Phantom 3 premiera

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Puccini
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 15:08

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Puccini »

grzesiek717 pisze:Dzisiaj sprawdzałem i najlepsze jest to że sam nie wiem jak ja to kiedyś włączyłem. Czy miejsce startu to wewnątrz budynku?
Nie, na zewnątrz. Jest to droga przy posesji. Cały lot odbywał się praktycznie tylko do przodu i do tyłu wzdłuż tej drogi, na pułapie nie większym niż 3-4m
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: grzesiek717 »

Obejrzałem jeszcze raz ten film tylko na PC no i mam kilka pytań. Dlaczego punkt H - miejsce startu jest zapisany w innym miejscu niż dron. Punkt H jest w tym kwadracie a model startuje z drogi. Czy dokonałeś kalibracji kompasu przed zmianą położenia startu?? U mnie po każdym wystartowaniu zmienia się punkt H u Ciebie tak nie ma. Aktualizowałeś soft albo coś wcześniej? Ile miałeś satelit przed pierwszym wystartowaniem podczas lotu?? Masz więcej niż jedną baterię??
Puccini
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 15:08

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Puccini »

grzesiek717 pisze:Obejrzałem jeszcze raz ten film tylko na PC no i mam kilka pytań. Dlaczego punkt H - miejsce startu jest zapisany w innym miejscu niż dron. Punkt H jest w tym kwadracie a model startuje z drogi. Czy dokonałeś kalibracji kompasu przed zmianą położenia startu?? U mnie po każdym wystartowaniu zmienia się punkt H u Ciebie tak nie ma. Aktualizowałeś soft albo coś wcześniej? Ile miałeś satelit przed pierwszym wystartowaniem podczas lotu?? Masz więcej niż jedną baterię??
- Odległość od punktu H do miejsca startu drona wynosiła dosłownie kilka metrów, więc nie kalibrowałem od nowa.
- Aktualizowałem soft do 1.6
- Chyba 11 satelit
- Mam dwie baterie

Latałem w lesie, ale miałem dość miejsca, żeby latać na pułapie ok 4m (wolna przestrzeń do ok 10m). Lot odbywał się po leśnej drodze więc wzdłuż lotu też nie było przeszkód. Wydaje mi się, że nawet jeśli punkt H był kilka metrów dalej niż start, to dron i tak przywaliłby w tę gałąź, bo przy RTH Phantom wzbija się 20m do góry (taki pułap miałem ustawiony) i dopiero potem obiera kurs.
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: grzesiek717 »

To w takim razie oddaj na gwarancje. U mnie jak jest niski poziom bateii chce wracać, daje cancel i nie wraca. Przy krytycznym poziomie baterii odrazu chce lądować. Co do kompasu jak złapie u mnie satelity i przeniosę go w rękach w inne miejsce z 10m potrafi wywalić compas error.
Sightless Gunner
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 16:56

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Sightless Gunner »

Skoro jesteśmy w temacie...
Czy normalne jest, że P3P po wciśnięciu RTH w momencie, gdy:
- był ok. 10-15 metrów od H,
- stan baterii: środek "żółtej" strefy,
zamiast wzbić się do góry (30m), zaczął lądować w punkcie w którym się znajdował?
Anulowałem, powtórzyłem - to samo.
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: grzesiek717 »

Ile miałeś satelit podczas startu? Za każdym razem co włączasz silniki zapisuje się nowy punkt home, może ta aplikacja dji go warjuje.
Sightless Gunner
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 16:56

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Sightless Gunner »

Satelit kilkanaście.
Wylatałem w ciągu godziny w tym miejscu trzy baterie. Przed każdym startem dostawałem komunikat o ustawieniu nowego Home Point (całkowicie płaski teren, przesunięcie w promieniu 3 metrów). Dwa razy wracał sam bez problemu i trafiał w punkt z dokładnością 30-50cm. Ale wracał z większej odległości.
Dopiero na ostatnim akumulatorze - kręciłem się w pobliżu i przez kilkadziesiąt sekund latałem na "żółtym" na małej wysokości (5-10m). Wciśnięcie RTH nie miało większego sensu, ale w ramach testu chciałem właśnie sprawdzić, jak wygląda powrót z odległości 10-15 metrów od H.
Test failed :( Why??
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: grzesiek717 »

Wejdź w moją nie skończoną instrukcję Dji go. Z racji takiej że mało kto pomaga, sam postanowiłem opisać chociaż cokolwiek : http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=45&t=33590
Zdjęcie nr. X Po tym sprawdź u siebie jak masz ustawione rc signal lost. Aby wrócił, musi być go home. Jeżeli masz 3 baterie, czy każda z nich była aktualizowana?
Sightless Gunner
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 16:56

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Sightless Gunner »

Wszystko zaktualizowane.
Sygnału nie zgubił. Nie miał prawa. Był kilka metrów ode mnie...
Jutro wiatr trochę odpuści i w końcu będzie okazja powtórzyć test. Opiszę rezultaty.
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: grzesiek717 »

Także czekam aż ten wiatr ustąpi. Bo ta pogoda jest nie do zniesienia. Co za jeden wymyślił zimę. Proponuję zbierać podpisy do pana ministra UE o odwołanie zimy z kalendaza ;) heh
Sightless Gunner
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 16:56

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Sightless Gunner »

Sightless Gunner pisze:Jutro wiatr trochę odpuści i w końcu będzie okazja powtórzyć test. Opiszę rezultaty.
Udało się polatać. I... nie wiem o co chodziło. Dwa dni testowałem RTH przy różnych stanach baterii i z różnych odległości - wracał bez najmniejszego problemu.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Jagoda »

grzesiek717 pisze:Wejdź w moją nie skończoną instrukcję Dji go. Z racji takiej że mało kto pomaga, sam postanowiłem opisać chociaż cokolwiek : http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=45&t=33590
Zdjęcie nr. X Po tym sprawdź u siebie jak masz ustawione rc signal lost. Aby wrócił, musi być go home. Jeżeli masz 3 baterie, czy każda z nich była aktualizowana?
Hm....
Na forum 3 razy podałem linki do manuala PL do Ph3 a za trzecim razem - Pro,Adv,Sta
Czy mam to zrobić po raz czwarty?

Edit.
Fakt, słabo opisana DJI GO
Może jest więcej w poradniku breweryhils
Pozdrawiam. :), :)
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: grzesiek717 »

Po co podawać link do instrukcji. Wpisujesz w Google instrukcja Polska dji phantom 3 i jest od razu pdf. Może większość tych sztuk jest poprostu wadliwa.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Jagoda »

grzesiek717 pisze:Po co podawać link do instrukcji. Wpisujesz w Google instrukcja Polska dji phantom 3 i jest od razu pdf. Może większość tych sztuk jest poprostu wadliwa.
Masz rację.
Podawałem w odpowiedziach dla tych co mieli problem aby sobie "wygooglać" ;-)
Np. Tydzień temu post szukający instrukcji Ph2_V.( Mam Ph3 ;-) )
Pozdrawiam. :), :)
elmusic
Posty: 84
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 11:50
Lokalizacja: CCH

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: elmusic »

Uzywam jeszcze DJI Pilot App w P3 Pro w starej wersji.
Warto aktualizowac do DJI GO app??
Generalnie nie mam problemow, a nie chcialbym pogorszyc, bo rozne cuda dzialy sie po aktualizacjach.
ODPOWIEDZ