opinie na temat kamerki SJ4000

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wlprzemek
Posty: 31
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 08:01
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: wlprzemek »

ok to czekam na info i jeszcze jakiej wielkości pliki wideo są jak byś podpowiedział...
aha jeszcze jedno, czy przy ust 60 klatek jest widoczna różnica jakości, bo wyczytałem iż to jest dublowanie klatek wiec takie trochę to nie do końca i może lepiej normalnie 30 klatek ustawić i już...?
Xiaomi Yi Action Camera
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: mmuchomor »

Czy używacie tej kamery do podglądu z modelu? Może ktoś ma już jakieś większe doświadczenie? Czekam na moją kamerkę płytkową, ale chciałbym w międzyczasie polatać używając SJ4000 do podglądu. Loty raczej krajoznawcze, więc stabilne i spokojne, więc jakieś opóźnienie, to nie problem, ciemności pod słońce też się nie boję. Ale poza tym, zdarzają się jakieś problemy z tą kamerą? Chciałbym uniknąć niespodzianki całkowitej utraty video :)
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: Adrián »

mmuchomor pisze: Loty raczej krajoznawcze, więc stabilne i spokojne, więc jakieś opóźnienie, to nie problem, ciemności pod słońce też się nie boję. Ale poza tym, zdarzają się jakieś problemy z tą kamerą?
Wystarczy na początek do spokojnego latania. Opóźnienia praktycznie przy takim lataniu nie zauważysz, ale WB strasznie irytuje. Ale jak Ci to też nie przeszkadza, to nie ma innych niespodzianek, jak dobrze wszystko podłączysz.
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: mmuchomor »

Dzięki za odpowiedź! Będę latał wysoko i spokojnie. Start i lądowanie tradycyjnie, także nie ma problemu. Bardziej obawiałem się "psikusów" typu zawieszenie się kamery. Jakby co, to i tak autopilot wróci ;)
Pozdrawiam,
Maciek
wlprzemek
Posty: 31
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 08:01
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: wlprzemek »

Możecie podpowiedzieć gdzie bezpiecznie można zakupić oryginał tej kamerki ?
znalazłem coś takiego i wygląda na solidny sklep... http://www.sjcam.com.pl/
Xiaomi Yi Action Camera
ŁukaszS
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 14:46
Lokalizacja: Opole

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: ŁukaszS »

Było już tu przynajmniej z 2 razy ...
Proszę : http://www.ebay.com/itm/SJCAM-SJ4000-Wi ... 1453604414
QAV 250 na MultiWii i emaxach 1806 | 5.8 Ghz 200mW
Hexa na APM 2.6 i Emax'ach 2216 | gimbal Xiaomi Yi
NightHawk Pro - składa się do kupy
Easy Star z kk 2.1 na OpenAero - zakurzony
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: mmuchomor »

To może tym razem zacznę od początku, czy SJ4000 współpracuje z minim OSD? Bo jak podepnę pod monitor, bezpośrednio pod nadajnik, to działa, ale przez minim już nie.
Pozdrawiam,
Maciek
wlprzemek
Posty: 31
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 08:01
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: wlprzemek »

ŁukaszS pisze:Było już tu przynajmniej z 2 razy ...
Proszę : http://www.ebay.com/itm/SJCAM-SJ4000-Wi ... 1453604414
a jakiś polski sklep ?
Xiaomi Yi Action Camera
Awatar użytkownika
Preze$
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 15:31
Lokalizacja: lubuskie

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: Preze$ »

Witam

U mnie działa bez problemu, mam podłączoną pod minimOSD, zasilania póki co nie zmieniałem, został aku w kamerze. Podpięte pod minima mam tylko video out i gnd.
Tak jak tutaj w opcji nr 2, tylko że bez zasilania kamery z +12V, zasilanie minimOSD z APM (pady z obu stron zalutowane).

http://copter.ardupilot.com/wiki/common ... ion-guide/

Działa całkiem fajnie, latam "koło nogi", a takie połączenie pozwala na podgląd dokładnie tego co jest w kadrze, pomocne przy gimbalu regulowanym z aparatury, gdzie wcześniej pochylałem go "na czuja".
A z minima coś Ci się wyświetla? Jakieś parametry widzisz?

