Mój pierwszy raz, bez OSD z linkiem RC :)

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Mój pierwszy raz, bez OSD z linkiem RC :)

Post autor: Krzysiek5lkg »

Marzenia o lataniu się spełniają. :lol:





Mój inny lot widziany z ziemi.





Ciekawi mnie, czy Was też latanie FPV zachęciło do czegoś więcej?
Krzysiek
KYK
Posty: 158
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: KYK »

W przyszłości, jak pare złotych się uzbiera na sprzęt to też mam zamiar zrobić kurs paralotniarski :-D Ile zapłaciłeś za całe szkolenie?
Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: databank »

ulala ładnie się Krzychu bawisz :-) Skywalker już pewnie leży gdzieś w kącie i zbierasz kase na własne skrzydlo do latania.. jak coś to jestem zainteresowany kupnem pakietu z sw ;-)
---------------
BLACK SW 1900, osd/ap Zbig&Pitlab, fox 800, sony 600tvl, sony action, 9xr+Rangelink, FS Base, archos 705, biqad. max 12000m/1000m.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

fpv to przeciez erzac prawdziwego latania,
kazdy z nas gdyby chcial/odwazyl sie/mial wystarczajaco wiele $ lub zdrowia zrobilby to samo..
Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Post autor: Krzysiek5lkg »

KYK pisze:W przyszłości, jak pare złotych się uzbiera na sprzęt to też mam zamiar zrobić kurs paralotniarski :-D Ile zapłaciłeś za całe szkolenie?
Szkolenie podstawowe, dwie godziny teorii a praktyka to już w terenie. 580 zł + dojazd.
Krzysiek
Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Post autor: Krzysiek5lkg »

databank pisze:ulala ładnie się Krzychu bawisz :-) Skywalker już pewnie leży gdzieś w kącie i zbierasz kase na własne skrzydlo do latania.. jak coś to jestem zainteresowany kupnem pakietu z sw ;-)
Nic z tego Michał, właśnie kończę budowę drugiego SW i pakiecik się przyda. Do gór daleko a na moje prywatne lotnisko 300m więc FPV na ,,codzień'' a skrzydełko tylko na ,,święta".
Krzysiek
Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Re: Mój pierwszy raz, bez OSD z linkiem RC :)

Post autor: Krzysiek5lkg »

Mój drugi wyjazd.

Izrael, Jezioro Galilejskie, Wzgórza Golan, w zasięgu wzroku Liban, Syria i Jordania a pod tyłkiem 400m do Matki Ziemi.


Krzysiek
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Re: Mój pierwszy raz, bez OSD z linkiem RC :)

Post autor: pbrys »

nice :-)
Awatar użytkownika
losieeek
Posty: 205
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 09:47
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mój pierwszy raz, bez OSD z linkiem RC :)

Post autor: losieeek »

fajnie ze niektórzy idą w tę stronę.... ja niestety chwilowo pokonałem tę drogę w przeciwnym kierunku..... Latanie -> modelarstwo FPV....
licencja paralotniowa od 2000r własny sprzęt itp.... a potem praca, rodzina jeszcze ok latałem .... ale praca na umowie śmieciowej,- samozatrudnienie, kredyt i brak jakiegokolwiek zabezpieczenia (L4 itp.)- sam musiałem zrezygnować jakikolwiek uraz i rodzina zostaje bez środków do życia.... i żeby choć trochę poczuć się jak ptak zostaje FPV.... ale kiedyś wrócę na pewno!
Co do kursów to polecam te w górach ja robiłem w Beskid paragliding w szczyrku. nizinne też są fajne za wyciągarką dość szybko duże wysokości ale góry.... to jest latanie
Na zachętę :
https://youtu.be/L62faWn-sa8
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Post autor: oko »

marceli pisze:fpv to przeciez erzac prawdziwego latania,
kazdy z nas gdyby chcial/odwazyl sie/mial wystarczajaco wiele $ lub zdrowia zrobilby to samo..
Nie zgadzam się że to erzatz! To jest coś jednak innego, pod wieloma względami bardziej interesujące. Na przykład akrobacje RC pozwalają pilotom na o wiele więcej niż w realu. Albo kosiaczenie. Podobną sprawą jest latanie w termice, ale szybowca 1:1 nie da się wyjąć z bagażnika i odpalić w 5 minut :) Fantastyczna jest też łatwość bycia konstruktorem bez CAMO, kacapa, papierów na każdą śrubkę... taki Pixhawk ma pewnie większe możliwości niż autopilot powiedzmy myśliwca albo odrzutowca pasażerskiego z lat 70-tych.

Znam kilku paralotniarzy i zwykle kończą z urazem kręgosłupa, gdyby tak mieć z 5 zapasowych kręgosłupów... W paralotniach kuszące jest uproszczenie przepisów/wymagań i łatwość odpalenia, ale inne sprawy nie są tak proste. Latanie swobodne to konieczność jeżdżenia w góry albo do wyciągarki, a napędowe to ciężki i hałaśliwy silnik. Ponoć się pracuje nad elektrykami także tam.
Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Re: Mój pierwszy raz, bez OSD z linkiem RC :)

Post autor: Krzysiek5lkg »

losieeek pisze:Na zachętę :
https://youtu.be/L62faWn-sa8
Warto powiedzieć że Jean-Baptiste lata na skrzydełku wyprodukowanym w Polsce w firmie DUDEK Paragliders. Jest to jeden z najlepszych na świecie producentów paralotni.
Krzysiek
ODPOWIEDZ