Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: MarysM »

W zeszłym tygodniu kupiłem specjalnie do P3A Ipada Mini 2. Wcześniej latałem na Samsungu Galaxy Tab S - tablet sprzętowo górna półka, ale nawet po wyłączeniu usług google lagowanie było odczuwalne. Teraz na Ipad Mini to inna bajka - wyszystko chodzi płynnie, zero lagów (no może sporadycznie się małe zdarzają), nie gubi sygnału - z Samsungiem nawet nie ma co porównywać :)
DJI Phantom 3 Advanced
hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: hubi20000 »

MarysM pisze:W zeszłym tygodniu kupiłem specjalnie do P3A Ipada Mini 2. Wcześniej latałem na Samsungu Galaxy Tab S - tablet sprzętowo górna półka, ale nawet po wyłączeniu usług google lagowanie było odczuwalne. Teraz na Ipad Mini to inna bajka - wyszystko chodzi płynnie, zero lagów (no może sporadycznie się małe zdarzają), nie gubi sygnału - z Samsungiem nawet nie ma co porównywać :)
a jak jakość wyświetlacza możesz porównać ?
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: MarysM »

Jeśli chodzi o jakość wyświetlacza to AMOLED w samsungu nie ma sobie równych - i tutaj jest jedyna różnica na plus dla samsunga przy P3. W IPadzie wyraźnie mniejsza jasność ekranu co w słoneczne dni daje się odczuć- kupie osłonę przeciwsłoneczna i zobaczę czy zda egzamin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DJI Phantom 3 Advanced
Norek100
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 23 sie 2015, 07:16

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Norek100 »

Latam tez na samsung tab S 8.4 i po wylaczeniu uslugi google play moze minimalne lagi. Z wlaczona usluga google 2 min lotu i totalna zwiecha. Ekran SUPER AMOLED polecam, ale na sloncu i tak potrzebna jest oslona...
Lukasio
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 17 sie 2014, 09:51
Lokalizacja: Leg

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Lukasio »

A ja zacząłem kupno DJI P3 od kupna... iPad 3 mini. Mam nadzieje że problemów nie bedzie pod iOS8.4.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Jagoda »

Lukasio pisze:A ja zacząłem kupno DJI P3 od kupna... iPad 3 mini. Mam nadzieje że problemów nie bedzie pod iOS8.4.
Ciekawe podejście.
Ja też się zdecydowałem po próbach z trzema Andkami (Szajsungi) na iPad 3 mini.Nie grzeje się zbytnio i jest stabilny
Ale pomyśl o osłonie p.słonecznej.Nie kupuj tylko sam zrób (z kartonu, plastiku.....), bo kupione rolę spełnią może w 50%.
Ja zrobiłem z mini prostokątnego wiaderka + farba.Obciach.Ale za to jest super podgląd.

Ps.
Poza tym przekonałem się jaki OS jest szybki w innych aplikacjach.
Pozdrawiam. :), :)
Lukasio
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 17 sie 2014, 09:51
Lokalizacja: Leg

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Lukasio »

Dzięki Jagoda za radę. Tak, mam taki fajny aksamitny materiał z którego chcę zrobić osłonę. A dron bedzie juz w piątek.
Martix
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 06:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Martix »

Ja swojego popędzałem najpierw na samsungu S5 i przez pierwsze kilka minut w miare szło ale poźniej zaczynały się problemy aż w końcu obraz zastygał i po zabawie. Zauważyłem pewną zależność, że im wyższa temperatura na zewnątrz to problemy zaczynały się wcześniej. Próbowałem też na Asusie Transforer Pad ale tutaj to już całkiem kiszka. Teraz wyposażyłam się w iPada Air 2 i pierwsze testy są obiecujące. Obraz płynny bez zacięć i dopiero teraz czuje prawdziwy komfort pracy na P3P. Na zewnątrz temperatura oscylowała w granicach 27' i iPad bez problemu wylatał cały pakiet. Czyli można go polecić przyszłym użytkownikom którzy mają podobne problemy i zastanawiają się w jaki sprzęt zainwestować aby mieć pewność że obraz będzie płynny i bez zacięć.
Pozdrawiam - Marcin
Phantom 3 Profesional
michalciura
Posty: 82
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 15:19

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: michalciura »

Na ipad mini 2 również bez problemu zarówno z dystansem problemów typu no signal nie ma.o lagowaniu również nie ma mowy

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: robak56 »

Hej, próbował ktoś uruchomić Dji go na tablecie z W10? Oczywiście dedykowanej nie ma, ale może jakiś emulator czy coś podobnego?
Awatar użytkownika
glodny20
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 06:09
Lokalizacja: Kielce

