tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacji

Post autor: mr_maniek »

Witam, mam problemik, walczę z tym już cały dzień i właśnie się poddałem, więc chciałbym poprosić o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

Mam moduł z tego linku:
http://www.aliexpress.com/item/Dual-TTL ... eb201560_9

Jak podłączę do PC-ta wszystko działa, uzyskuję połączenie w Mission Planner.
Natomiast przy podłączaniu do tableta LENOVO S6000, nie mogę nawiązać połączenia.
Zasilanie jest, bo diody sygnalizujące połączenie z platformą świecą się, natomiast po naciśnięciu przycisku "connect" w droidplanner pokazuje się komunikat "No Devices found", nie wiem dlaczego nie widzi modułu, w ustawieniach włączyłem "Debugowanie USB" - czy coś jeszcze trzeba włączyć bądź ustawić ???????? (sprawdzałem w Droidplanner i Droidplanner 2)

I jeszcze jeden problem - próbowałem podłączyć ten moduł do smartfonu ALCATEL ONE TOUCH i tutaj nawet port USB nie zasila modułu, nie zapala się żadna dioda, oczywiście funkcję "Debugowanie USB" uaktywniłem - czy ktoś może wie jak uruchomić zasilanie w porcie USB telefonu ????????
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: PiotrSz »

Sprawdź na na jakimkolwiek innym tablecie ruszy Ci modem. Gdzieś znalazłem informację że zdarzają się modemy które nie lubią się z OTG i nie chcę współpracować.

Edit: A sprawdzałeś czy tablet widzi np pendrive ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: pawelsky »

mr_maniek pisze:Zasilanie jest, bo diody sygnalizujące połączenie z platformą świecą się, natomiast po naciśnięciu przycisku "connect" w droidplanner pokazuje się komunikat "No Devices found"
A S6000 ma pelny tryb USB host? Z tego co mi sie obilo kiedys o oczy, to w trybie OTG potrafi jedynie sluzyc za ladowarke (co by bylo zgodne z zachwaniem ktore obserwujesz), ale glowy sobie uciac nie dam.
mr_maniek pisze:jak uruchomić zasilanie w porcie USB telefonu
Musisz miec kabel OTG i telefon obslugujacy USB Host mode.
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: mr_maniek »

PiotrSz pisze:Sprawdź na na jakimkolwiek innym tablecie ruszy Ci modem. Gdzieś znalazłem informację że zdarzają się modemy które nie lubią się z OTG i nie chcę współpracować.

Edit: A sprawdzałeś czy tablet widzi np pendrive ?
Modem odkupiłem od poprzedniego właściciela, u niego do końca śmigał na tablecie ASUSA i na smartfonie.
Pendrive nie sprawdzałem, bo moduł ma wejście micro USB, więc mam kabelek z dwoma wtykami micro.
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: mr_maniek »

pawelsky pisze: Musisz miec kabel OTG i telefon obslugujacy USB Host mode.
Moduł ma gniazdo micro USB, więc kabelek ma dwie końcówki micro. Jedna z nich jest w kolorze czerwonym.
Jak w google szukałem kabelków podwójne micro OTG, to zawsze miały jedną wtyczkę w czerwonym kolorze, więc domniemam, że mój kabelek jet OTG, tym bardziej że tak jak napisałem wyżej śmigał już na tablecie i smartfonie.

Jak sprawdzić, czy telefon obsługuje USB Host mode ????? czy jest to gdzieś widoczne w ustawieniach ???
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: PiotrSz »

mr_maniek, pożycz od kogoś albo kup sobie taki kabelek (link pierwszy z brzegu w google) http://www.komputronik.pl/product/19018 ... nitek.html i sprawdź czy działa Ci zwykły pendrive, mysz też powinna zadziałać.
Tak jak pisze pawelsky, to Twoje gniazdo może tylko dawać zasilanie i nic więcej.
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: mr_maniek »

