Zakupy w banggood pomoc.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
blubencjusz
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2015, 15:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: blubencjusz »

Z tym sporem będzie mały problem bo nie płaciłem paypalem tylko elektroniczną VISA ING.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: Adrián »

Ile masz dni, żeby odzyskać ewentualne pieniądze? Z tego co pamiętam, w moim banku to 2 miesiące. Ale nie ma się co martwić jeszcze.
Awatar użytkownika
blubencjusz
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2015, 15:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: blubencjusz »

Adrián pisze:Ile masz dni, żeby odzyskać ewentualne pieniądze? Z tego co pamiętam, w moim banku to 2 miesiące. Ale nie ma się co martwić jeszcze.
Właśnie dzwoniłem do ING i poinformowano mnie że nie ma określonego limitu czasowego w jakim mogę skorzystać z chargeback czyli tej ich ochrony.Poczekam jeszcze te 7 dni roboczych tak jak polecił konsultant BG i wtedy zacznę działać jeśli nie otrzymam przesyłki.Dzięki Adrián zapomoc , pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: Adrián »

To jest najszybsza droga do zwrotu zł, ale myślę, że jeszcze dojdzie ;-) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
blubencjusz
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2015, 15:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: blubencjusz »

Po wymianie kilku wiadomości drogą mailową wysłali towar powtórnie , tym razem z trackingiem i z Holandii.Co ciekawe w rozmowach na Live Chat cały czas proponowali abym czekał jeszcze kilka dni i tak do 7.10 a po wymianie 2 maili tego dnia zgodzili się wysłać powtórnie od razu.
jajxon
Posty: 108
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Węgliniec

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: jajxon »

Panowie juz praktycznie 3 tydzień mam status wysłano, wcześciej każda wysyłka równo 5 dni i lądowała w WER Warszawa, możliwe żeby poczta miała takie plecy z paczkami?
QAV-R
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: tofficzeq »

Pamiętaj, że w Chinach był świętowany nowy rok.. i nawet jeśli paczka miała status "wysłana" to mogła sie zatrzymać np u nich na sortowni
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: majcool »

Towar zamówiony w BG 10.02 z magazynu CN był po 8 dniach na progu, mimo ichniego święta; natomiast zamówienie z 15.01 wciąż gdzieś błądzi (na 4 paczki doszły 2). Reguły nie ma, czekaj cierpliwie do 6 tyg, jeśli nie ma- pisz na LChat czy mail i pytaj. BG i tak jest frontem do klienta- w MyRCM siedzą takie bufony, że gdyby nie przyzwoite silniki i ramy nawet bym nie spojrzał w ich kierunku; mimo wszystko jakoś funkcjonują, bronią się najwyraźniej cenami i dobrym towarem.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
gotmoh
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2015, 09:49
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: gotmoh »

Nie ma co panikować. W zeszłym roku kupowałem u nich Mobiusa, z magazynu EU. Po 7 tygodniach echo. Napisałem do supportu. Grzecznie zaproponowali nową kamerkę, albo zwrot kasy. Wybrałem kamerkę. Tym razem wysyłka była z Chin. Doszło po 12 dniach. A po następnych 20 dniach (czyli w sumie nieco ponad 10 tygodniach) zawitała ta "zagubiona" paczka z pierwszym Mobiusem :-)
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: piwko »

Odesłałeś rozumiem?
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: tofficzeq »

na pewno odesłał

a co do tematu to ja już poza HK nie zamawiam z żadnych magazynów EU... Banggood EU to kpina... z Chin mi szybciej przychodziły rzeczy niż stamtąd.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: piwko »

Jak odesłał to okej. Jak nie to taki... zientkiewicz II lub III przytulający nienależny towar.
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: tofficzeq »

już nie wsadzajcie ludzi do jednego wora z zienkiewiczem... jawne oszustwo a lenistwo chinczykow i wysyłanie po terminie to inna kwestia.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: piwko »

A co to za różnica czy bierze nienależny towar zientkiewicz czy gotmoh? I jeszcze się tym chwali publicznie.... Zapłacił za jedną kamerkę!!! A drugą ukradł. To przestępstwo.
Rasta nie można okradać a banggood można???
Poza tym jesteś adwokatem kradzieja czy masz 2 niki?
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakupy w banggood pomoc.

Post autor: tofficzeq »

mocne słowa pozbawione spojrzenia na kontekst. ja dyskusje kończę bo tylko wywoła burzę

ps: dodam tylko, ze robie zakupy z Chin od kilku lat i jestem świadomy jakimi metodami posługują się niektórzy sprzedawcy z Chin.. daltego daleko mi do wrzucania wszystkich do jednego wora i oceniania przez pryzmat jednostkowych zachowań
Ostatnio zmieniony sobota 20 lut 2016, 22:37 przez tofficzeq, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