Wsparcie dla ułomnych

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: automaciek »

kamilborkowski pisze:Mnie natomiast przyszedł do głowy szatański pomysł na odmianę bana dla użyszkodnika. Po odpowiednim podniesieniu ciśnienia moderatorom użyszkodnik dostawałby takiego ignora że mógłby pisać w każdym temacie albo wysyłać PW ale nikt inny by tego nie widział. Oczywiście sam zainteresowany widziałby swoje posty i wiadomości i dziwił się dlaczego wszyscy go zlewają :evil: :mrgreen:
Zbawiciel, normalnie ZBAWICIEL!


Wysłane z HuaPhone :-)
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: anita »

Witam
A może wprowadzić kryteria dla uczestników forum
-wykształcenie minimum średnie techniczne
-przynależność do modelarni min.5 lat
- posiadanie zezwolenia z PIR- na urządzenia nadawczo- odbiorcze
- pensja min. 5 tysi.
Proszę Państwa o troszkę empatii
Skąd jeżeli nie z forum można zdobyć wiedzę na temat naszej pasji
Brak książek o modelarstwie( posiadam chyba wszystkie dostępne na rynku+ kilka roczników Modelarzai FMT-flug modell technik)
Brak modelarni
Młody człowiek może pobawić się modelem który kupi bogaty tatuś.Sam byłem świadkiem zakupu modelu akrobata z silnikiem spalinowym 7ccm dla siedmiolatka
przeczytajcie swoje pierwsze posty.
Odgrodźcie swoje domy od innych wysokim płotem .zamknijcie się w swoich czterech ścianach
Proszę przeczytać posty kolegi Misia który potrafił wielokrotnie odpowiadać na to samo pytanie starym wyjadaczom forumowym
Proponuję bany za błędy ortograficzne
- wprowadzenie Opłaty za zadawanie prostych pytań
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: RW »

A z ciekawości zajrzałem do mojego pierwszego postu :lol: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=38&t=19239

Uff, na szczęście nie wygląda tak tragicznie i egoistycznie :mrgreen:

Proponuję wprowadzić opłaty za używanie forumowej wyszukiwarki, tzn administracja płaci użytkownikowi za trud szukania :lol:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Verid »

anita pisze:A może wprowadzić kryteria dla uczestników forum
-wykształcenie minimum średnie techniczne
-przynależność do modelarni min.5 lat
- posiadanie zezwolenia z PIR- na urządzenia nadawczo- odbiorcze
- pensja min. 5 tysi.
Pozwolę sobie zaproponować inne:
-umiejętność obsługi google i innych wyszukiwarek, w tym obu forumowych.
-umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem, odnoszenia się do niego i przytaczania rzeczowych argumentów. Coś czego uczyli w podstawówce w czasach gdy gimnazja nie istniały.
-regularne stosowanie
Obrazek

Zapobiegnie to powstawaniu kryteriów jak z cytatu które nijak nie mają się do tematu dyskusji i roztrząsanego problemu.

Prośba o empatię leci również w drugą stronę. Nie ma planów by forum zamknąć ba, do zdobywania zawartej tu wiedzy nie trzeba się nawet rejestrować.
Jedyny problem to taki że zbyt wiele osób zaczyna postrzegać hasło "zdobywanie wiedzy" jako "pytaj o najdrobniejszą pierdołę" bez najmniejszej woli w kierunku wykazania odrobiny wysiłku by po tą wiedzę samemu sięgnąć. Świetnie pamiętam swoje pierwsze posty (choć nie mogę już ich przeczytać bo rc-cam przestało istnieć) i zawsze były poprzedzone grubym zastanowieniem czy aby na pewno wszędzie sprawdziłem bo pytanie o podstawy, bzdury i inne oczywistości było karane natychmiast, bez dyskusji i z poklaskiem ze strony pozostałych userów.
anita pisze:Młody człowiek może pobawić się modelem który kupi bogaty tatuś.
anita pisze:Odgrodźcie swoje domy od innych wysokim płotem .zamknijcie się w swoich czterech ścianach
Coś to ma wnieść do tematu czy tylko masz za dużo literek i musiałeś trochę zużyć?
anita pisze:Proponuję bany za błędy ortograficzne
W dobie darmowych słowników do przeglądarek które same podkreślają ort-y jak najbardziej jestem za.
anita pisze:wprowadzenie Opłaty za zadawanie prostych pytań
Nie opłat bo nie do ściągnięcia tylko krawaty za brak użycia wyszukiwarki przed zadaniem pytania.
Ten wredny...
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: anita »