PiotrSz pisze:mr_maniek, pożycz od kogoś albo kup sobie taki kabelek (link pierwszy z brzegu w google) http://www.komputronik.pl/product/19018 ... nitek.html i sprawdź czy działa Ci zwykły pendrive, mysz też powinna zadziałać.
Tak jak pisze pawelsky, to Twoje gniazdo może tylko dawać zasilanie i nic więcej.
Tak widziałem w necie te kabelki, będę musiał zamówić.
A czy coś takiego mogło mieć jakieś znaczenie, a mianowicie w module telemetrii są dwie diody obok siebie zielona i czerwona, które sygnalizują połączenie między modułami, oprócz tego jest dalej pomarańczowa dioda, która jak się domyślam sygnalizuje połączenie z urządzeniem przez USB, bo jak podpiąłem moduł do PC-ta to ta pomarańczowa cały czas mrygała.
Jak podłączam moduł pod tableta to ta pomarańczowa dioda mrygnie kilka razy jakby chciało się połączyć i potem gaśnie. Czy jak w gnieździe byłoby tylko zasilanie to mrygałaby kilkukrotnie ta pomarańczowa dioda ????

Na stronie producenta jest napisane, że ten tablet ma gniazda: 1 Micro-HDMI; 1 Micro-USB OTG; 1 gniazdo karty SIM; 1 MicroSD
Czy to OTG przy USB oznaczałoby, że tablet powinien się łączyć z modułem ????
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: pawelsky »

mr_maniek pisze:Moduł ma gniazdo micro USB, więc kabelek ma dwie końcówki micro. Jedna z nich jest w kolorze czerwonym.
A podpinasz te czerwona do telefonu (bo to ona zazwyczaj jest wtykiem OTG)?
mr_maniek pisze:Jak sprawdzić, czy telefon obsługuje USB Host mode ?????
Najlepiej w specyfikacji, jaki to dokladnie model?
mr_maniek pisze:Czy to OTG przy USB oznaczałoby, że tablet powinien się łączyć z modułem ????
Moze ale nie musi, byc moze ograniczyli sie np. tylko do obslugi zewnetrznych dyskow, ale portu szeregowego juz niekoniecznie.
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: mr_maniek »

Podpinam czerwoną wtyczkę, bo widziałem na zdjęciu, że poprzedni właściciel czerwoną miał wetkniętą w asusa.

Telefon to: alcatel one touch idol 2 mini s - w specyfikacji napisane HOST USB - NIE i wszystko jasne :(

Chyba przyjdzie odpalić to na bluetoothu, chociaż wolałbym normalnie, bo plątanina kabli i bateria robi się uciążliwa :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: pawelsky »

mr_maniek pisze:Telefon to: alcatel one touch idol 2 mini s - w specyfikacji napisane HOST USB - NIE i wszystko jasne :(
No to co do Alcatela masz jasnosc. Jesli zas chodzi o lenovo - masz zainstalowane 3DR services?
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: mr_maniek »

pawelsky pisze: Jesli zas chodzi o lenovo - masz zainstalowane 3DR services?
Tak mam zainstalowane
gos123
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 lis 2015, 18:22

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: gos123 »

Witam, spróbuj podłączyć do tabletu końcówkę OTG z gniazdem i modem zwykłym przewodem do ładowania u mnie tak działa.
piodabro
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:54

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: piodabro »

To mój pierwszy post, zatem pragnę się przywitać :)
A więc, witam ;)

Mam tablet Lenovo S6000 i OTG w nim powinno działać jako host.
Podłączałem do niego mysz i klawiaturę (bezprzewodową Microsoft) i działały.

Problemu szukał bym w konfiguracji lub samym systemie. (np brak jakichś sterowników w jądrze - wtedy można by próbować zmienić soft w tablecie na jakiegoś innego androida, np . CM)
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: mr_maniek »

Dzięki za info, na początek spróbuję zrobić tak jak pisze "gos123", kupię przewodzik OTG ze zwykłym gniazdem, jak nie zadziała to będę kombinował z androidem.
piodabro
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:54

Re: tablet LENOVO S6000 i moduł telemetrii _ brak komunikacj

Post autor: piodabro »

Oczywiście może to być problem z kablami ;)
Nigdzie tego nie negowałem, a podejście słuszne: zacząć od rzeczy najprostszych.
ODPOWIEDZ