Graupner/JR MX-12S 40MHZ i zasięg.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Graupner/JR MX-12S 40MHZ i zasięg.

Post autor: bienias »

Nie bardzo wiem czy dobrze trafiłem w dział ale pozwole sobie zapytac.
Kupiłem sobie MX-12S pracujacym na 40MHz (w Niemczech skad pochodzi to popularne pasmo). Moje pytanie jest nastepujace: czy to prawda ze na tej aparaturze i odbiorniku corona RP6D1 nie polatam sobie wiecej niz 200-300m? Ktoś mi powiedział że na to pasmo nadajniki są o mniejszej mocy bo to aparatura do łodzi i samochodów (tylko po co w łodzi i samochodzie klapy, miksy, hamulce itp?).

Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi bo czekam juz 3ci tydzien na odbiorniki z Chin a przez ten czas obgryzam paznokcie i rwe włosy ze to był nietrafiony zakup
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

bienias pisze:Ktoś mi powiedział że na to pasmo nadajniki są o mniejszej mocy bo to aparatura do łodzi i samochodów (tylko po co w łodzi i samochodzie klapy, miksy, hamulce itp?).
bzdura :!:
bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: bienias »

Czyli nadzieja na normalne polatanie jest. Nic tylko poczekac az odbiornikini z Chin wkoncu dotra do mnie (leci juz trzeci tydzien)
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Problem

Post autor: bienias »

Witam ponownie.
Dostałem odbiorniki. I tu kolejny problem. Jedynym efektem podłączenia odbiornika jest to że dioda LED mruga jak działa aparatura, jak ją wyłączę to gaśnie. Jak poruszam drążkami to widać jakby to miganie się ciut zmieniało. Nie działa regiel, a jak podłączę serwo lub serwa to wogóle się robi choinka. Nie wiem czy źle go binduje czy może MX-12S nie działa z RP6D1 (podwójna przemiana).
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o sugestie.
Nadmienię, że aparatura jest na 40MHz i odbiorniki też.
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
szczepen02
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek 21 mar 2011, 18:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szczepen02 »

Bo zapewne jest to odbiornik z syntezą. Przeczytaj instrukcję, to się wszystkiego dowiesz :-P
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

PPM w nadajniku ustawiony ?
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

bienas weź instrukcje do odbiornika i zrób skanowanie. zaprogramuje sie do twojego nadajnika
bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: bienias »

Odbiornik jest z syntezą, radio jak samo rozszerzenie mx-12->S także posiada manualny ale bezkwarcowy system wybierania kanału. PPM ustawiony, tryb normal w aparaturze także (za pierwszym uruchomieniem był w trybie symulatora i nie miałem żadnego znaku że sie łączy z aparaturą).
Co do instrukcji to wydaje mi się ze jest to proste. Instrukcja w obcym jezyku ale przyklejony jest temat z instrukcja progrmaowania odbiorników rpXd1 - wiec chyba to ograniam... Rozbraja mnie to że jesli podłącze cos wiecej niz regiel z BECem to dioda miga w taki sposób jak nie jest opisany w instrukcji. Mój pech w szczęsciu polega na tym, że kupiłem sobie radio na 40MHz...:(
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Odbiornik jest z syntezą, radio jak samo rozszerzenie mx-12->S także posiada manualny ale bezkwarcowy system wybierania kanału.
Zapytam ponownie.
Odpowiedz zanim zaczniesz wypisywac to co wyżej BO MY WIEMY CO TO JEST SYNTEZA.

Zaprogramowałeś odbiornik??
Jeżeli nie to zrób to.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a może zasilanie jest do bani z tego BECa reglowego? albo , nie daj boże podpiąłeś coś na odwrót (odwrotnie wtyczka do korony)...spróbuj zasilić ten odbiornik z jakiegoś niezależnego źródła typu Nimh...i nie podłączaj tego regla tylko na początek serwa.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

No to dałem...

Post autor: bienias »

Głupio się przyznawać do popełnionego błędu ale...
Tak bardzo bałem się odwrotnego podłączenia BECa(regla) do odbiornika że oczywiście podłączałem go odwrotnie. Stąd odbiornik zgłaszał błąd po podłączeniu czegoś innego jak regulator.
Zastosowałem się do pomysłu kolegi i podałem zasilanie z pakietu od samochodu rc - podłączyłem też serwo i znów nic. Zdziwiłem się bo serwo wydawało taki pisk cichutki. Podłączyłem je odwrotnie i EUREKA - serwo ożyło.
Podłączyłem regulator i serwa już poprawnie i wreszcie działa.

Szkolny błąd - wyszedłem z założenia że jak podłącze odwrotnie wtyczki to spale odbiornik (normalnie latam na komplecie HobbyKinga 2,4 i tam juz nie raz podłączyło się odwrotnie i nic - dałem się zmylić ostrzeżeniami w instrukcji) - i oczywiście jakby tak było już by nie żył - bo podłączałem je odwrotnie.

Teraz już tylko zabawa z pomiarami zasięgu, podłączenie odbiornika pod OSD i próby latania z kamerą na pokładzie.

Sorki za zamiesznie i dzięki za chęci pomocy.
Pozdrawiam.

P.S. Rurek - jesteś tak przewidujący że grzej do kolektury i graj w TOTO - u mnie trafiłeś! DZIęKI.
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Po to + jest w środku, że jak podłączysz odwrotnie to nic się nie upali :P
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: No to dałem...

Post autor: Rurek »

bienias pisze:...
P.S. Rurek - jesteś tak przewidujący że grzej do kolektury i graj w TOTO - u mnie trafiłeś! DZIęKI.
haha ha - cieszę się że pomogło :-) ale z tym lotto nie tak łatwo - tutaj w odbiorniku jest szansa 1 do 2 :-) bo można wtyczkę albo w tę albo we wtę :-) a w lotku to już troszkę gorszy ten współczynnik :-/

@kwasiu - teoretycznie tak - jak pójdzie minus na wejście sygnałowe...ale jak by to już było spięte w instalacji kompletnej to nie byłbym taki pewien czy jakieś zbłąkane elektrony nie poszłyby w malignę ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