Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: pbrys »

a zacytuje sam siebie :lol:
pbrys pisze:.... - szkoda modelu ;-)
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: --mi-- »

---------------------
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Verid »

Fakt - szkoda.

For the meantime it's shipping in the Philippines and ASEAN countries. - taki szczególik.

to raz. A dwa - sam transport tego z Filipin przekroczy zakładany budżet.

Panocki, bardzo proszę, skupta się. Pytanie było odnośnie planowanych przeróbek Skywalkera. Sugestie odnośnie większych pojemników poproszę TYLKO jeżeli jest to gotowiec, dostępny we wspomnianej cenie i wytrzymujący standardowe złośliwości bagażowych na lotnisku a także o masie nie przekraczającej (razem z ładunkiem którym będzie nie tylko samolot) dopuszczalnej masy bagażu rejestrowanego dla Wizzair'a.
Ten wredny...
dzeq
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 21:10

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: dzeq »

Hej Myslalem kiedys o takim systemie:
3-dzielne skrzydlo - jak najbardziej. - daj weglowa rure na przestrzal z Sred. Wew. pasujaca do rury ktor plnaujesz dac do skrzydel.
Co do kadluba - moze wkleic wegiel zamiast pianki miedzy kadlubem i ogonem i uzyc systemu uzytego prze Dwaida W. ( RCExplorer na skladane ramiona w jego projekcie:
http://rcexplorer.se/projects/2012/05/the-quadrone/
Oczywiscie stab. poziomy odczepiany (wklejki ze sklejki ^^) z takimi nakretkami
http://www.fatmailman.com/GoGators/Vead ... _t_nut.jpg
od strony pianki zebys mial gwint. mozna je kupic w M3..M2....

Plus nieco wiecej wagi na ogon zeby sie zabalansowal dzieki temu.

Alternatywa dla ogona jest carbo rura okragla i powiedzmy 15cm kawalek rurki ala bagnet. do laczenia. sadze ze sily rozciagajece beda na tyle male ze nawet stara dobra tasma na laczeniu wystarcza zeby Ci sie ogon nie zsunal - do testow.

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Rumburak »

Verid,
Poszukaj pokrowców na instrumenty muzyczne, np pianina elektyczne (kayboardy). Nie wgłębiałem się w temat ale po szybkim zerknięciu na allegro ceny są ok. Możliwe że będzie trzeba taki pokrowiec wzmocnić rurkami węglowymi ale wydaje się być stworzony do takich modeli.
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: joint »

No to wtrącę swoje 3 grosze :D Żeby nie ciąć tak fajnego modelu. Kup 1300mm rury kanalizacyjnej fi 300mm plus 2 zaślepki do tego. Mierzyłem kadłub wchodzi tylko trzeba zdemontować statecznik poziomy i da się na pewno upchać skrzydła do tego w środek. Za całość pewnie nie wyjdzie więcej jak 50 pln :D Do transportu zaklejasz porządnie zaślepki do reszty rury taśmą pakową i z głowy. A żeby było estetycznie a nie w kolorze rury ściekowej można przy mazać jakimś sprajem :D
Wszystko co lata :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Verid »

Ja.....was....wszystkich....

Obrazek


....a potem do walizki.

:mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Bambi_461 »

Verid A wariant wysłania tego Pocztą /Kurierami do miejsca docelowego rozważałeś ? Biorąc pod uwagę koszt zakupu /budowy / opłaty za - nadbagaż (?) może to jest jakaś alternatywa ?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
mrchaosmaker
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 23:20
Lokalizacja: Sieradz

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: mrchaosmaker »

Bambi_461 pisze:Verid A wariant wysłania tego Pocztą /Kurierami do miejsca docelowego rozważałeś ? Biorąc pod uwagę koszt zakupu /budowy / opłaty za - nadbagaż (?) może to jest jakaś alternatywa ?
Ja bym poszedł jeszcze dalej , zapakował bym wyposażenie do małej torby a model kupił w nowym miejscu pobytu - i jeszcze miał frajdę ze składania ;);)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Verid »

Bambi_461 pisze:Verid A wariant wysłania tego Pocztą /Kurierami do miejsca docelowego rozważałeś
Tak. Nie opłacalne.
Bambi_461 pisze: Biorąc pod uwagę koszt zakupu /budowy / opłaty za - nadbagaż (?)
Nie będzie takowych jak maszyna wejdzie tam gdzie planuję.
mrchaosmaker pisze:Ja bym poszedł jeszcze dalej , zapakował bym wyposażenie do małej torby a model kupił w nowym miejscu pobytu - i jeszcze miał frajdę ze składania ;);)
A ja w zeszłym roku miałem 4 dni urlopu, akurat się trafiło że w Norwegii i żadnej maszyny którą mógłbym zabrać ze sobą. Jakoś nie widzę w tym czasookresie zakupu Skywalkera tam, w tamtejszych cenach, złożenia i uzbrojenia w FPV, oblatania i jeszcze żeby zostało na cieszenie się widokami.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Bambi_461 »

