Pixhawk Lite

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Głuś »

Dzięki - działa :-D ehh te Chińczyki..., a masz może jakiś dobry schemat wszystkich gniazd po bokach? Czy ten na BG jest poprawny w tym przypadku?

Karta u mnie poprawnie działa, 3,74GB pod Windows7 pokazuje czyli tak jak ma być. Też mam Kingstona (zestaw z BG) - może trafiłeś na trefną? W dużym pixie, o ile mnie pamięć nie myli, mam identycznego Kingstona i działa bez zarzutu. Kingston to raczej pamięć z dolnej półki, ale działa... dopóki się nie zepsuje :-D

Wracając do samego pixa lite to płytka wygląda ok, gniazda nie wylatają, luty też ładne, ale sama obudowa to typowy "chiński" badziew, pomijam fakt że brak jakichkolwiek oznaczeń co znacznie ułatwiło by życie, ale po jednym rozkręceniu już nie ma co skręcać - takie super gwinty.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: Pixhawk Lite

Post autor: JSt »

Głuś pisze:Dzięki - działa :-D ehh te Chińczyki..., a masz może jakiś dobry schemat wszystkich gniazd po bokach? Czy ten na BG jest poprawny w tym przypadku?
Jutro wieczorem sprawdzę - teraz muszę uciekać. Wszystkie gniazda mierzyłem przed podłączeniem. Zrobiłem właśnie buzzer moda do Lite TU ze względu na kłopoty z konfiguracją. Nie polecam - mi się udało, ale łatwo uszkodzić Pixa.
Czas dany od rodziny na dzisiaj minął :-(
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Głuś »

Dzięki za naprowadzenie JSt udało mi się dojść jak to podłączyć, dla pozostałych - I2C przynajmniej u mnie też jest odwrócony (źle opisany).

Natomiast zastanawia mnie czy ten mój lite aby nie jest jakiś trefny, podczas wgrywania softu raz wyskakuje ten komunikat: odłącz, kliknij OK i podłącz itp.., a raz nie wyskakuje, raz Windows widzi go raz w ogóle nie widzi (na 2 PC to samo), raz instalacja przejdzie elegancko, a innym razem error. Kabli USB już z 5 próbowałem i nie ma to wpływu.

Telemetria 868Mhz (ta z GLB) chodzi jak krew z nosa - po nawiązaniu połączenia wczytywanie parametrów trwa 5-7 minut, z blutem się wcale nie chciał dogadać, ale jakoś w końcu się udało i przez BT wczytuje wszystko w kilka sekund.

Jednak najbardziej martwi mnie że czasem nie można się połączyć kablem, albo podczas wgrywania softu errory sypie. Zauważył ktoś podobne objawy?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Głuś »

Udało się rozpracować dziada :) Na RCG znalazłem wersję z poprawionymi pinami RC, ale nawet i na nim jest błąd z I2C - przynajmniej w mojej wersji jest inaczej. Kolega JSt mi trochę pomógł na PW, ale sam nie ma czasu więc ja zostawiam dla potomności poprawioną wersję dla Pixa Lite z BG (być może inne lajty są też 100% zgodne):

Obrazek

i jak by ktoś chciał sobie druknąć to większa rozdzielczość: KLIK
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: arczi »

Panowie dwa krótkie pytania:
1. Jakieś większe równice pomiędzy wersją lite a standard?
2. Czy power module od APM/Pix pasuje do wersji lite?
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: Pixhawk Lite

Post autor: JSt »

arczi pisze:Panowie dwa krótkie pytania:
1. Jakieś większe równice pomiędzy wersją lite a standard?
2. Czy power module od APM/Pix pasuje do wersji lite?
Ale idziesz na łatwiznę... Pełno jest opisów różnic w sieci... No ale z okazji świąt:
1. Brak buzzera i kilku złącz - ext usb, can...
2. Trzeba sprawdzić pinout. No ale to jest w tym temacie
3. Power module pasuje w ver 2 (ale w pierwszym light też był pomieszany :-))
4. Największą różnica jest taka, że jest mniejszy.
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Głuś »

