.
Nie było kradzieży, tylko było jawne udostępnienie pliku. Nikt się nie włamał na serwer. Pobierając "nie swoje" nie jesteś przestępcą. Przestępcą jest ten co udostępnia "nie swoje".

To ja Wam kochani użytkownicy i kochani administratorzy dam od razu rozwiązanie.
Winna jest firma hostingowa, która doprowadziła de facto do takiego udostępnienia. Na 99% tak podpowiedziała administracji, aby tak zrobili. Więc to oni są winni za narażenie swojego klienta i niepoinformowanie go o możliwości zajścia takiej sytuacji.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 mar 2016, 22:22 przez matulekpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: bajer0 »

jacekV pisze: Masz rację.
A Dupa Wołowa nie miała pojęcia co się dzieje.. jakiż to plik się ściąga na mòj dysk... o jej... pewnie prezent od Świętego Mikołaja.
A propos, ile masz lat Kaziu ? 40 ? I ciągle wierzysz w Świętego Mikołaja ?
Ten dowcip dedykuję Tobie.
Miał pewnie pojęcie, że ktoś coś skopał i dlatego teraz WSZYSCY wiemy, że takie zdarzenie miało miejsce. Mógł w panice wyrwać przewód z komputera i schować się pod łóżko. Faktycznie, do pierdla z nim.
Ile mam lat? W lipcu będzie okrągłe 30 jeżeli chcesz mi złożyć życzenia to przypomnę na PW.

Ok, plik był udostępniony przez X minut, pobrało go X osób, ale jednego tutaj mamy, więc najłatwiej krzyczeć na niego.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 mar 2016, 22:25 przez bajer0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Kris_po »

a co jak booty ściągnęły plik ? nie wiem w sumie czy mają taką możliwość, a po drugie to niestety odpowiedzialność mogą ponieść osoby które ten plik udostępniły a nie te co ściągnęły, jak udowodnisz ludziom że je ściągnęli ? może już usunęli, może nie ściągnęli do końca itp.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: oko »

Obrazek

Teraz to złe oko, już się insynuuje na całego, wbrew jakiejkolwiek logice. Byłbym dziwnym przestępcą w tej sytuacji robiąc użytek z tych danych! Zapewne lepiej gdyby czas płynął, niejawne informacje nabrzmiewały a cwaniaczki rozkodowywały hasła.

Afera z wyciekiem danych przykrywa inną aferę, od której się zaczęło i - mam nadzieję - też kilka słów będzie napisanych :)
konrad_p pisze: czy raczej prokuratura nie będzie miała żadnych problemów z zawitaniem do tych delikwentów
I jeszcze trzeba przejrzeć chyba z 30 kart SD, i pamięci Pixhawków i APMów, i kamerek typu Xiaomi Yi, i raspberry pi, i kontrolerów gimbali i OSD też na wszelki wypadek...

W porównaniu do tego to zabawki Brunona K. wyglądały niewinnie, dominuje technika analogowa (a i tak siedzi):

Obrazek
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

Kris_po pisze:a co jak booty ściągnęły plik ? nie wiem w sumie czy mają taką możliwość, a po drugie to niestety odpowiedzialność mogą ponieść osoby które ten plik udostępniły a nie te co ściągnęły, jak udowodnisz ludziom że je ściągnęli ? może już usunęli, może nie ściągnęli do końca itp.
nie booty tylko boty:) one nie pobierają załączników, tylko odczytują kody html;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Kris_po »

matulekpl pisze: nie booty tylko boty:) one nie pobierają załączników, tylko odczytują kody html;)
hehe no tak :)
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Jambo »

jacekV pisze:
Masz rację.
A Dupa Wołowa nie miała pojęcia co się dzieje.. jakiż to plik się ściąga na mòj dysk... o jej... pewnie prezent od Świętego Mikołaja.
A propos, ile masz lat Kaziu ? 40 ? I ciągle wierzysz w Świętego Mikołaja ?
Ten dowcip dedykuję Tobie.
Kolego idziesz sobie chodnikiem a tam leży portfel i co dalej :

- podnosisz ?
- czy nie twoje to nie ruszasz ?

a może podnosisz i sprawdzasz czy są dokumenty w środku i postanawiasz oddać portfel ... a właściciel daje ci w ryja bo jak nie twoje to nie ruszaj .

wyluzuj , plik był publiczny to został podniesiony .
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: jacekV »

Rżniecie głupa...
Tak to się po prostu nazywa.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Szymon »

Kawałek KK:

Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1–3 ujawnia innej osobie.
§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1–4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

Szymon pisze: Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1–3 ujawnia innej osobie.
§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1–4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
no i w tym wypadku żaden z powyższych nie ma zastosowania;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Zablokowany