Zasilacz xbox

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marcinx00
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 20 paź 2013, 09:19
Lokalizacja: Radzymin

Re: Zasilacz xbox

Post autor: marcinx00 »

Witam może ktoś mi podpowie gdzie szukać przyczyny zapalenia się czerwonej diody na zasilaczu 203w.
Zasilacza był przerabiany do podłączania urządzeń działających na 12v wszystko działało ale przy próbie skręcenia obudowy prawdopodobnie zetknełem - z + i po tym go załączyłem, wywaliło czerwoną diodę i już tak zostało.
Po wpięciu wtyczki do gniazdka z prądem mam pomarańczową diode czyli ok po załaczeniu przyciskiem (zwarty kabel czerwony i niebieski) na chwilę dosłownie na sekundę startuje na mierniku pokazuje 12 v i wywala czerwoną diode i zanika napięcie
Co mogło ulec uszkodzeniu proszę o podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Kowal »

usunąć zwarcie, i będzie działać :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
marcinx00
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 20 paź 2013, 09:19
Lokalizacja: Radzymin

Re: Zasilacz xbox

Post autor: marcinx00 »

No właśnie nie działa po załączeniu wywala czerwone światełko na sekunde pokazuje 12v i czerwona dioda wyskakuje
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Kowal »

Czyli nadal gdzieś jest zwarcie... szukaj :-)
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
marcinx00
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 20 paź 2013, 09:19
Lokalizacja: Radzymin

Re: Zasilacz xbox

Post autor: marcinx00 »

Chyba najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie porównywanie i pomiary z drugiego sprawnego na szczęście mam 10 takich sprawnych :-D
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Lee »

Ostatnio znalazłem starego pendrive na którym miałem packupy i na nim były foty do modyfikacji zasilacza na 15V, które wcześniej znikły z forum.
Więc wstawiłem ;p
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Qwer »

Chcę zasilić dwie ładowarki (obie Turnigy Accucell 6 ale różnej mocy) przy pomocy jednego zasilacza xboxowego.
Czy bezpieczne jest podłączenie ładowarek - każda do losowej pary kabli (żółty- czarny) z przewodu wychodzącego z zasilacza? Czy powinienem raczej połączyć najpierw osobno wszystkie żółte i czarne a następnie rozdzielić na dwie pary zakończone wtykiem do ładowarki? Nię będę ładował dużymi prądami, max 4A przy 3S.
Wolałbym uniknąć rozbierania samego zasilacza.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zasilacz xbox

Post autor: pki »

Bezpieczne jest podłączenie do losowej pary, jak dobrze pamiętam są tam ze dwie żyły nieco cieńsze, to te pomiń przy wyborze.
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Qwer »

Dzięki, wolałem się upewnić bo już mi jeden nowy accucell poszedł z dymem jak podłączyłem dwie ale najwidoczniej nie miało to związku bo wymieniony egzemplarz działa bez problemu w takiej konfiguracji.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

A tak na marginesie... Przerabiał ktoś Dell'owski zasilacz (taki: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=372448#p372448 ) aby podbić mu napięcie ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Lee »

W DPS-600PB oraz dell 086gnr można podkręcić napięcie do 15V.
W tym drugim można zrobić regulowane potencjometrem 0-15V.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

Kowal pisze:W związku z za pewnym "przerabianiem" wyjścia, otrzymujemy "w prezencie" łatwe pola lutownicze:
Obrazek
Na lewo od GND widać potencjometr montażowy... Próbowałeś czy on nie reguluje napięcia wyjściowego ?
Dziś walczyłem z tego typu zasilaczem, ale z inną wersją (P/N: R8053). Nie ma tego PR'ka. I poległem :cry: . Nie udało mi się podbić napięcia wyjściowego :-(
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Zasilacz xbox

Post autor: janjazda »

Próbowałem znaleźć jakieś info odnośnie tego Della. Jedyne co mik się udało znaleźć do to:
http://bbs.5imx.com/forum.php?mod=viewthread&tid=772069
Jestem tam parę fotek. Można zarzucić tłumaczenie strony. Gościu wstawia drabinkę rezystorów, tylko, że akurat on obniża napięcie.
Miś, może coś z tego wyłuskasz.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Kowal »

miś pisze:Na lewo od GND widać potencjometr montażowy... Próbowałeś czy on nie reguluje napięcia wyjściowego ?
Nie, nic nie "kręciłem" :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

Zasilacz z którym walczyłem ma zupełnie inną płytę. Ten sam motyw co z zasilaczami z X-box'ów. Niby ten sam zasilacz, a co sztuka to w środku co innego.
Znalazłem już conajmniej 3 różne wersje tego della 220W...
Tak wygląda w środku ten nad którym walczyłem.
Obrazek
Rozwiązanie bardzo ciekawe... Za transformatorem synchroniczny prostownik na MOSFET'ach sterowany z układu komparatorów na 2szt LM393. Kompletny brak sprzężenia zwrotnego z napięcia wyjściowego :shock: Jedyny widoczny transoptor realizuje funkcję włącz/wyłącz. Na włączonym jest 0V na jego diodzie, a po przejściu w standby pojawia się ok 1.1V (pełne otwarcie). Jeden jedyny rezystor zapięty do napięcia wyjściowego służy do... zasilania zielonej diody świecącej :-/ .
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