LUDZIE CO Z WAMI
NA forum spędziłem kilkaset godzin
i byłem pełen podziwu czytając posty w temacie o CRIUS AIO Jeden pracował ( kolega MIŚ)reszta korzystała i było pięknie
Jego praca i cierpliwość -to najlepszy przykład życzliwości i zrozumienie
dla przypomnienia ilu z was wracało na forun z pytaniem czy-// oznacza zakomentowanie czy odkomentowanie polecenia w kodzieMW.
WESOŁEJ ZABAWY I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU-farmaceutom też.maść się przyda bo od roku jestem skazany na wózekinwalidzki. aby zapobiedz nawrotom - przekazałem 5 modeli samolotów dla forumowiczów z sieradza(w przypadku bóli polecam specyfik j,w)





pozdrawiam
Wojtek
Ostatnio zmieniony środa 30 gru 2015, 18:39 przez anita, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Kowal »

Anita, odpowiem Tobie i Innym pewną przypowieścią:

Pewnego dnia Swami zapytał Shive:
- Panie, powiedz mi, jak wyglądają niebo i piekło?
- Chcesz wiedzieć? Chodź ze mną. Pokażę Ci – odpowiedział Shiva i zaprowadził go do miejsca, w którym Swami stanął przed dwojgiem drzwi.
Shiva otworzył pierwsze. Na środku pokoju stał okrągły stół, a na nim duże naczynie z jedzeniem. Jedzenie pachniało tak aromatycznie, że Swami poczuł nieopisany głód.
Dookoła stołu siedzieli ludzie. Wychudzeni, smutni i szarzy. Każdy z nich trzymał w ręku łyżkę, która miała bardzo długą rączkę przytwierdzoną do ich dłoni. Każdy mógł sięgnąć łyżką do naczynia, ale nie mógł nasycić się jedzeniem, gdyż rączka łyżki była dłuższa, nią ręka.
Swami’ego przeszły ciarki na widok tego cierpienia i nieszczęścia.
- Właśnie widziałeś piekło – powiedział Shiva.
Następnie Shiva otworzył drugie drzwi. Pokój wyglądał dokładnie tak samo, na środku pokoju stał dokładnie taki sam stół, a na nim dokładnie takie samo naczynie pełne wyśmienitego jedzenia. Dookoła siedzieli ludzie z takimi samymi długimi łyżkami przytwierdzonymi do ich dłoni. Wszyscy jednak byli weseli, w świetnej formie, prowadzili ożywioną dyskusję. Pokój promieniał radością i dobrobytem.
- Nie rozumiem – powiedział Swami.
- To proste – odpowiedział Shiva. Ci szczęśliwi ludzie nauczyli się karmić siebie nawzajem, podczas gdy tamci, chciwi, potrafią myśleć tylko o sobie.
Autor Nieznany

Odpowiedzcie sami sobie, tylko szczerze, za którymi drzwiami Jesteście... :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: markac »

Mi się wydaje, że forum posiadało taką możliwość, znaczy przy rejestracji przypisuje się użytkownika do pewnej grupy, która ma pewne ograniczenia.
Po jakimś czasie (cron) mógłby przerzucać użytkownika automatycznie do innej grupy, już bez obostrzeń.

