Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miroslaw123
Posty: 80
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 10:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: miroslaw123 »

Troche czasu mineło, może ktoś podzielić się wrażeniami z latania?
Verus
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 10:54
Lokalizacja: Polkowice

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: Verus »

Strasznie awaryjne ustrojstwo. Mam go od 2 tyg. i przez ten czas szwankuje zdalne włączanie kamery z poziomu aparatury DEVO F12E, złamała się nóżka podwozia pomimo delikatnych lądowań (prawdopodobnie wada fabryczna). No a dzisiaj odmówił posłuszeństwa i nie chce uzbrajać silników pomimo w pełni naładowanych akumulatorów i baterii w aparaturze (będę wdzięczny za sugestie jak można rozwiązać problem). No, ale być może trafił mi się "szczęśliwy" egzemplarz. Co do latania to gdy już się wzbija w powietrze to nie można narzekać.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: arek2081 »

Wszystkie przełączniki masz 'od siebie' przykładowo będziesz miał załączony alt hold i juz nie zazbroisz przynajmniej u mnie tak jest latam tym kopterem około 6msc i nic się nie dzieje
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Verus
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 10:54
Lokalizacja: Polkowice

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: Verus »

Wszystko standardowo w pozycji 0. Przed chwilą udało mi się go odpalić i już mogę uzbrajać silniki, ale co było przyczyną? - nie mam pojęcia ponieważ niczego od porannych prób nie zmieniałem. Zastanawiam się tylko czy to nie wina akumulatorków w aparaturze, no ale wyświetlają się 3/4 kreski więc... nie wiem.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: arek2081 »

Może nie zbindowalo Ci się najpierw odpalasz nadajnik i zaraz potem kopter jak przerwa będzie za długa to się nie zbinduje.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Verus
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 10:54
Lokalizacja: Polkowice

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: Verus »

Nie, no standardowo uruchamiam najpierw aparaturę a dopiero później drona. Zastanawiam się gdzie tkwi problem. Pełną kalibrację przeprowadzała mi firma, która sprzedała mi drona, ale od początku nie działa zdalne uruchamianie kamery a przed chwilą jak go testowałem to wzbił się w powietrze, ale już podwozia schować nie chciał (pomimo kilku prób). Podczas obrotu drona wokół własnej osi czasem występuje też problem (jakby spadek mocy w jednym z silników), wygląda to tak:
https://youtu.be/h2w314mFaJI
Specem w kwestii dronów nie jestem, ale mam jeszcze yuneec'a Q500+ i nie mam z nim żadnych problemów, wszystko śmiga i jest ok. Tym czasem mój Tali to istny dziennik katastrof...
mjwmierzwiak
Posty: 1
Rejestracja: sobota 30 maja 2015, 10:13

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: mjwmierzwiak »

Verus pisze:Nie, no standardowo uruchamiam najpierw aparaturę a dopiero później drona. Zastanawiam się gdzie tkwi problem. Pełną kalibrację przeprowadzała mi firma, która sprzedała mi drona, ale od początku nie działa zdalne uruchamianie kamery a przed chwilą jak go testowałem to wzbił się w powietrze, ale już podwozia schować nie chciał (pomimo kilku prób). Podczas obrotu drona wokół własnej osi czasem występuje też problem (jakby spadek mocy w jednym z silników), wygląda to tak:
https://youtu.be/h2w314mFaJI
Specem w kwestii dronów nie jestem, ale mam jeszcze yuneec'a Q500+ i nie mam z nim żadnych problemów, wszystko śmiga i jest ok. Tym czasem mój Tali to istny dziennik katastrof...


zgłaszałeś może problem do firmy w której nabyłeś sprzęt? może to jakaś błahostka którą szybko Ci naprawią i będziesz mógł latać spokojnie :)
Emsi
Posty: 3
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 08:46

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: Emsi »

Ku przestrodze opowiem Wam niesamowitą choć prawdziwą historię pewnego Tali H500. Kupiony z polskiej dystrybucji i bardzo polecany przez sprzedawcę jako super niezawodny, najlepszy sprzęt (jakby mogło być inaczej).

