Phantom 3 premiera

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Jedrula »

Z autopsji wiem zę takie wynalazki nie pomagają, w polepszanie anten to sie można bawić jak sie ma odpowiedni sprzęt albo przynajmniej zna dokładnie częstotliwość i korzysta z dobre kalkulatora.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
grzegorz2906
Posty: 117
Rejestracja: środa 15 kwie 2015, 15:52
Lokalizacja: Racibórz

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: grzegorz2906 »

Jedrula pisze:Z autopsji wiem zę takie wynalazki nie pomagają, w polepszanie anten to sie można bawić jak sie ma odpowiedni sprzęt albo przynajmniej zna dokładnie częstotliwość i korzysta z dobre kalkulatora.
u mnie pomogło, bez tego przy niecałych 2km już zrywało obraz, więc ewidentnie zwiększa zasięg.
To 10min roboty, można zrobić i przetestować, jak nie zda egzaminu, wywalić
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Pan Tadeusz »

Zastanawiam się, po co pisać takie teksty, przecież jest zakaz latania poza zasięgiem wzroku, sami się pchacie a przy okazji innych w kłopoty.
Wejdą nowe przepisy i zacznie się surowe karanie, wtedy będzie narzekać
Polecam czytanie ze zrozumieniem
Martix
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 06:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Martix »

"Pan Tadeusz" ma racje. Sami robimy sobie kłopoty. Na dalszą mete wiąże się to z tym że zaostrzą przepisy i bez sterty papierów, dziesiątek szkoleń i kursów nie będzie można nawet pokazywać się z wszelkiej maści sprzętem latającym. Zdrowy rozsądek przede wszystkim Panowie.
Pozdrawiam - Marcin
Phantom 3 Profesional
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: oko »

Pan Tadeusz pisze:Zastanawiam się, po co pisać takie teksty, przecież jest zakaz latania poza zasięgiem wzroku,
Jakkolwiek o phantomie 3 nie powinienem się wypowiadać bo sama informacja o jego cenie mnie oszołomiła na 4 dni, to jednak powyższy fakt nie jest precyzyjny. Przecież jeśli pilot się przemieszczał albo było ich kilku to wszystko jest w porządku! Albo był na górce albo w wieżowcu i widział Tatry z Krakowa, a co dopiero drona.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Manix »



Po ponad pięciu tygodniach czekania przyszedł wkońcu mój phantom 3 z naprawy niestety tak jak już podejrzewałem nie zrobili absolutnie nic!!!
Wygrali nowy software powiedzieli że to było przyczyną bo nie zaktualizowałem i że to moja wina. Tylko ja się pytam jakim sposobem mogłem zaktualizować skoro od pięciu tygodni kopter leżał w nich w naprawie a nowy soft jest dopiero od 07.09.2015!!!

Powiedzcie mi tylko czy to jest normalne zachowanie czy tak długo trzeba czekać na połączenie aparatury z kopterem bo może to ja za dużo wymagam???

Niestety na tym wideo słabo widać jak kontrolka zmienia się ciągle z czerwonego a na zielony i na odwrót.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
qwert
Posty: 436
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 16:14
Lokalizacja: Czikagoł

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: qwert »

Współczuje problemu, u mnie trwa to kilka sekund. 3-4s.
Awatar użytkownika
wojoo
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 08:22

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: wojoo »

Czy znacie jakiś inny sposób na zaktualizowanie kontrolera? niestety ale nie chce mi zaskoczyć z czytnika kart na usb :(

Ok, znalazłem inny czytnik i poszło od razu... widocznie czytnik na USB 3.0 nie chce działać na tym kontrolerze
elmusic
Posty: 84
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 11:50
Lokalizacja: CCH

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: elmusic »

W pale sie nie miesci ile problemow jest z p3.
Zamiast byc coraz lepiej, jest wrecz odwrotnie...
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kyokushin »

Manix pisze:Powiedzcie mi tylko czy to jest normalne zachowanie czy tak długo trzeba czekać na połączenie aparatury z kopterem bo może to ja za dużo wymagam???
Rozumiem że on tak 3 minuty?
Bo na początku widzę on startuje i się łączy normalnie, później ma warming up, później znowu traci łączność, później znowu coś robi i na koniec jest połączony?

Spróbuj schłodzić drona do możliwie niskiej temperatury (ja robiłem to w lodówce, ale nie jest to zalecane bo może się skroplić w nim para wodna) i szybko zrobić IMU calibration - musi być idealnie wypoziomowana i płaska powierzchnia.
elmusic pisze:W pale sie nie miesci ile problemow jest z p3.
Zamiast byc coraz lepiej, jest wrecz odwrotnie...
Customer support DJI to dno, jak i jakość materiałów z których jest dron zrobiony. Myśl techniczna OK, ale strasznie poszli po kosztach.
wojoo pisze:Czy znacie jakiś inny sposób na zaktualizowanie kontrolera? niestety ale nie chce mi zaskoczyć z czytnika kart na usb :(

Ok, znalazłem inny czytnik i poszło od razu... widocznie czytnik na USB 3.0 nie chce działać na tym kontrolerze
Tak, bo są dwa rodzaje kontrolerów - A i B, właśnie się różniły czymś z USB.
elmusic
Posty: 84
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 11:50
Lokalizacja: CCH

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: elmusic »

Kyokushin pisze:
Tak, bo są dwa rodzaje kontrolerów - A i B, właśnie się różniły czymś z USB.
Mozesz rozwinac ?
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jacek666b »

Panowie i Panie powiedzcie mi proszę czy warto kupić Phantoma 3? Nie pytam o aspekty video bo mówią same za siebie-ekstra.
Chodzi mi o eksploatację i niezawodność jak na sprzęt za 5000zł
Pozdrawiam

Wysłano z Asus Zenfone 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kyokushin »

elmusic pisze:
Kyokushin pisze:
Tak, bo są dwa rodzaje kontrolerów - A i B, właśnie się różniły czymś z USB.
Mozesz rozwinac ?
Nie mogę teraz nigdzie tego znaleźć, z 2 miesiące temu trafiłem na forum DJI na porównanie wersji, chyba własnie kontrolerów, od P3, jeden miał jakiś układ do kodowania, drugi usb3, i w którymś przypadku ludzie mieli problemy z aktualizacją z niektórych pendraków. Funkcjonalnie obie wersje działają tak samo, tak więc nie ma że któryś lepszy czy gorszy.
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: StoQ »

O ciekawe ;) uklad do kodoeania czego?
ODPOWIEDZ