- edit -

Są m.in. takie grupy:
  • Nowo zarejestrowani użytkownicy
  • Zarejestrowani użytkownicy
Chyba już teraz jest jakieś automatyczne przerzucanie użytkowników do drugiej grupy?
Ustaw grupę Nowo zarejestrowani użytkownicy jako domyślną:
Jeśli zostanie wybrane Tak i jest określony limit postów dla nowo zarejestrowanych użytkowników, użytkownicy ci będą przydzielani do grupy Nowo zarejestrowani użytkownicy i grupa ta będzie jednocześnie ich grupą domyślną. Może być to bardzo przydatne, jeśli chcesz przydzielić grupie domyślną rangę lub awatar, które następnie użytkownik dziedziczy.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: pawelsky »

markac pisze:Chyba już teraz jest jakieś automatyczne przerzucanie użytkowników do drugiej grupy?
Pytanie jakie jest kryterium? I jakie uprawnienia ma dana grupa?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Verid »

anita pisze:i byłem pełen podziwu czytając posty w temacie o CRIUS AIO Jeden pracował ( kolega MIŚ)reszta korzystała i było pięknie
A nie byłoby piękniej gdyby wszyscy pracowali a nie, vide przypowieść od Artu, Misiu siedzi i sam usiłuje napchać do wszystkich paszcz?
anita pisze:dla przypomnienia ilu z was wracało na forun z pytaniem czy-// oznacza zakomentowanie czy odkomentowanie polecenia w kodzieMW.
A ilu po prostu użyło szukajki i sobie sprawdziło odpowiedź jaką dostał pierwszy o to pytający?
anita pisze:przekazałem 5 modeli samolotów dla forumowiczów z sieradza
Pomagasz żeby się tym licytować?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Kowal »

pawelsky pisze:
markac pisze:Chyba już teraz jest jakieś automatyczne przerzucanie użytkowników do drugiej grupy?
Pytanie jakie jest kryterium? I jakie uprawnienia ma dana grupa?
Jedna nocka obrad, i podejmiemy uchwałę, której nawet TK nie podważy :mrgreen:
anita pisze:przekazałem 5 modeli samolotów dla forumowiczów z sieradza
Chcesz się licytować :roll: Jakiś Ty malutki, chociaż próbujesz się docenić... żal mi Ciebie, skoro do takich argumentów sięgasz :-/
Zapytaj się Remo, ilu kolegów z forum i ile przekazało sprzętu dla dziecięcej modelarni którą prowadzi.
Zaraz po nowym roku jedzie dla Nich kolejna paczka :-D
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: markac »

pawelsky pisze:Pytanie jakie jest kryterium? I jakie uprawnienia ma dana grupa?
Wychodzi na to, że nie ma przydzielonego żadnego zestawu uprawnień do tej grupy... Czyli wszystkie uprawnienia na NIE...
Sam tego do końca nie rozumiem, ale ciekawe jest chyba, że można wyłączyć wiadomości prywatne np. dla takich nowo zarejestrowanych spamerów np.
Może kamilborkowski zechce to rozgryźć :->
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: pawelsky »

markac pisze:Wychodzi na to, że nie ma przydzielonego żadnego zestawu uprawnień do tej grupy... Czyli wszystkie uprawnienia na NIE...
Sam tego do końca nie rozumiem
Moze problem w tym ze nowy user zarejestrowany jest jednoczesnie z automatu do "Zarejestrowani uzytkownicy"?
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: markac »

pawelsky pisze:
markac pisze:Wychodzi na to, że nie ma przydzielonego żadnego zestawu uprawnień do tej grupy... Czyli wszystkie uprawnienia na NIE...
Sam tego do końca nie rozumiem
Moze problem w tym ze nowy user zarejestrowany jest jednoczesnie z automatu do "Zarejestrowani uzytkownicy"?
Wszystko możliwe, to chyba po prostu taka domyślna grupa, po której inne grupy dziedziczą.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: pawelsky »

markac pisze:Wszystko możliwe, to chyba po prostu taka domyślna grupa, po której inne grupy dziedziczą.
Mysle ze temat warto zinwestygowac, z tego co widzialem mozna np. ograniczyc dostep do niektorych for bez osiagniecia pewnej ilosci postow. Mozna by wtedy np. zautomatyzowac ograniczenia na gieldzie...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Kowal »

Giełda już jest ograniczona i zabezpieczona, jak Byś nie zauważył :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