Mój pierwszy raz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Alianora
Posty: 69
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 22:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Mój pierwszy raz

Post autor: Alianora »

No może tak nie do końca pierwszy.
Pierwszy raz był na zlocie jak założyłem gogle Zbiga, złapalem aparaturę i zacząłem się awanturować, że drągi nie działają i wtedy Zbig wyłączył autopilota :D
No i nie pierwszy raz bo teraz latałem klasycznie ale model muszę wyważyc lepiej - nie wiem czy po 2 złamaniach kadłuba nie zmienił się kąt zaklinowania.

Filmik krótki bo zaczela się zbliżac burza i trzebabylo sie zbierac.

Platforma to stary EasyGlider. Założenie było takie, że nie bede inwestowal w model bo to platforma przejsciowa. Niestety przy obecnej masie oryginalny silnik szczotkowy nie dawal już rady więć do napedu trafił silnik Turnigy C2830-1050. Będę musiał tylko dokupić składane łopatki bo tak się latać nie da z tym pomarańczowym czymś latającym we wszystkie strony.

No i filmik: bez montażu, troszkę nieostry ale coś tam widać.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

No, wreszcie zacząłeś! Teraz już będzie z górki.

I do tego jeszcze śmigło slow-fly. Ono przenosi moc kilkadziesiąt watów, a przy większej wpada we flatter. Ze składanym będzie ok. Poszybujesz trochę to śmigło nie będzie tak przeszkadzało.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Alianora
Posty: 69
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 22:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Alianora »

Tu też szybowałem tylko nie włączyłem hamulca żeby śmigło sie nie zatrzymywało i nie hamowało modelu. Prawdopodobnie będę w tygodniu w wawie to podjade do modelarskiego i kupie składane.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

nie włączyłem hamulca żeby śmigło sie nie zatrzymywało i nie hamowało modelu.
Jest właśnie odwrotnie. Obracające się śmigło hamuje dużo bardziej niż nieruchome :!:
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Alianora
Posty: 69
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 22:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Alianora »

To by sporo wyjaśniało czemu tak niemrawo latał. Na razie założe mu o cal mniejsze śmigło, włącze hamulec i jeszcze się tak pobawie zanim nie będę miał składanego. Musze też z ostrością powalczyć na spokojnie bo przed lotem na laptopie niewiele szczegułów widziałem i ustawiałem trochę na czuja :/
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Podłącz wizję w domu do TV i ustaw ostrość np. na jakieś drzewa w dali. Daj potem kropelkę lakieru do paznokci na gwint obiektywu, albo zakontruj wkrętem z boku, jak jest.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Alianora
Posty: 69
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 22:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Alianora »

Tak ustawiałem tylko nie pomyślałem o lakierze.
Awatar użytkownika
Alianora
Posty: 69
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 22:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Alianora »

No i kolejne loty z kamerką - SC już lepiej ale dalej za blisko. Za moment okaże się, że jest ustawiony 3cm za zalecanym ale to nic :D

Na filmiku można zauważyć szalejącego Rexa 50 robiącego sztuczną mgłę obok pasa startowego i EG kolegi DMZ, który wpadł z wizytą.

Zrobiłem też jeden lot po zmierzchu w pełni FPV - niesamowite wrażenie zwłaszcza jak miałem zamiar lądować tradycyjnie a na niebie zobaczyłem czarny krzyżyk i przez chwile nie wiedziałem w którą stronę model leci :D
Niestety nocny lot już bez nagrywania bo bakteria w laptopie była na wykończeniu i nie chciałem ryzykować więc lot był tylko na zwykłym monitorku :(


hasło: test
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Można wiedzieć jaki to model.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Alianora
Posty: 69
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 22:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Alianora »

EG po kraszach, laminowaniu, przeróbkach itp - platforma przejściowa
dmz
Posty: 529
Rejestracja: sobota 16 kwie 2011, 15:34
Lokalizacja: łorsoł citi at war.

Post autor: dmz »

Alianora, fajowy lot. ciasne zakręty robisz ;]
ogólnie piękna pogoda była, kierunek wiatru w sam raz.aż nie chciało się lądować.
mam gdzies filmik jak zahaczylem o młode brzózki na początku pasa ;D

ps. moj odbiornik polutowalem i latal dalej, ale w niedziele na palacowej skreszowalem egp'a bo przy ktoryms lądowaniu urwalo antenke centymetr dalej a nie zauwazylem... antenka rwie sie w miejscu wylotu z plastikowego pudelka odbiornika. dlatego jak ktos ma turnidża 9 to polecam wyjąc odbiornik z tego pudelka i zapakowac go w termokurcza.


--- edit ---

skladane smiglo 9x6 daje rade przy silniku 1035 kv, u mnie model dociązony gopro ciągnie spokojowo w gore.
ODPOWIEDZ