JSt pisze:4. Największą różnica jest taka, że jest mniejszy.
i prawie połowę tańszy :-) Nawet nie prawie bo do lite dostajemy w cenie gadżety typu enkoder, safety swith, rozgałęźnik I2C i garść kabelków, a za 100$ jest "duża" wersja, ale golas, za wersję z gadżetami trzeba dać 120-130$ jak by nie patrzeć ;)

JSt, coś jest na rzeczy z tą kartą SD, u mnie w kompie wykrywa poprawnie, ale pix nic na nią nie zapisuje :-/ Spróbuję jutro zwykłą mikro SD 2GB, bo SDHC nie mam, zresztą nie wydaje mi się żeby do zapisania logu ważącego kilka kb była potrzebna jakaś mega prędkość zapisu - chyba że się mylę?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: arczi »

Jak wyglada kwestia GPS? Od APM podejdzie, to są te same pinouty ?
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: Pixhawk Lite

Post autor: JSt »

arczi pisze:Jak wyglada kwestia GPS? Od APM podejdzie, to są te same pinouty ?
Ejjjj. Nie przesadzaj ;-) Masz w tym wątku pinout pixa, w necie wiele pinoutow APM. Porównaj... Działać elektrycznie będzie, ale lutownica w dłoń :-)

Pozdrawiam
(wysłane z telefonu)
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Głuś »

JSt, coś na rzeczy jest z tą kartą SD... w czytniku działa normalnie, formatuje się normalnie, a w pixie nic - niby jest, a jak by jej nie było. Pod windowsem niby widać katalogi APM i jakieś tam, ale są jakieś chińskie domki w nazwach. Założyłem zwykłą SD 2GB (jakiś chińczyk no name) i od razu przemówił logami.

Wiecie może czy pix faktycznie potrafi w jakiś sposób wykorzystać prędkości karty SD HC czy pchają takie bo takie mają po prostu? Nie wiem czy jest sens szukać szybszej?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: arczi »

Głuś, wystarczy że Chińczyk oszczędził i dał czytnik kart SD a nie SDHC. Niestety ale zwykle czytnik SD nie czyta SDHC, wiadomo wyjątki są lecz tu raczej nie spodziewał bym się
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: Głuś »

Kurde dobra myśl, ale już śmigła na fest zakręcone więc nie przetestuję w domu, ale jak będę latał założę porządną SD HC klasa 10 z kamery i zobaczymy czy zatrybi. Jednak mi się wydaje że prędkość zapisu HC 4 klasy (taką kartę dali w zestawie) tu nie potrzebne bo przecież te logi mało zajmują, z jednego lotu najwięcej miałem chyba 6MB jak na razie) więc na sekundę tam wyjdą jakieś pojedyncze kilobajty - ale tutaj oczywiście czekam czy ktoś mnie poprawi jeśli się mylę?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pixhawk Lite

Post autor: arczi »

Włóż SDHC Class 4 do aparatu zrób zdjęcie i się wszystko wyjaśni
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: Pixhawk Lite

Post autor: JSt »

Głuś pisze: ale jak będę latał założę porządną SD HC klasa 10 z kamery
Nie testuj zmian karty podczas lotów...
Pisałem o tym, że moja karta była trefna i powodowało to resety (lub jakieś dziwne zapętlenia) uC i machanie serwami do skrajnych zakresów...
Jak Ci płytka "pomacha" reglami - nie zapomnij wrzucić filmu - takie akrobacje "ręcznie" mogą się nie udać ;-)
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Pixhawk Lite

Post autor: mknet »

Ktoś próbował podać rssi do lite'a ? Jest taka możliwość ?
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
ODPOWIEDZ