Anty Dron

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

APUJET
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 27 gru 2012, 14:25
Lokalizacja: Błonie , Warszawa

Anty Dron

Post autor: APUJET »

Pojawiło się urządzenie do ściągania dronów z powietrza z odległości do dwóch kilometrów. Niedługo urządzenie będzie testowane na lotnisku Okęcie w Warszawie. link : http://anti-drones.net/
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Anty Dron

Post autor: kuczy »

Urządzenie proste jak budowa cepa. Zupełnie nie rozumiem całej "otoczki" w sensie mrocznej muzyki, potwora w tle cuda na kiju.... - jak to ma być profesjonalne urządzenie, to strona www zupełnie nie odzwierciedla tego profesjonalizmu.
Tak samo jeśli chodzi o wygląd urządzenia - dwie super-kierunkowe anteny złożone w coś w rodzaju strzelby dwulufki ? proszę cię....

APUJET, - a to czasami nie ty jesteś producentem ? - jakoś firma z Błonie Warszawa, twój profil - Błonie Warszawa.... coś mi tu śmierdzi kryptoreklamą własnego produktu... - chyba, że się mylę.
DronNOOB

Re: Anty Dron

Post autor: DronNOOB »

Jeśli to urządzenie trafi w ręki osób prywatnych będą cyrki, będą ściągać drony rozbierać na części i nimi handlować, pojawią się drono dziupli....

@up producentem wątpię, Chińczyk na foto ewidentnie sugeruje kto jest producentem. Może brandują Polskim brandem i tyle.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Anty Dron

Post autor: Verid »

Było. Nazwali to Battelle's DroneDefender i poganiacze mydelniczek (bo tylko oni tak naprawdę są "zagrożeni" tym wynalazkiem) jarali się tym w zeszłym roku.
Ten wredny...
gast
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 23 lis 2014, 10:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Anty Dron

Post autor: gast »

pogromca lataczy przy nodze :lol: :lol: :lol:
już widzę jak właściciele innych zabawek pękają ze śmiechu
Ostatnio zmieniony niedziela 06 mar 2016, 19:38 przez gast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EvBodzio
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anty Dron

Post autor: EvBodzio »

DronNOOB pisze:... Chińczyk na foto ewidentnie sugeruje kto jest producentem.
O choćby tutaj:
http://www.easymap.tw/device.html
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Anty Dron

Post autor: kuczy »

DronNOOB pisze:Jeśli to urządzenie trafi w ręki osób prywatnych będą cyrki, będą ściągać drony rozbierać na części i nimi handlować, pojawią się drono dziupli....
A kto ma chociaż jakieś pojęcie o elektronice to przeniesie się z zakresami częstotliwości w pasma, których taka śmieszna strzelba nie łapie. I żeby była jasność - tak jak pisał kolega:

Nie mam nic przeciwko zakłócaczom sygnału radiowego na lotniskach - nawet sam o tym pisałem przy okazji wybryku jakiegoś człowieka na lotnisku w Gdańsku - ale weźmy pod uwagę, że ktoś ma szkolenie, zgłosił lot, wszystko robi legalnie, a pan "Zbigniew z Wypizdowa Wielkiego" stwierdzi, że mu nikt nie będzie po jego niebie latał.....
to tak jakby namawiać ludzi, aby strzelali do kopterów z wiatrówek.

poza tym w/w urządzenie może wspaniale służyć do zakłócania sieci WiFi - i pytanie ostateczne:
Pytanie do producenta tej zabawki - na jakiej podstawie prawnej jako osoba całkowicie prywatna mam prawo zakłócać pasmo radiowe ? na danych pasmach są określone dozwolone moce urządzeń nadawczych a taka strzelba aby zakłócić transmisję z 2km niestety musi przekraczać te moce wieeeelokrotnie.
DronNOOB

Re: Anty Dron

Post autor: DronNOOB »

Nie wiem na jakiej zasadzie to urządzenie działa ale samo zakłócanie synalu przecież nic nie da, co więcej może tylko spowodować niekontrolowany lot, są zabawki co po utracie sygnału lecą w dół a są takie co lecą tam gdzie lecieli :D
Zasugerowałem się słowem ściąganie, myślałem że jakaś zabawka zaczyna lecieć w kierunku tego Skynet ( bo tak nazywa się) :D To chyba jakiś pic... Sprzedadzą na każde lotnisko za 100 000 zł i będzie leżeć w magazynie a ktoś zarobi parę dużych baniek.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Anty Dron

Post autor: kuczy »

o to chodzi - nie wiadomo jak się zachowa kopter bo ile płytek kontrolerów, ustawień failsafe itp tyle będzie reakcji. gdyby zakłócić sygnał z nadajnika i GPS - możliwe, że Phantom zaczyna lądować skoro nie wie gdzie jest obecnie więc nie wie jak ma lecieć do domu.

