FrSky 2,4GHz z telemetrią

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

krall pisze:Jasiek - podwójnie prowokujesz
Krzysztof

Zgadza się :-D Prowokuje :-D

Na forach to same zagramaniczne :-D sukcesy, a naszych jakoś brak :-/

Chciało by się popatrzyć na wyczyny naszych chłopaków, a nie tylko na szwabskie lub angolskie :-x . Mam nadzieję ,że i na to przyjdzie czas :-D
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

heheh ja nawet mam taki 14dBi panelik i faktycznie dawał rade, platforma tez jest...
Tylko autopilota i doswiadczenia brakuje :-P
Artu

Post autor: Artu »

Mieciu pisze:heheh ja nawet mam taki 14dBi panelik i faktycznie dawał rade, platforma tez jest...
Tylko autopilota i doswiadczenia brakuje :-P
mam to samo niestety... Najbardziej brak autopilota hamuje moje zapędy na dalsze loty...
Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Post autor: Pmaverick »

A ja stalem sie posiadaczem FRSKY'a z telemtria ok 10 dni temu ale nie przetestowalem go w powietrzu. Powiem tak: z wlaczonymi zaklocaczami wszystkimi fpv, 3 pietra byl sygnal, po wyjsciu z domu ( model na ostatnim pietrze) juz popikiwalo... natomiast na trybie proby zasiegu tragedia - odszedlem od modelu na 5 metrow i pikalo szybko... Cos mi tu nie pasi....
Silent cockpit...
pit202

Post autor: pit202 »

ja niestety tez mam wielkie problemy z zasiegiem, 20-50m przy wlaczonym AV1.2 , dlatego pytanie ; jak daleko oddalac antenki , jak je ukladac ? co robic ?
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Tak daleko jak sie fizycznie da. Odleglosc jest najprostszym filtrem.
Mowiac o filtrach - tez nie zaszkodziloby uzyc dolnoprzepustowy filtr w torze AV. Zawsze to 30dB tlumienia.
Pomieszaj kanalami w AV - znajdz taki ktory najmniej zakloca, podejrzewam ze bedzie to kanal ponizej 1200MHz, im nizej tym lepiej.
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Post autor: Pmaverick »

A czy moglby ktos napisac swoje wyniki z modem mikro ( testowanie zasiegu) przy wlaczonych zaklocaczach? Jak sie odwroce plerami do modelu i aparature mam przy brzuchu to 3-4 m odejde i pika. Jak odslonie nadajnik jest troche lepiej ale nie duzo...
Silent cockpit...
Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Post autor: Pmaverick »

Dziwne, tylu wlascicieli i nikt nie testowal zasiegu z obnizona moca przy wlaczonym osprzecie fpv ?
Silent cockpit...
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

W jakims sensie czuje sie wywolanym do tablicy. Niestety, moj systemik AV to 5.8GHz. Tlumaczac na polski - zadnego wplywu na RC nie zauwazylem. To i siedze cicho.
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Dziwne, tylu wlascicieli i nikt nie testowal zasiegu z obnizona moca przy wlaczonym osprzecie fpv ?
A po co testowac tryb z obniżonym poziomem mocy skoro nie lat a się na nim.
Lepiej zając się trybem którego się używa.
Ja nawet nie wiedziałem że taki tryb jest.
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Slawko_K - lepiej przejsc sie kilkadziesiat metrow niz kilkaset (conajmniej) - i wszystko jasne
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Post autor: Pmaverick »

No wlasnie, chodzi o to zeby w miare bez tuptania sprawdzic zasieg tak jak mowi Leszek. Z drugiej strony, 3 pietra domu ( kondygnacje zelbetonowe) to chyba calkiem dobry wynik... no nic, jak nie polece to nie bede wiedzial.
Pozdrawiam
Silent cockpit...
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Pmaverick pisze:A czy moglby ktos napisac swoje wyniki z modem mikro ( testowanie zasiegu) przy wlaczonych zaklocaczach? Jak sie odwroce plerami do modelu i aparature mam przy brzuchu to 3-4 m odejde i pika. Jak odslonie nadajnik jest troche lepiej ale nie duzo...
tryb testu zasięgu w modułach z telemetrią to jakieś nieporozumienie - u mnie pika od razu prawie (moduł DHT). W modulach bez telemetrii po prostu odchodzę i czekam na failsafe.
To właśnie te wku*******e pikanie zniechęciło mnie do tej calej telemetrii.

Pmaverick - rób normalnie ten test zasięgu i nie zwracaj uwagi na pikanie. Patrz po prostu kiedy załączy Ci się failsafe. Z włączonym AV w samolocie powinieneś móc odejść ok 20-30m na standardowych bacikach lub 2x tyle jezeli wymienisz w nadajniku bacik na panelik. Pamietaj zeby anteny się widziały cały czas podczas tego testu. Jeżeli masz mniej to zmien kanał AV (mi pasuje 1160 i 1280, wiem ze na 1040 tez śmiga)
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

niestety telemetria pikpik to raczej dla osob o mocnych nerwach jest :mrgreen:
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Ta cala ich telemetria przy lataniu klasycznym bez fpv to calkiem spoko jest i chyba do tego była projektowana.
U nas za to jest mnóstwo przestraszonych osób ;-) bo im piknęło 200-300m od bazy i już chcą wracać.
ODPOWIEDZ