Ja kupiłem w proline, oryginał i gwarancja, brałem bez WiFI, bo nie potrzebuję.
PocketDrone FQ777
Hubsan X4 H107C
FY-450 - APM 2.6, Emax 2216, Afro 20A, Boscam 5.8GHz
TAROT Iron Man 650 - APM 2.6, Sunnysky V3508 580KV, Sunrise BLHeli 30A,3-Axis Gimbal, Boscam 5.8GHz
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: mmuchomor »

Skończyły mi się kamery płytkowe i nie mam jak sprawdzić, czy mi czasem OSD nie zdechło.
Skoro powinno działać, to pewnie zaraz zamówię wiadro OSD, bo przy moim tempie, to zaraz będę potrzebował następne :D

Zasilania 12V lepiej nie podpinać do USB ;) ja planowałem 5V pociągnąć z APMa.
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
Preze$
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 15:31
Lokalizacja: lubuskie

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: Preze$ »

Z zasilaniem to oczywiście nie 12V, chodziło tylko o to, że po prostu nie zasilam z lipo tak jak na schemacie (np. przez przetwornice).
OSD możesz sprawdzić bez kamery. Powinno wyświetlić parametry na szarym tle nawet jak wyłączysz kamerę, mam tak jak rozładuje mi się aku w kamerze. Jeżeli nie lutowałeś nic w minimie, to musisz zasilić go z dwóch stron: z lewej +5V i od strony kamery +12V.
Tak jak tutaj https://code.google.com/p/arducam-osd/wiki/minimosd.

Kamery może w tym schemacie w ogóle nie być i powinieneś widzieć jakieś dane na monitorze.
PocketDrone FQ777
Hubsan X4 H107C
FY-450 - APM 2.6, Emax 2216, Afro 20A, Boscam 5.8GHz
TAROT Iron Man 650 - APM 2.6, Sunnysky V3508 580KV, Sunrise BLHeli 30A,3-Axis Gimbal, Boscam 5.8GHz
wlprzemek
Posty: 31
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 08:01
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: wlprzemek »

Może Ktoś polecić sklep lub sprzedawców gdzie można kupić kamerki pewne oryginału, najlepiej z Polski ew ebay.pl

I czy ma Ktoś doświadczenia w płaceniu na ebay poprzez paypal do którego ma podłączoną kartę kredytową w pln i jakich z tym kosztów można się spodziewać ?
Xiaomi Yi Action Camera
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: macgyverek »

Neoncup ma oryginaly.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: mmuchomor »

Preze$ pisze:Z zasilaniem to oczywiście nie 12V, chodziło tylko o to, że po prostu nie zasilam z lipo tak jak na schemacie (np. przez przetwornice).
OSD możesz sprawdzić bez kamery. Powinno wyświetlić parametry na szarym tle nawet jak wyłączysz kamerę, mam tak jak rozładuje mi się aku w kamerze. Jeżeli nie lutowałeś nic w minimie, to musisz zasilić go z dwóch stron: z lewej +5V i od strony kamery +12V.
Tak jak tutaj https://code.google.com/p/arducam-osd/wiki/minimosd.

Kamery może w tym schemacie w ogóle nie być i powinieneś widzieć jakieś dane na monitorze.
Temat trochę znam, bo to nie pierwszy minim, nie pierwsza kamera ;)
Dziwne jest o tyle, że dane z OSD są wyświetlane, ale obrazu z kamery nie ma. Tak jak pisałem, kamera jest sprawdzona i mój kabelek działa. Wygląda na to, jakby minim nie puszczał wideo z kamery. Minim jest po mega krecie, wyjęty z mini Talona, może coś zdechło od uderzenia.
Jak podepnę kamerkę płytkową, będę miał 100% pewności co i jak.
Pozdrawiam,
Maciek
wlprzemek
Posty: 31
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 08:01
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: wlprzemek »

Możecie podpowiedzieć skoro z ebay to znalazłem coś takiego http://www.ebay.pl/itm/371023817110?_tr ... EBIDX%3AIT super sprzedawca i wygląda na oryginał w jego ofercie ?
Xiaomi Yi Action Camera
ODPOWIEDZ