Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky i6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pigmej181
Posty: 368
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 11:48
Lokalizacja: PGN

Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky i6

Post autor: pigmej181 »

Witam.
Chciałbym wyposażyć na początek swoją 450 w cc3d. W jakiej kolejności mam połączyć kable wychodzące z cc3d z odbiornikiem? Odbiornik ma 6 kanałów. Jeśli analogicznie według kolejności tak jak na filmie z abc rc wpinamy kable według kolejności ale jakiej? Zaczynamy od zwojki czerwono czarno białej? Drogie pytanie jeśli podlacze wszystkie 6 wtyczek do odbiornika to pozostanie jedna wola b/vcc - to jest kanał? Jeśli będę miał gimbal i będę chciał regulować w jednej osi to ten kanał będzie odpowiedni?
W załączniku przesyłam zdjęcie.
Pozdrawiam
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201601 ... 385182.jpg[/img][img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201601 ... c5ed6d.jpg[/img]
Awatar użytkownika
psposki
Posty: 59
Rejestracja: wtorek 08 gru 2015, 17:40

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: psposki »

Co do gimbala nie jestem w stanie pomóc aczkolwiek podstawowe sterowanie (używane w praktyce 5 kanałów) wygląda u mnie tak.
6 odpowiada za flight mode.
I tak, wpinamy po kolei. Jak coś źle wepniesz to się zorientujesz przy konfiguracji radia w open pilocie :)[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201601 ... a29bed.jpg[/img]

Naskrobane z tapatalka na moto G 2
pigmej181
Posty: 368
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 11:48
Lokalizacja: PGN

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: pigmej181 »

Pierwszy kanał to zwojka z trzema kabelkami tzn czerwony czarny i biały? U ciebie troche kolorystyka inna
Tryb flight mode to tryby loty tak? Jeśli nie mam zamiaru korzystać z automatyki to mogę tego nie podpinac pod odbiornik? Czy wszystkie te elementy z tego zestawu przewodów muszą być podłączone pod odbiornik?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: wrepinski »

Podłącz wszystkie, więcej niż 4/5 kanałów nie zaszkodzi zwłaszcza, że chcesz sterować gimbalem.

Ten cc3d to na sofcie OpenPilot(GCS) czy CleanFlight ?
Pod GCS może wizard automatycznie dostosować podłączone kanały odbiornika do oczekiwanej konfiguracji.
Awatar użytkownika
psposki
Posty: 59
Rejestracja: wtorek 08 gru 2015, 17:40

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: psposki »

pigmej181 pisze:Pierwszy kanał to zwojka z trzema kabelkami tzn czerwony czarny i biały? U ciebie troche kolorystyka inna
Tryb flight mode to tryby loty tak? Jeśli nie mam zamiaru korzystać z automatyki to mogę tego nie podpinac pod odbiornik? Czy wszystkie te elementy z tego zestawu przewodów muszą być podłączone pod odbiornik?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Tak, tak, z tego co wiem to open pilot tego wymaga (przynajmniej ja nie przypominam sobie możliwości pominięcia tego punktu konfiguracji). Co do kabli to już odpowiedział kolega wyżej.
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: bajer0 »

u mnie tak:
3 żyłowa wtyczka ch3,
niebieska (możesz mieć dwie, to ta pierwsza z lewej patrząc na wtyczkę CC3D) na ch1
zolta (znowu mozesz miec dwie, to ta blizej lewej krawedzi patrzac na wtyczke CC3D) na ch2
zielona na ch4.
Kolejne ja podlaczylem kolejno - niebieska na ch5, zolta na ch6. Ch5 domyslnie to flight mode
pigmej181
Posty: 368
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 11:48
Lokalizacja: PGN

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: pigmej181 »

Panowie dziękuję za odpowiedź. Według poradnika jak złożyć drona na abc rc ustaliłem że kombinacja którą widać na foto jest chyba prawidłowa. Niby trzy pierwsze kabelki na pierwszy kanał ale niestety biały przewód jest w innej kolejności. Proszę o informację. Starałem się pokazać kolejność przewodów w wtyczce od FC. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: slaweks »

Składam teraz koledze 250tke i w cc3d też są takie kable jak na zdjęciu, jako że mam kilka płytek cc3d wypiąłem ten biały a podpinam kolejny niebieski ( tak mam w innych ) co prawda kolory kabli są za każdym razem inne
dado00
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: dado00 »

pigmej181
Posty: 368
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 11:48
Lokalizacja: PGN

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: pigmej181 »

slaweks pisze:Składam teraz koledze 250tke i w cc3d też są takie kable jak na zdjęciu, jako że mam kilka płytek cc3d wypiąłem ten biały a podpinam kolejny niebieski ( tak mam w innych ) co prawda kolory kabli są za każdym razem inne
Mógłbyś spojrzeć na moją konfigurację (kolejność przewodów) czy odpowiednio mam podpiente pod odbiornik ??
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: slaweks »

http://www.banggood.com/CC3D-Flight-Con ... 37288.html Taka jak w linku jest poprawna kolejność . Tak ja mam

Edit:w kilku kablach kolory miałem inne ale pierwsza wtyczka ma mieć czarny czerwony i niebieski PPM (kolejny kabelek w wtyczce do cc3d)
Ostatnio zmieniony piątek 22 sty 2016, 14:42 przez slaweks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Cc3d - połączenie FC z odbiornikiem fs-ia6 radio flysky

Post autor: Majk99 »

Do odbiornika podłącz tak jak wychodzi z fc (kolory), gcs przy konfiguracji sam to ogarnie ;-)
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
ODPOWIEDZ