Ja bym pokombinował z pokrowcami : wędka / guldynka :-D . Docięte grube pianki jako usztywniacze i wypełniacze pomiędzy elementami SW mogą być wystarczające. Albo... " sniper rifle case" tylko,że wtedy odprawa może się bardzo wydłużyć ... :roll:

[EDIT] Stanęły mi właśnie przed oczami paki traktowane przy przy załadunku do luku - Nie,pianki jako usztywniacze i wypełniacze nie będą dobrym pomysłem :-/
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Rufio »

Verid, zrobił bym tak jak napisałeś czyli:
- skrzydło trójdziejne
- kadłub na 1/2
A rada na 10 mm rurę i 12mm boomblocki jest prosta - nawiń na rurę 1mm taśmy izolacyjnej elektrycznej - trzyma bezbłędnie z Aidanowymi boomblockami.

Bez "zmniejszenia" wymiarów, to co jedyne może zadziałać to tylko oryginalne pudło, ale to duże będzie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Verid »

No dobrze - skoro w temacie walizek wiem już więcej niż technicy Samsonite to został jeszcze szkopuł natury elektronicznej.

Docelowo platforma ma być wyposażona w eLeReS V2+IMU+GPS jako AP. Do tego Remzibi OSD+Sony 60TVL+nadajnik 1.2GHz z HK. Całe wideo planuję skumulować na nosie natomiast co do RC opcje mam dwie.

-pod skrzydło:
eLeRes+IMU wędrują w przestrzeń pod skrzydłem, GPS na wieżę silnika, antena zwyczajowo w statecznik pionowy.
ZA - IMU w środku ciężkości, łatwy dostęp do AP, w przypadku dzielonego ogona tylko serwa stateczników będą wymagały dodatkowego złącza.
PRZECIW - jakoś trzeba będzie podzielić także kabel antenowy, zrobić demontowaną antenę wbijaną w belkę ogona (jak w mam w ES'ie) lub przenieść z ogona na kadłub (bliżej wideo)

-na ogon:
Skywalker ma specjalną półeczkę na szpeje na ogonie. Po dorobieniu pudełeczka można by tam wepchnąć eLeReSa+IMU+GPS
ZA - nie dzielimy kabla antenowego RC. GPS i dipol maksymalnie odsunięte od wideo
PRZECIW - więcej kabli do upchnięcia na złącze (ESC, lotki, OSD, serwa ewentualnego Pantilta), IMU daleko od SC, konieczność dorobienia pudełka na elektronikę, blisko śmigło, dodatkowa masa na ogonie.

Jakieś inne pomysły/ sugestie? Zaznaczę tylko że SW ma latać wysoko (chmurki :mrgreen: ) i długo ale nie daleko. Latanie odległościowe to nie na moje nerwy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Rurek »

Verid pisze:PRZECIW - więcej kabli do upchnięcia na złącze (ESC, lotki, OSD, serwa ewentualnego Pantilta), IMU daleko od SC, konieczność dorobienia pudełka na elektronikę, blisko śmigło, dodatkowa masa na ogonie.
A może skorzystasz z PPMenkodera? Wtedy na ogon idą tylko kable: Vcc, GND, PPM, SCL, SDA czyli pięć drucików. GPSa w tym wariancie zostawiłbym na ogonie, chyba że jeszcze dwa kabelki RX/TX (a nawet chyba tylko jeden - TX z GPSa?) i GPS może być gdziebądź...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skywalker 1900 by Verid - składaczek

Post autor: Verid »

Kabla do IMU wolałbym nie wydłużać i dodatkowo obciążać złączem. Kilka postów które się na forumie przewinęły sugerują że to nie jest zdrowa praktyka stąd moje dążenie do umieszczenia IMU możliwie blisko eLeReS'a (na tum samym elemencie pianki przynajmniej). Co do enkodera - nie do końca mi się podoba ta idea i to nie tylko dlatego że to kolejny klocek i kolejny wydatek. Załóżmy że odbiornik wraz z IMU mam na ogonie. Lecą z niego 3 kable do enkodera w kadłubie. Fajnie, tylko kolejne 2 muszą wrócić z sygnałem dla serw ogonowych. Przy odbiorniku w kadłubie bez enkodera przez cięcie ogona przechodzą 4 kable. Co do dżipsa - nawet jakby został na ogonie z odbiornikiem to musze doliczyć jeszcze jeden kabel dla OSD.

Póki co najbardziej skłaniam się ku opcji "pod skrzydłem" z przewodem antenowym dipola biegnącym na zewnątrz (z boku) ogona a la Easy Star. Najmniej kombinatoryki. Ale poczekajmy - może ktoś coś jeszcze dorzuci...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