Problem z ..konfiguracją?sprzętem? AMP2.6 + FrSky XJT, TG9XR

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Problem z ..konfiguracją?sprzętem? AMP2.6 + FrSky XJT, TG9XR

Post autor: 78yanke »

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem H-coptera zbudowanego w oparciu o APMa 2.6. Kupiłem gotową konstrukcję wystawioną na forumowym targowisku. Jako, że jestem kompletnym laikiem stwierdziłem że zakup gotowego rozwiązania pomoże mi w łatwiejszym wejściu w te hobby.
Do coptera dokupiłem aparaturę TG 9XR, do której wgrałem soft er9x. całość uzupełnia zestaw nadajnik XJT i odbiornik X8R Frsky. Posiadam również drugi odbiornik D8R-II plus.
Odbiornik i nadajnik są zbindowane.
W MP podczas próby konfiguracji aparatury program widzi mi tylko jeden kanał - (Roll).
Jak wcześniej napisałem jestem zupełnie zielony w tym temacie i prosiłbym o zrozumienie i postawienie się w mojej sytuacji.
Przeczytałem sporo instrukcji, obejrzałem trochę tutoriali i sam nie co robię nie tak...
dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Dobraku
Posty: 58
Rejestracja: sobota 20 wrz 2014, 18:40
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Problem z ..konfiguracją?sprzętem? AMP2.6 + FrSky XJT, T

Post autor: Dobraku »

Zastosuj na początek połączenie równoległe. Każdy kanał osobnym kabelkiem. Zdemontuj zworę z okolicy złącza odbiornika i daj znać jakie masz efekty.
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z ..konfiguracją?sprzętem? AMP2.6 + FrSky XJT, T

Post autor: 78yanke »

Zapomniałem dodać, że właśnie tak mam połączony odbiornik z APM. 4 kanały każdy na osobnym przewodzie. To właśnie po tej operacji pojawiła mi siew MP możliwość konfiguracji jednego kanału (roll) aparatury.
Jutro uzupełnię wątek o zdjęcia całości.
Możliwe że namieszałem tak że sam nie wiem jak wrócić do punktu wyjścia.
ODPOWIEDZ