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: glodny20 »

Gdzies temat nvidii shield padł. Posiadam dwie sztuki tego tableta. Na jednym mam wgrany custom rom a na drugim oryginalny nvidii. Obydwa pracuja na androidzie 5.1.1 lolipop. Z phantomem sprawdzają się idealnie. Żadnych lagów ani krzaczeń. Nie modyfikowałem żadnych ustawień typu wyłączanie usług google.
Dodatkowo jest wyjście hdmi i z okularami carl zeiss cinemizer działają wyśmienicie.
Awatar użytkownika
Veeteck
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2015, 15:23

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Veeteck »

Nowe tryby lotu, np. Follow, wymagają odbiornika GPS w tablecie/telefonie. Ostatnio rozważałem zakup Ipada mini 2 lub 3 do latania. Nie mialem na to ochoty, bo zainwestowałem w Androida. No i zauważyłem, że Ipady bez modemu GSM nie mają GPS, więc pewne funkcje mogą być niedostępne.
Ponadto ostatnio miałem okazję polatać swoim P3P korzystając z Ipada Air 2 i nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy w stosunku do Sony Xperia Z3. Tu i tu działa świetnie.
To razem mnie ostatecznie wyleczyło z inwestowania w Ipada. Spróbuję polatać na Nvidia Shield, który wg wielu opinii działa bardzo dobrze i ma ekran o rozsądnym rozmiarze. Drugim typem był Sony Xperia Z3 Tablet, który powinien działać tak samo dobrze jak mój telefon, ale Shielda można teraz kupić w dobrej cenie (około 1000zł za nówkę).
Zobaczymy.

P.S. 15.09.2015: NVIDIA Shield działa świetnie. Dziś polatałem i żadnych krzaczeń, rozmazanych klatek ani zwisów.
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: gregson »

Jeszcze posiadaczem Phantoma 3 nie jestem, ale na wiosne bede :)
Czy potrzebne jest LTE w tablecie? Czy sa przypadki, ze moze sie przydac, czytez spokojnie mozna inwestowac w tablet bez LTE?
zawirm
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 06:24

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: zawirm »

Z tego co ja się orientuje to internet w tablecie potrzebny jest tylko do wczytania mapy.....no chyba ze zamierzasz puszczać strumien Live z lotu na YouTube...ogólnie to większość wyłącza wszystko aby tylko tableta nieprzegrzewac


Veeteck pisze:Nowe tryby lotu, np. Follow, wymagają odbiornika GPS w tablecie/telefonie. Ostatnio rozważałem zakup Ipada mini 2 lub 3 do latania. Nie mialem na to ochoty, bo zainwestowałem w Androida. No i zauważyłem, że Ipady bez modemu GSM nie mają GPS, więc pewne funkcje mogą być niedostępne.
Ponadto ostatnio miałem okazję polatać swoim P3P korzystając z Ipada Air 2 i nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy w stosunku do Sony Xperia Z3. Tu i tu działa świetnie.
To razem mnie ostatecznie wyleczyło z inwestowania w Ipada. Spróbuję polatać na Nvidia Shield, który wg wielu opinii działa bardzo dobrze i ma ekran o rozsądnym rozmiarze. Drugim typem był Sony Xperia Z3 Tablet, który powinien działać tak samo dobrze jak mój telefon, ale Shielda można teraz kupić w dobrej cenie (około 1000zł za nówkę).
Zobaczymy.

P.S. 15.09.2015: NVIDIA Shield działa świetnie. Dziś polatałem i żadnych krzaczeń, rozmazanych klatek ani zwisów.
Mam iPada 2 mini bez opcji GSM i posiada on moduł GPS, a latałem wcześniej na nexusie i różnica w komforcie lotu jest kolosalna a koszt tableta porównywalny około 1200 ale to tylko moje zdanie;)
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: gregson »

Pytalem, bo widzialem na filmikach, ze czesto mial ktos wlaczony oprocz widoku z kamery podglad w okienku w rogu ekranu na satelitarny widok google maps. To tak dziala czy tylko jakas sztuczka przy montazu filmu zrobiona?
Ale jak wspomniales, to mozna tez w domu otworzyc google maps, zaladowac mape do pamieci a pozniej tylko otwarcie tego samegu obszaru juz w terenie. Inna opcja jest posiadanie komorki z opcja udostepnienia netu- to juz w ogole problemu nie ma.
No dobra- chyba sobie daruje dokladanie kilkuset pln do LTE.
ODPOWIEDZ