Phantom 3 premiera

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ted360
Posty: 49
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 16:57
Lokalizacja: Silesiopolis

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: ted360 »

Orientujecie się jaka jest różnica między Phantomem 3 europejskim i amerykańskim? I czy kupując w Stanach można skorzystać z gwarancji w Europie?
atlantick
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 18:19

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: atlantick »

Coś cicho się zrobiło w tym wątku, moj nowy film Dji Phantom 3 Pro


hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: hubi20000 »

może mi ktoś powiedzieć czy udaje wam się zrobić kalibracje za pierwszym razem czy tylko u mnie trzeba robić 2 razy
atlantick
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 18:19

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: atlantick »

Powiem tak, mysle ze zmieniajac miejsce, a od ostatniego miejsca latania przejechalem 50 km trzeba koniecznie kalibrować kompas, miałem dzis po raz pierwszy dziwne zachowanie dron przechylał sie na boki i przez pewien czas stracilem nad nim kontrole pomimo ze był gdzies w odleglości 30 metrów...zrobilo mi sie ciepło. Na ekranie miał 17 satelit i swiecił na zielono.
Sabcio
Posty: 55
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 06:58
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Sabcio »

Wydaje mnie się, że kompas odpowiada raczej za wizualizację wskazania przodu drona na na mapie.
Kalibrację wykonuję za każdym razem, jak zamierzam latać. Czasami trzeba powtórzyć ją 2 - 3 razy bo wywala błąd kalibracji. Zauważyłem, że jak stoję za blisko obiektów zakłócających pole magnetyczne ziemi (samochód, obiekty metalowe) błąd się pojawia na 100%. Zazwyczaj odchodzę na jakąś odległość i wykonuję kalibrację bez problemu.
atlantick pisze:Powiem tak, mysle ze zmieniajac miejsce, a od ostatniego miejsca latania przejechalem 50 km trzeba koniecznie kalibrować kompas, miałem dzis po raz pierwszy dziwne zachowanie dron przechylał sie na boki i przez pewien czas stracilem nad nim kontrole pomimo ze był gdzies w odleglości 30 metrów...zrobilo mi sie ciepło. Na ekranie miał 17 satelit i swiecił na zielono.
A czy przypadkiem za bardzo nie wiało?

Czy P3 jest wyposażony w barometr (wysokościomierz) czy też wysokość pochodzi z danych GPS i "echosondy"?
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Myszon »

atlantick widać na tym filmie że kalibrowałeś IMU na nierównej płaszczyźnie. Ja również ostatnio miałem takie dziwne zachowanie o którym napisałeś tj. samoczyne przechylanie się na bok w różnych kierunkach. Zauważyłem że coraz częściej muszę kalibrować IMU co jest czymś niespotykanym na przestrzeni kilku lat w mojej flocie. Widocznie P3 jest bardziej wrażliwy niż zwykłe Nazy.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
atlantick
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 18:19

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: atlantick »

Własnie sam się zastanawiam co mogło być przyczyną, okolo 10-15 sekund nie miałem wogóle kontroli w drążkach, kalibrowałem na płytach betonowych, być moze to było przyczyną, pręty w tych płytach, poza tym był silnmy wiatr, ale latałem juz w gorszych warunkach i wszystko było ok.


Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Manix »

Ja przynajmniej już nic firmy dji nie kupie bo po niekończących się problemach IMU opisanych w tym wątku:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=45&t=11303
Zmieniłem 3 FC NAZA i na końcu ta trzecia zaczęła też świrować.

Teraz kupiłem sobie Phantoma 3 i myślałem że te wszystkie początkowe problemy należą już do przeszłości ale niestety teraz mam problem z zasięgiem. Na youtubie chwalą się niektórzy stabilnym linkiem na ponad 2 kilometry a mi nie udało się nawet 600 metrów osiągnąć, mój rekord do tej pory to 500 metrów czasami zrywa linka już po 100 metrach. Gdy straci się łączność to wtedy nie da się absolutnie nic zrobić do tej pory nie udało mi się po zerwaniu linka nigdy odzyskać połączenia, za każdym razem phantom lądował na miejscu startu i wyłączał silniki.
Dziwne też jest to że przed zerwaniem połączenia wszystko wygląda bardzo dobrze pełen zakres linka i wideo.

