aparatura

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

diem pisze:Oczywiscie ja ta niska moc chce do latania kolo nogi .
Eee :oops: To tak jakbyś chciał z armaty do mrówki strzelać. Wydaje mi się ,że jakaś najtańsza futaba sprostała by Twoim założeniom.
Awatar użytkownika
simono
Posty: 139
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 14:41
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: simono »

jasiekbrej pisze:
diem pisze:Oczywiscie ja ta niska moc chce do latania kolo nogi .
Eee :oops: To tak jakbyś chciał z armaty do mrówki strzelać. Wydaje mi się ,że jakaś najtańsza futaba sprostała by Twoim założeniom.
Nie do konca. Taka futaba dziala super jak nie ma po drodze zadnej przeszkody.
Wystarczy mala goreczka i przy malej odleglosci nadajnik-model tracimy kontrole.
Tutaj LRS radzi sobie lepiej. Lukasz "From_heaven" doswiadczal tego kilkukrotnie ze
swoja Futaba.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 mar 2010, 12:37 przez simono, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr.
simono
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

simono pisze:No racja skoro podpiecie zewnetrznej anteny niweluje problem :)
Podpięcie zewnętrznej anteny umożliwia odsunięcie jej od pozostałej elektroniki.
Efektem" ubocznym" takiego działania jest eliminacja zakłóceń
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

simono pisze:
Nie do konca. Taka futaba dziala super jak nie ma po drodze zadnej przeszkody.
Wystarczy mala goreczka i przy malej odleglosci nadajnik-model tracimy kontrole.
Tutaj LRS radzi sobie lepiej.
O przepraszam. :oops: Wydawało mi się że latanie koło nogi to jest właśnie takie
gdzie po drodze nie ma żadnych przeszkód i odległość nie przekracza tych kilkuset metrów.Sorry
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ja mam 6 regulatorow na pokladzie, prądy mogą siegac 100A w peaku, teren zurbanizowany, pelno 2.4ghz w miejscach gdzie chce latac. Futaba jest fajna ale... musze miec 100% pewnosci ze zadna antena wifi mnie nie zakloci, ze gdy polece "za róg" to dalej bede mial sygnal. Zobaczymy jak to bedzie, najprawdopodobniej w przyszlym miesiacu zamowie. Zwlekam by poznac cene intermisionrc no i w tej chwili testow Simono :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

diem pisze:Ja mam 6 regulatorow na pokladzie, prądy mogą siegac 100A w peaku, teren zurbanizowany, pelno 2.4ghz w miejscach gdzie chce latac. Futaba jest fajna ale... musze miec 100% pewnosci :D
Zaczynam "kumać" Ale musisz wiedzieć o tym, że osiągnięcie 100% pewności to tak jak
osiągnięcie 100% spirytusu :mrgreen: raczej nie możliwe. Natomiast obniżenie mocy w linku Thomasa to powinna być sprawa prosta. Zrobić na odwrót to by było trochę trudniej. Pozdr
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Inaczej: 100% pewnosci ze zrobilo sie wszystko co bylo mozliwe w kierunku bezpieczenstwa :)
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

diem pisze:Inaczej: 100% pewnosci ze zrobilo sie wszystko co bylo mozliwe w kierunku bezpieczenstwa :)
dla 100% pewnosci to bym mocy raczej nie obnizal ;-)
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

oooo holo :-D wyjąleś mi to z ust.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Loty w okregu 300m. Na 100mW 433mhz nie ma szans by cokolwiek sie stalo, nie popadajmy w skrajnosc :) To tylko 7dbm roznicy.
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

diem pisze:Loty w okregu 300m. Na 100mW 433mhz nie ma szans by cokolwiek sie stalo, nie popadajmy w skrajnosc :) To tylko 7dbm roznicy.
e tam nie ma szans. pan z domku obok zapoda wzmacniacz do kontrolera bramy garazowej bo lubi otwierac jak jest 2km od domu i moze byc po zabawie :lol:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

No wiadomo, choc ten alarm nie nadaje przez minute :D W kazdym badz razie... zobaczymy, czekam na testy Simono :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

diem pisze:choc ten alarm nie nadaje przez minute :D
A skad wiesz? Nie znasz przeciez tego pana od bramy :mrgreen:
Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zaan »

dobra nie będe zakładał kolejnego wątku . padło na Turnigy 9X z (narazie) coroną 2,4 . Nadajnik CT8J odbiornik CR8D , no i tu mam zgryz :shock: przypisywanie jednego do drugiego przeczytałem potwierdziłem na googlach , ale cholera gdzie w odbiorniku jest góra a gdzie dół :evil: to jest gdzie przychodzi masa(brązowy kabelek) :?: to raz a dwa kanały są oznaczone od 1do 8 no i gdzie sie tu z silnikiem czyli gazem wpiąć ??? reszte znajde metodą prób i błędów raptem to lotki z klapami ster kierunku i kamera (narazie :mrgreen: ) . Jeśli można prosić o pomoc.......... :roll: :roll: :roll: radio opanuje sądze łatwiej ........ oby bo już natknełem sie na manuala
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

naklejka z napisami to gora :) sygnalowy na gore :) sygnalowy to bialy lub zolty zreguly :)

wkradl sie blad ;) poprawione
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 17 mar 2010, 22:12 przez yagi, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