W przeciągu 2 miesięcy wystąpiły następujące awarie i problemy:
Problemy z serwem podwozia.
Problemy z kompasem i bindowaniem z aparaturą Devo F12E
Problemy z lotem w trybie GPS dron, wariował po włączeniu GPS pomimo bardzo dobrego zasięgu i lotów na otwartej przestrzeni. Na manualu ok.
Serwis mozolnie ale usuwał problemy lub doradzał co zrobić. ("GPS i inne wynalazki to tylko dodatki, które wspomagają lot ale najlepiej latać na manualu" - no jak prawie nie działa to pewnie, że najlepiej)
I jak wydawało się, że wszystko już jest ok, to wystąpiło najgorsze... problem z silnikiem. Podczas lotu w idealnej, bezwietrznej pogodzie nagle coś zaczęło się dziać z jednym z silników, wpadł w wibracje i po chwili przestał całkiem działać. Aparatura zwariowała, dron zaczął spadać z niewiarygodną prędkością i lotem ukośnym, oddalił się od nas znacznie w krótkim czasie, rozbił się na pobliskich działkach.
Teraz najlepsza część historii Tali H500- pobiegliśmy z kolegą w miejsce gdzie spadł dron a tam pali się trawa!!! Albo był to bardzo duży zbieg okoliczności, że akurat w tej samej chwili ktoś podpalił... (nie wiem czy to możliwe), albo... rozbity dron zapalił się po upadku na ziemię i wzniecił pożar!!! Ogień zaczął się szybko rozprzestrzeniać, ktoś z działek wezwał straż pożarną, która na szczęście szybko przyjechała i ugasiła trawy. Zjarało się jakieś ok 400 m2 traw. Na szczęście nikomu nic się nie stało ale mogło zakończyć się katastrofą. Samego drona nie udało nam się znaleźć, właściciele działek przegonili nas z terenu także nie było możliwości dokładnego przeszukania terenu i zgliszczy.

Co mogę powiedzieć o Tali....

Mam do sprzedania akumulator , walizkę i aparaturę Devo F12 jakby ktoś chciał, bo następny raz na pewno nie kupię nic z Walkera.
Samego drona nie jest mi tak szkoda jak GoPro 4 i gimballa, które były do niego przymocowane w chwili lotu...

Wcześniej latałem Phantomem 2 o którym sprzedawcy Walkera wyrażali się z kpiną, jako użytkownik niestety nie mogę przyznać im racji bo z Phantomem nie miałem takich jazd jak z Walkerem.

Osobiście przestrzegam zanim kupicie Walkera !!!!
Awatar użytkownika
ddarc
Posty: 180
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 00:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: ddarc »

Phantomy tez spadają tydzień temu koledze puściły luty pod jednym z silników w PH2 + i spadł z 150m płyta gł , obudowa gimbal Zenus do śmieci tak więc kwestia przypadku.
Awatar użytkownika
Andrzej G
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:13
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: Andrzej G »

Widzę temat trochę umarł, czy może się ktoś podzielić obecnie wrażeniami z użytkowania i awaryjności tego koptera?
Czy można w nim wymienić tor radiowy np na naszego eLeReSa ?
pozdrawiam

Andrzej
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: Eman81krk »

Ja mam problem z kompasem ... w MP cały czas pokazuje komunikat Bad Compass Health mimo że kalibracje przeprowadziłem poprawnie. Jak wyłączę sprawdzanie kompasu to silniki uzbroję ale bez tego ani rusz... Ktoś miał podobnie ?
OLDBOY
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 11:06

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: OLDBOY »

Witam, właśnie wyjąłem i nie chce mi się zbindować i nóżki się nie opuszczają..Odpalam zgodnie z instrukcją Ma ktoś jakiś pomysŁ??

...WYJĄŁEM Z PUDEŁKA(:
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: Eman81krk »

antenki założone na radio ? :)
OLDBOY
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 11:06

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: OLDBOY »

Antenki założone, a pierwszy raz bindowało się wam szybko? bo już próbuje 10 minut nawet i nic
Brak pomysłów
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Tali H500 Walkera hexacopter RTF

Post autor: Eman81krk »

W radiu ustawione wszystko tak jak ma być? Był profil Tali H500 od nowości ?
ODPOWIEDZ