Ale nie tylko phantomy latają - Akurat co do DJI nie zdziwiłbym się, jeśliby dodali w odbiornikach opcję przejęcia kontroli przez upoważnione służby - nie ufam tej firmie :D
Znacznie ciekawsze dla mnie było oglądanie kopterów rzucających sieć na maszynę - intruza, albo unieszkodliwianie kopterów za pomocą wytresowanych ptaków (chyba sokołów, ale nie chcę namieszać) - te dwie opcje są tańsze i skuteczniejsze.
DronNOOB

Re: Anty Dron

Post autor: DronNOOB »

Znacznie ciekawsze dla mnie było oglądanie kopterów rzucających sieć na maszynę - intruza, albo unieszkodliwianie kopterów za pomocą wytresowanych ptaków (chyba sokołów, ale nie chcę namieszać) - te dwie opcje są tańsze i skuteczniejsze.
Dobre karbonowe śmigła zrobią z takiego sokola tatar
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Anty Dron

Post autor: kuczy »

DronNOOB pisze:Dobre karbonowe śmigła zrobią z takiego sokola tatar
Wojna wymaga ofiar ;) - sokoly też sprawdzali na phantomach o ile sie nie mylę. Od biedy po to sluzby maja broń aby strzelać - chociazby gumowymi kulami - gdzies w necie krazy film jak policja strącila phantoma. I tak chodzi tulko o to, aby porzadku na niebie pilnowali co co mają a nie pierwszy lepszy ktory kupi takie coś jak w temacie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Anty Dron

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:poganiacze mydelniczek (bo tylko oni tak naprawdę są "zagrożeni" tym wynalazkiem)
Nie tylko mydelniczek, a kazdego latadla sterowanego na czestotliwosci na jakiej operuje zaklocacz. A na 2.4GHz jednak troche ludzi lata...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Anty Dron

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:a kazdego latadla sterowanego na czestotliwosci na jakiej operuje zaklocacz
Ci co latają na 2,4 nie mydelniczką to głównie wyścigowcy z FrSky a ci się tego ustrojstwa nie muszą obawiać. Samoróby dalekiego zasięgu które teoretycznie mogłyby podpaść komuś z tą bazooką raczej trzymają się 433 i 1,2 bo bezpieczniej, choćby ze względu na posiewy od WiFi domowej roboty więc jedyne co stracą w kontakcie z tym wynalazkiem to RTH a każdy szanujący się pilot jak zobaczy znienacka zero SAT'ów to będzie darł z powrotem ile pary w śmigłach z podejrzeniem awarii dżipsa..
Pewnie, jak ktoś sobie zrobi żyrandol na FrSky i zacznie dyndać nad przykładowym lotniskiem wkurzając snajpera to będzie miał kłopot ale sprzęcior jest generalnie nastawiony na niefrasobliwych popychaczy mydła i bardziej jako broń psychologiczna niż rzeczywiste zagrożenie. Jeżeli doliczyć do tego planowane i obecne strefy no-fly gdzie mydło samo się uziemi to może się nagle okazać że urządzenie jedynie poprawia samopoczucie zarządu lotniska bo to co mogłoby strącić, w chronionej okolicy w ogóle się nie poderwie a to co się ewentualnie byłoby w stanie poderwać będzie niewrażliwe.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Anty Dron

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Ci co latają na 2,4 nie mydelniczką to głównie wyścigowcy z FrSky a ci się tego ustrojstwa nie muszą obawiać.
Rzucasz troche statystykami z czapy...
Verid pisze:Samoróby dalekiego zasięgu które teoretycznie mogłyby podpaść komuś z tą bazooką raczej trzymają się 433 i 1,2 bo bezpieczniej
Nie musisz miec strasznie dalekiego zasiegu zeby doturlac sie nad lotnisko lub inne miejsce nad ktorym nie bedziesz mile widziany (np. ROL 42). Po prostu wszystko co lata na 2.4GHz moze byc tym urzadzeniem zagluszone i tyle. Przyklejanie tu na sile latki mydelniczko-killera nie ma wiekszego sensu.
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Anty Dron

Post autor: bartwaw »

Pytanie jak szybko to skacze na tych 2.4Ghz i czy protokoły RC nie są w stanie sobie poradzić z takimi zakłóceniami.
Żeby to miało sens musiało by siać od 400Mhz do 6Ghz :)

A co do sokołów, ja wiem co śmigło robi z palcami :) Nie wierzę, że odważą się na używanie tych zwierząt przeciwko dronom.

Ogólnie mało mnie to przeraża. News jak dla mnie pokroju "o porażce Radwańskiej" czy "pokazie fajerwerków w Mongolii". Kowalski sobie nie kupi a nad lotnisko się nie wybieram.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
ODPOWIEDZ