Ma ktoś może podobny problem albo wie jaka może być tego przyczyna?
Ja myślę że po prostu mam pecha do dji i trafił mi się znowu poniedziałkowy egzemplarz. :-(
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
white_bird
Posty: 15
Rejestracja: środa 08 lip 2015, 20:29

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: white_bird »

Potestuj w bardziej dzikim terenie. Może katowałeś gdzieś w pobliżu przekaźników lub stada sieci WI-FI? Zakładam że obie anteny w pilocie masz prostopadle do ziemi?

Z mojej praktyki wynika, że 700-800m na luzie można cisnąć - więcej nie próbowałem bo i nie było potrzeby. Raz zerwał linka (nagle), zacząłem więc procedurę powrotu. Jak załapał łączność z powrotem, to anulowałem powrót i latałem dalej.

Moim zdaniem P3 to zupełnie inna bajka, niż np. P2V+ gdzie już przy 600m była czkawka z zasięgiem. No i w końcu jest jakaś ludzka jakość obrazu...

Inna sprawa to to, że pomimo kalibracji IMU a potem gimbal'a wciąż mam lekko przekoszony horyzont.
Sabcio
Posty: 55
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 06:58
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Sabcio »

white_bird pisze:Inna sprawa to to, że pomimo kalibracji IMU a potem gimbal'a wciąż mam lekko przekoszony horyzont.
Też mam ten "problem" ale zawsze na początku lotu sprawdzam i koryguję ustawienia gimgala względem horyzontu.
mav571
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 22:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: mav571 »

Sabcio pisze:Wydaje mnie się, że kompas odpowiada raczej za wizualizację wskazania przodu drona na na mapie.
Kalibrację wykonuję za każdym razem, jak zamierzam latać. Czasami trzeba powtórzyć ją 2 - 3 razy bo wywala błąd kalibracji. Zauważyłem, że jak stoję za blisko obiektów zakłócających pole magnetyczne ziemi (samochód, obiekty metalowe) błąd się pojawia na 100%. Zazwyczaj odchodzę na jakąś odległość i wykonuję kalibrację bez problemu.
atlantick pisze:Powiem tak, mysle ze zmieniajac miejsce, a od ostatniego miejsca latania przejechalem 50 km trzeba koniecznie kalibrować kompas, miałem dzis po raz pierwszy dziwne zachowanie dron przechylał sie na boki i przez pewien czas stracilem nad nim kontrole pomimo ze był gdzies w odleglości 30 metrów...zrobilo mi sie ciepło. Na ekranie miał 17 satelit i swiecił na zielono.
A czy przypadkiem za bardzo nie wiało?

Czy P3 jest wyposażony w barometr (wysokościomierz) czy też wysokość pochodzi z danych GPS i "echosondy"?

Do wysokości 3 metrów działa vision positioning (ten moduł z głośniczkami za kamerą) a powyżej mierzy za pomocą barometru.
Widać to w dji pilot na dolnej belce z parametrami lotu. Jak działa vision positioning to na końcu pokazuje wysokość oraz na początku (parametr H).
Obrazek
Powyżej 3m przechodzi na barometr i przy H masz aktualną wysokość a na końcu jest 0 z tego co pamiętam.
hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: hubi20000 »

nagrywanie w słoneczny dzień to jakaś masakra filmy są ta prześwietlone ze ręce opadają :(
yecur
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 26 lip 2015, 15:51

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: yecur »

http://zapodaj.net/309c773a099e8.jpg.html co oznacza ludzik i 619 m ,ktos wyjasni?
mav571
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 22:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: mav571 »

hubi20000 pisze:nagrywanie w słoneczny dzień to jakaś masakra filmy są ta prześwietlone ze ręce opadają :(
Trzeba założyć filtr ND. W mocno słoneczny dzień to nawet o wartości 16.
Osobiście używam czegoś takiego
http://www.phantomfilters.bigcartel.com ... l-advanced

Ale muszę zakupić jeszcze takie i porównać.
http://polarprofilters.com/shop/DJI-Phantom-3-Filter
Powinny być lepsze. I mniej kombinacji.
yecur pisze:http://zapodaj.net/309c773a099e8.jpg.html co oznacza ludzik i 619 m ,ktos wyjasni?
Jest to dystans między tobą a Phantomem.
hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: hubi20000 »

kolejne $ :(
ODPOWIEDZ