SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

MamProblem
Posty: 3
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 14:45

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: MamProblem »

LmArK,

Twój post był bardzo potrzebny... Czy ktoś może udzielić odpowiedzi na moje pytanie?
porosiu
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2015, 16:50

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: porosiu »

L.mArK - jakie problemy z softem?
to ze sjcam ciagle udoskonala soft to zle? Problemy wynikaja z winy uzytkownika! bo wgrywa zly soft nie do swojego modelu(tez tak zrobilem) i tyle...
A to czy gopro3 jest lepsze....bym sie spieral mialem obie kamerki i zostalem przy sj...
SirHawk
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 10:11

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: SirHawk »

Cześć wszystkim, jakiś pomysł, dlaczego 5000+ nagrało mi większość ujęć w roździelczości 240p i w 15FPS? Dwie początkowe sceny są normalne, kilka późniejszych też. Do tego sama z siebie uruchomiła mi się i zaczęła nagrywać w torbie i bagażniku samochodu. Karta SanDisk Ultra 32GB, soft v2.4 (wiem, stary ale zapomniałem sprawdzać aktualizacji bo z kamerą mam bardzo rzadko do czynienia). Pliki mają nazwę SJCM*_thm_b_*, gdzie * to numery, są też z dodatkowym dopiskiem _bak. Większość ma pierwszą numerację identyczną jak pierwsza nagrana scena po uruchomieniu kamerki.

Szalejący soft mówiący "pozbądź się mnie na rzecz lepszej rewizji jak najszybciej", ogólny problem z kamerą czy coś nieteges z kamerą?
porosiu
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2015, 16:50

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: porosiu »

Soft nie az taki stary;) ja dopiero pierwszy raz aktualizowalema mialem 1,4;) nie wiem jak jest w v 2,4 ale w moim starym v1,4 w opcjach mozna bylo wylaczyc podwojne nagrywanie(nagrywala w 2 plikach jedna to wlasie 240p..) w najnowszym sofcie nagrywa tylko w wybrane rozdzielczoscci..
SirHawk
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 10:11

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: SirHawk »

I tu jest problem. Bo są normalne pliki i w thm. Kręciłem już na tym sofcie wcześniej ale dopiero ostatnie nagrywanie takie cuda porobiło, że pojawiły się i _thm i _thm_b. Właśnie tych _thm_b wcześniej nie było. Wygląda to tak, jakby kamera "zapomniała" nagrać materiału właściwego a nagrała jedynie to dziwne "thm_b".
porosiu
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2015, 16:50

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: porosiu »

moze cos w ustawieniach trzeba poprzestawiac,ewentualnie zaktualizowac soft-a jak nie to moze ktos ma v2,4 i pomoze;)
MamProblem
Posty: 3
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 14:45

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: MamProblem »

Przypominam pytanie, może mi ktoś pomóc z przywróceniem kamerki do życia?
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: Matkas »

MamProblem, mam ten sam problem z tym, że wersją 3.1. Kupiłem kamerę, pobawiłem się chwile w domu, naładowałem, znowu się pobawiłem, podłączyłem do ładowania i koniec.
Podchodzę, dotykam, temperatura zbyt wysoka jak na zwykłe ładowanie... Włączam, nic, zwiesza się. Myśle, dobra wyjmę baterię, odczekam aż się schłodzi i spróbuje włączyć.
Włączam, i brak podglądu z matrycy... OSD widoczne, a zamiast widoku widzę logo SJCAM. Napisałem do Supportu Banggooda o zwrot kasy, napisali, żebym wgrał nowe oprogramowanie 3.2, nic nie dało... Przeczytałem tez żeby dosisnąć obiektyw , bo może nie stykać z płytą główną, nic nie dało. Dobra to rozkręcam wedle sugestii użytkownik z RC Groups, odczepiłem matryce, podłączyłem i nadal to samo... Z mojej strony nie polecam kamery. Mobiusa używam od półtora roku i nigdy żadnej zwiechy...

MamProblem - Nie wgrywaj na pewno Firmware 3+.

Pozdrawiam,
Mateusz
`Nie mamy skrzydeł by latać, a mimo tego to Nasz cel...`
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: Matkas »

MamProblem, mam ten sam problem z tym, że wersją 3.1. Kupiłem kamerę, pobawiłem się chwile w domu, naładowałem, znowu się pobawiłem, podłączyłem do ładowania i koniec.
Podchodzę, dotykam, temperatura zbyt wysoka jak na zwykłe ładowanie... Włączam, nic, zwiesza się. Myśle, dobra wyjmę baterię, odczekam aż się schłodzi i spróbuje włączyć.
Włączam, i brak podglądu z matrycy... OSD widoczne, a zamiast widoku widzę logo SJCAM. Napisałem do Supportu Banggooda o zwrot kasy, napisali, żebym wgrał nowe oprogramowanie 3.2, nic nie dało... Przeczytałem tez żeby dosisnąć obiektyw , bo może nie stykać z płytą główną, nic nie dało. Dobra to rozkręcam wedle sugestii użytkownik z RC Groups, odczepiłem matryce, podłączyłem i nadal to samo... Z mojej strony nie polecam kamery. Mobiusa używam od półtora roku i nigdy żadnej zwiechy...

MamProblem - Nie wgrywaj na pewno Firmware 3+.

Pozdrawiam,
Mateusz
`Nie mamy skrzydeł by latać, a mimo tego to Nasz cel...`
momon
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 16:15

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: momon »

czy jest jakaś różnica w wielkości sj5000 a tą z 1.54?
foksisko
Posty: 6
Rejestracja: sobota 12 wrz 2015, 22:35

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: foksisko »

Rozmiar kamery jest taki sam, różni się jedynie ekranem.
momon
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 16:15

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: momon »

Dzięki
mitek
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 02:13

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: mitek »

Po nagraniu podczas urlopu prawie 100Gb materiału mogę stwierdzić:

- obraz przed wgraniem na YT naprawdę dobry
- na fotografiach zupełnie inne poziomy kolorów w tym samym oświetleniu i o ile na filmie poniżej nic nie robiłem z kolorami to na fotkach przed drukiem coś podreguluje...
- na baterii jeśli nagrywa się ciągle długie pliki to uda się nagrać w maksymalnej rozdzielczości dwa razy po 20 min i jeszcze przynajmniej 5 min.... Jeśli będziesz włączał by nagrywać konkretne sceny i zerkał na ekran nawet dość sporadycznie to może nie wystarczyć na 20...15 minut.
- zdarzyło mi się uszkodzenie filmu przy uderzeniu kamerą... (prawdopodobnie karta zadrgała w czytniku) i utraciło się wszytko po wystąpieniu ale sam wcześniejszy kontent został uratowany ale wymagało uruchomiania recavery (dotyczyło tylko jednego nagrywanego pliku)
- zdarzają się zawieszenia kamery, jedynie wyciągnięcie baterii pomagało. Nie wiem skąd się to brało ale mam wrażenie że występowały częściej na większych kartach (większych niż 16GB)

Poniżej krótka składanka :)

artur.gorczak.3
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:34

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: artur.gorczak.3 »

Na poczatku fajnie z ta reka i zmiana kadru. Ale w dalszej czesci filmu mnie juz to nudziło. Co nie zmienia faktu iz jest to filmik 1 z najlepszych na tym forum.pozdrawiam zycze dalszych udanych kadrow
yejyej
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 17:06

Re: SJCAM 5000 PLUS czyli prawdziwa SJ5000

Post autor: yejyej »

Witaj mitek bardzo fajny film. Pytanie czym obrabiasz filmiki ???
ODPOWIEDZ