jak zainstalować FrSky w Turnigy 9x ?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

jak zainstalować FrSky w Turnigy 9x ?

Post autor: razor »

Chcę założyć w turnigy moduł FrSky.
mam wersję turnigy v2 (z anteną 2.4GHz i kabelkiem na stałe łączącym wymienny moduł z apką :/ )
Jaki sposób tej zamiany proponujecie ?
Chciałbym móc wymieniać moduły (mam ze dwa odbiorniki do turnigy i chętnie nadal bym z nich korzystał przy lataniu jakimiś prostymi modelikami ala skrzydło koło siebie)

kombinować jakoś z DYI hack module? czy może kupić moduł FrSky dla turnigy (mocowanie JR ?), a do oryginalnego modułu przyczepić antenę na tylnej ściance (tak jak ma to FrSky) ? (tylko czy ten pałąk z tyłu nie będzie przeszkadzał?)

co proponujecie ?
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

W module od turnigy musisz bezpośrednio wlutować się w płytke bo chińskie rączki przyoszczędziły na gniazdku do pigitala , czyli kupujesz pigital i tniesz na odpowiednią długosć ,lutujesz do płytki i wiercisz dziurę na tylnej sciance modułu i tam mocujesz gniazdo antenowe . Pamiętaj o podklejeniu płytki w module turnigy hot glutem bo inaczej bolce nie bedą całkowicie wchodzić w to gniazdko łączące moduł z aparaturą .

Kilka fotek mojej modyfikacji :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

@razor - czytujesz czasem te forum? dwa tygodnie temu było, 6 wątków niżej w tym dziale :-)
klik!
Przeczytaj cały wątek i videotutkę i wszystko w temacie.

Obrazek

@Marciniasty - bez pigtaila jak widać można się obejść i bez dokupowania/dorabiania anteny do modułu...czyli koszt przeróbki =0, tylko kilkanaście minut potrzeba i drobnych zdolności manualnych ;-)

Za to inny problem się pojawia - w module FrSky dziurki na piny są trochę obok :-( :evil: - wypadałoby rozwiercić je trochę coby miały "fazkę" i wtedy piny trafią w dziurkę....problem tylko jest taki że we FrSky'u nie żałowali CA aby przykleić płytkę do obudowy co oznacza że jej wyjęcie jest ryzykowne...a bez wyjęcia nie da się sensownie popracować nad tymi otworkami... :evil: :evil: :evil:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: razor »

o, tego mi brakowało, niestety tytuł wątku mało pasował do treści :)
przy okazji pytanie, czy te dłuższe anteny (40,60cm) http://www.helipad.pl/antena_do_odbiorn ... -4024.html
do czego służą? co dają?
Awatar użytkownika
joemonster
Posty: 562
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 21:13
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: joemonster »

Długie anteny możesz wstawić sobie do odbiornika zamiast tej co masz i wyciągnąć gdzieś dalej od ESC, np. na ogon czy skrzydło. Element aktywny anteny to tylko ta krótka biała ~3 cm końcówka
razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: razor »

dzięki za rady, na fotkach ze sklepu nie zobaczyłem tego ostatniego odsłoniętego fragmentu tych anten, FrSky już u mnie jest i działa :) dziś może przemontuję nadajnik Turnigy

ten ostatni fragment anteny (bez ekranu) powinien być prosty? czy można go np. umieścić w osłonce (plastik?) od bowdena ?
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

do bowdena możesz wsadzić.
pit202

Post autor: pit202 »

no i ja przerobilem sobie apke , przelozylem antene do tyłu i zakupilem po tym fr-sky`a ( mam wrazenie ze ma mniejszy zasieg , ale nie sprawdzalem wnikliwie )

przeprogramowalem również oprogramowanie - super możliwości ustawiania i jest możliwość skalibrowania wsztstkich potencjometrów ( min , srodek , max )
teraz apka chodzi szybciej i wskazania są bardziej powtarzalne i na każdym kanale mam takie same min`y i max`y.

ale mam pytanie odnośnie tego metalowego "trzymacza" z tyłu bo gostek na filmiku mówił aby w przypadku instalowania fr-sky zdemontować oryginalną antenę aby ona nie wchłaniała energii wypromieniowanej z anteny fr-sky , wiec czy ten metalowy "trzymacz" nie robi tego samego ? demontować go czy zostawić ? ktoś juz o tym myślał ?

__
Piotr
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Raczej nie przecież oryginalnie trzymaczz jest.
widziałam radia z trzymaczem i frysky i zasięg był super.
Lecę na nielegalu!
pit202

Post autor: pit202 »

tylko w przypadku oryginalnego antenka jest duzo wyzej , dlatego pytam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Trzymacz jest tylko (a może aż) kawałkiem metalu zamocowanym w plastikowej obudowie...natomiast antena jest elektrycznie połączona z systemem i ma prawo coś zebrać...w sensie mam na myśli że sam kawałek metalu elektrycznie odseparowany tyle nie zabierze naszych drogocennych fal...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pit202

Post autor: pit202 »

a ciekawe czy ktoś u nas z forum już ma frsky w swoim turnigy ?

http://code.google.com/p/gruvin9x/wiki/FrSky
Artu

Post autor: Artu »

pit202 pisze:a ciekawe czy ktoś u nas z forum już ma frsky w swoim turnigy ?

http://code.google.com/p/gruvin9x/wiki/FrSky
Obrazek Chyba jednak muszę wreszcie wykonać złącze programowania w swojej TGY. Nawet nie wiedziałem, że już takie "wodotryski" istnieją do tej "niskobudżetowej" aparatury Obrazek
pit202

Post autor: pit202 »

ja aktualnie mam wgrane to : http://code.google.com/p/th9x/
i sobie bardzo chwale , ogrom możliwości
Awatar użytkownika
adriano
Posty: 220
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2010, 22:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adriano »

Cześć, Ja się może podłącze z moim pytaniem.
Chciałem właśnie dzisiaj kupić sobie FrSky z HK moduł DIY z telemetrią. Niestety mnie ubiegli i jest juz BK :( W module DYI wychodzą trzy kabelki + - i PPM. Czy jeśli kupiłbym sobie moduł FrSky do JR to czy te zewnętrzne piny które z tego modułu wychodzą to też jest własnie +, - i ppm ? Czy są to jakies inne magiczne złącza typowe do JR'a ? Jednym zdaniem: Czy moduł FrSky do JR mogę sobie na dziko wlutować do innej apki niż JR, czy byłby jakis problem?
ODPOWIEDZ