Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: camaroon »

wczoraj jeszcze rc9 aż się boje :mrgreen:
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: august »

Najlepiej czekać na wersję stabilną. Będzie już niebawem.
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
slawek2011
Posty: 151
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 00:47
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: slawek2011 »

Panowie jak monitorujecie stan pakietu(4s)?Mam telemetrię,babka odlicza ,dodatkowo mam wpięty pipczyk w złącze balansera,ale jak już on zapiszczy to jest za późno i napięcie spada za nisko.Jak zabezpieczyć się przed zbyt niskim zejściem napięcia?Czy ustawiać failsafe dla baterii?I druga sprawa,bo czytam i czytam i zgłupiałem-zamierzam zamontować fpv,czy do linku Frsky można bezpiecznie zastosować link video1,2Ghz z filtrem przed anteną?
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: RW »

Jeśli chodzi o pakiet to potrzebujesz LiPo alarmu z regulacją niskiego napięcia. Wtedy sam doświadczalnie sobie ustawiasz przy jakim ma ci pikać.
Coś takiego: http://www.dx.com/p/2-in-1-1-8s-lipo-ba ... eNPZ32brCY

Jak zastosujesz failsafe, to kopter może ci zacząć lądować w najmniej oczekiwanym momencie, a jeśli ustawisz na zbyt niskie i bedziesz na zbyt dużej wysokości, to może nie starczyć mu paliwa do ziemi :-P

Ja nie używam takiego failsafe - po prostu wiem jak długo kopter może lecieć. Jak długi lot jest bezpieczny.
slawek2011
Posty: 151
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 00:47
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: slawek2011 »

Mam taki
http://www.rcmart.com/yeah-racing-ye001 ... 29806.html ,ale chyba w nim nie ma regulacji.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: RW »

No niestety. Musisz kupić taki jaki ci podałem. Tam przy buzzerach jest switch i naciskasz go tak długo dopóki nie ustalisz sobie minimalnego napięcia na celi - takie jakie potrzebujesz.

To jest dokładnie taki LiPo alarm: http://abc-rc.pl/buzzer-miernik-tester-1-8S-lipol

Napięcie alarmu regulowane w granicach 2,7-3,8V
slawek2011
Posty: 151
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 00:47
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: slawek2011 »

Zastanawia mnie tylko jedno zjawisko,że ten sam monitor przy 3s zachowuje się ok,odzywa się przy 3,7V/celę,a w 4s już nie pika przy 3,7V,tylko jak zejdzie dużo niżej.
Zamówię polecany przez Ciebie monitor-dziękuję

A czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat linku video i Frsky?
Czy ktoś lata na takim setupie?
Nie chciałbym zakładać nowego tematu w innym dziale,żeby nie robić śmietnika.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: RW »

slawek2011
Posty: 151
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 00:47
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: slawek2011 »

Dzięki,czytałem już to i dlatego mam mętlik,bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Czekam na kamerkę płytkową,Foxa i filtr mam na biurku więc chyba sam przetestuję czy będzie ok,jak nie to przejdę na 5,8GHz

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: esamolocik »

Wlasnie składam hexe na ramie tarot fy680 pro.
Mam juz ramę, silniki emax 3510 no i pixhawka. Całość bedzie zasilana z pakietów 4S.
Potrzebuje rady w dwóch kwestiach.
1) czy bezpiecznie bedzie pakowanie regulatorów afro slim 20a w ramiona? Z powodzeniem stosuje te regulatory w innym sprzęcie ale tam siedzą silniki emax mt2216.
2) zastanawiam sie nad powieszeniem pod ta ramka sony nex 5,6 lub 7 + gimbal. Mam obawy co do masy startowej. Czy ktoś latał na podobnym setupie i może sie podzielić wrażeniami? Alternatywnie zastanawiam sie nad sony Rx100 MKII.
Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby mi podpowiedzieć jakie gimbale pasują pod rx100? Szukam jakiegoś lekkiego gimbala bez sterownika jako ze planuje wsadzić tam storm32.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Adrián »

Fiszbin pisze:nm_crius_ublox_neo6_config.txt http://sendfile.pl/pokaz/470390---eMQI.html
Dzięki ! Dopiero teraz zauważyłem :/
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: L.mArK »

mam problem ze swoim fixhawkiem.

Silniki i śmigła wyważone, jello na nagraniach brak, w trybie AltHold lata idealnie, żadnych niepokojących zachowań.
Natomiast jak przełączę na Loiter to zaczyna się cyrk, lata chwilę prawidłowo po czym zaczyna gwałtownie gdzieś uciekać i przechyla w każdą stronę. Albo od razu po przełączeniu na Loiter ucieka.
Sprawdzałem na dwóch różnych GPSach, na zwykłym neo i m8n z forumowego zamówienia. Kompas skalibrowany. Nie wiem co może być nie tak. Posiadam fixhawka gdzieś od kwietnia, na początku latał ok, problem zaczął się gdzieś w czerwcu. Próbowałem wgrywać wszystko od początku, kalibrować itd, cały czas ten sam problem.
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Janek »

A jak wygląda to "uciekanie"? Zatacza kółka, czy leci w dowolnym kierunku?
Jeśli zatacza kółka to problem z kompasem - trzeba sprawdzić czy jest "rotation_none" i skalibrować kompasy ponownie, najlepiej na zewnątrz.
Jeśli ucieka w dowolnym kierunku to warto sprawdzić czy któraś z anten nie zakłóca odbiornika GPS - ja niestety tak miałem, D8R-II Plus wpływał na GPS. Odłączenie na ziemi odbiornika FrSky zwiększało stabilność odbioru GPS (oraz ilość odnajdywanych satelit). Niby częstotliwości inne, ale problem był ewidentny.
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: L.mArK »

ucieka gwałtownie w jakimś kierunku. Mam eleresa i antena jest w zasadzie zaraz obok GPSa.

Na monitorze nie obserwuję aby satelity znikały czy coś, na M8N mam cały czas 14-16

Obrazek
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Janek »

U mnie było widać "znikające" satelity. Więc raczej chodzi o coś innego.
A jak tam z drganiami? Fixhawk leży bezpośrednio na ramie, czy na czymś chociaż trochę tłumiącym drgania? Ja w Q7 mam zamontowany na filcu dwustronnie klejącym. Warstwa jest niezbyt gruba, ale w tej ramie nie ma miejsca na bardziej skomplikowane systemy.

EDIT:
i jeszcze jedno pytanie - czy w AltHold zachowuje się normalnie?
ODPOWIEDZ