Graupner MX-16 2,4ghz i DX7 + AR7000

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Graupner MX-16 2,4ghz i DX7 + AR7000

Post autor: ECO400 »

Witam.
Czy ktoś z Was latał na tym radiu w kopterach?

Obrazek
Obrazek
smootny

Post autor: smootny »

na spektrumie lata znajomy koło mnie - kilka nieoczekiwanych kretów quadem (brak zasięgu po 200m)
Na MX'ach latałem osobiście (MX-12 + JETI TU 2,4 ghz) zasięg w quadach bez zarzutów.
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Ja latam na spektrum (wersja US) + DX7000. Heli elektryczny, spalinowy, quad, szybowiec 2m i samolot akro (dwa ostatnie juz w krainie wiecznych lotow). Nie zdarzylo mi sie zebym ubil cos z powodu braku zasiegu. Tuz przy nodze spadl mi helik, dwa razy - wyladowania elektrostatyczne od napedu paskiem, po uziemieniu ok. Koledze na Futabie spadl helik na 50 metrach, moglbym napisac "co za szajs" :lol: Niestety to byly tylko problemy z becem.

BTW. Gdybym mial Aurore pewnie Aurora bylaby najlepsza 8-)

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
smootny

Post autor: smootny »

sigreg pisze: [...] BTW. Gdybym mial Aurore pewnie Aurora bylaby najlepsza 8-)

Grzesiek
Mam kilka nadajników z odbiornikami i żadnego nie faworyzuję, spectruma niemam i nie żałuje, ponieważ widzę co się z nim dzieje podczas wspólnych lotów .. :mrgreen:
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

No widzisz, u mnie wszyscy lataja na spektrum i to duzymi heli, rowniez widze co sie dzieje podczas wspolnych lotow 8-)

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
smootny

Post autor: smootny »

sigreg pisze:No widzisz, u mnie wszyscy lataja na spektrum i to duzymi heli, rowniez widze co sie dzieje podczas wspolnych lotow 8-)

Grzesiek
W takim razie tą "sztukę" potraktuję jako "fatum" lub wadliwy egzemplarz.
:mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Nie no.. nie chodzi mi o to ze cos jest super albo do bani, nie bierzmy tego tak ostro. Ale o to ze spadajacy model to nie zawsze, albo nie tylko wina radia. Jak pisalem mi rex spadl dwa razy, do tego szalalo mi zyro alignowe "popuszczajac" ogon. Wieszalem na alignie wszystkie okoliczne psy, bo nie ukrywam ze nie darze tej marki sympatia, myslalem ze i zyro zwalone i regiel bo "odcina". A okazalo sie ze elektrostatyka, czyli ani nie radio, ani nie "elektronika" a jedynie maly "fault" w konstrukcji helika. Dodajmy ze fault ktory resetowal mi odbiornik przy wyładowaniu i oglupial zyro. Na naszym lotnisku widzialem kilka takich przypadkow ze model spada nie wiadomo dlaczego, na poczatku wiadomo, wini sie glownie radio albo tzw zaklocenia, ale przyczyny zazwyczaj wychodza pozniej, po zmianie radia, odbiornika i kolejnym krecie.
Nie idealizuje spektrum bo to system badzmy szczerzy, na chwile obecna zacofany. Byli pionierami w 2.4 GHz i chwala im za to, ale przespali mocno szybki rozwoj rynku z ktorym nie bardzo mogli cos zrobic jako ze zaprojektowali swoje aparatury jako system zamkniety, bez mozliwosci jakichkolwiek upgradow. Kanaly przypisane na sztywno w obecnym swiecie RC sa passe, a najnowsze DX8 to dla mnie jakis senny koszmar ktorego kijem bym nie dotknal ;-) Z tym ze DX7 to jakby troche inna klasa, nie pasujaca do stylu DX6 czy DX8, jak dla mnie to... upgradowany graupner MX12 8-) Mialem wczesniej graupnera wlasnie MX12, menu, ksztalt obudowy, "czucie" aparatury - dokladnie to samo. Skopiowalem na zywca ustawienia z MX12 do DX7 i polecialo. Nawet kabel do symulatora z MX12 od Pitlaba zadzialal z DX7 od przyslowiowego strzalu. Czy nadaje sie do FPV.. zalezy czy wersja US czy EU. Duzy minus - nie ma mozliwosci wyciagniecia RSSI z odbiornikow spektrum. Kefir latal i spadal. Tomas latal i nie spadal. Ja dalej niz kilometr nie polecialem. Dalej bym nie ryzykowal, moze by dalo rade ale helik byl za duzy, za ciezki, i za slabo szybowal zeby ryzykowac.

Teraz, jesli bym sie zastanawial nad systemem 2.4 do FPV wzialbym ten ktorego odbiorniki maja sygnal RSSI. Spektrum nie ma, Futaba ma, nie wiem jak moduly z graupnera. Na chwile obecna wzialbym futabe.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
smootny

Post autor: smootny »

sigreg pisze: Teraz, jesli bym sie zastanawial nad systemem 2.4 do FPV wzialbym ten ktorego odbiorniki maja sygnal RSSI. Spektrum nie ma, Futaba ma, nie wiem jak moduly z graupnera. Na chwile obecna wzialbym futabe.

Grzesiek
... który dokłądnie model ??
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Na pewno R617FS, na rcgroups jest watek do ktorego pina procka trzeba sie "podlutowac", wydaje mi sie ze widzialem tez kilka "hackow" innych odbiornikow, nie moge teraz znalezc.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Marcin_rc
Posty: 157
Rejestracja: środa 17 lis 2010, 15:05
Lokalizacja: łódź

Post autor: Marcin_rc »

Jeśli chodzi a zakłucanie się spektrumów to raczej mit. Na torze na zawodach często zdarza się, że na odległości 10m2 obok siebie używane jest kilkanaście apek firmy spektrum. nigdy jeszcze nie zdarzyło się aby cokolwiek złego się z tego powodu stało. natomiast kiedyś chłopaki kupili 3 apki hobbyking 2.4ghz.. dwie z nich zakłucały się do tego stopnia, iż niemożliwością było korzystanie z modelu.

Oczywiście mówie o apkach samochodowych, ale firma to firma i chyba wszystkie są oparte na tym samym.
kontakt: 660883192 marcin.sliwerski54@wp.pl
http://imageshack.com/scaled/large/545/zrhp.jpg
ŁÓDZKI KLUB MODELARSTWA SPORTOWEGO
RCMAFIA.PL
marcinrc.prv.pl
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Ja latałem na dx7 helikiem i nigdy nie miałem problemów ,czasami sie nie logował prawidłowo ale utrata zasięgu nigdy...no bo samymi heli latałem może dlatego...teraz już zostanę przy futabie... :mrgreen: ładnie służy.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ODPOWIEDZ