Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Rurek »

Pietruch musisz zdawać sobie sprawę że jest zasadnicza różnica między modelarzami "klasycznymi" (w tym heli) a lataczami od kopterów (a już na pewno fajtomów latających nie-w-manualu)
Ta różnica- słowo- klucz to : AUTONOMICZNY AUTOPILOT .
W skrócie - gdy modelarz z Pałacowej straci kontrolę nad modelem to po kilkunastu sekundach biegnie z woreczkiem zebrać łopatką to co zostało z modelu.
Natomiast gdy Ty stracisz kontrolę nad swoim super hiper fajtomem (a co gorsza fajtom tę kontrolę sam przejmie wbrew Twoim intencjom) to zaczyna być niebezpiecznie w promieniu kilku kilometrów na wysokość kilometra.
Czy widzisz różnicę?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Pietruch »

Jasne, że widzę.
Nie chcę kontynuować tego wątku, powiem tylko że lata tam wszystko, również FPV i nikt nie widzi problemu. Link podałem gdzie można o tym pogadać, z mojej strony to wszystko bo nie będę za kogoś odpowiadał.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: pawelsky »

Pietruch pisze:Jasne, że widzę.
Nie chcę kontynuować tego wątku, powiem tylko że lata tam wszystko, również FPV i nikt nie widzi problemu. Link podałem gdzie można o tym pogadać, z mojej strony to wszystko bo nie będę za kogoś odpowiadał.
Jesli nie chcesz za kogos odpowieadac to proponujac tu 'miejscowke' informuj ze jest to CTR/ATZ/etc. i ze latanie tam bez odpowiednich zgod jest zabronione.

Tak bedzie uczciwie i odpowiedzialnie.
Greshone
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Greshone »

Dlatego ja dzisiaj latam na Wawrze zdala od CTR.
Dji Inspire 1, 2 aparatury i narazie jedna marne lipo!
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Pietruch »

Greshone, latasz jutro będziesz na Pałacowej koło 12?
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Greshone
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Greshone »

Sorry, nie udało mi się przed weekendem zakupić większej ilości pakietów. Przez weekened latałem przed domem koło Promenady. Do przyszłego weekendu na pewno uzbroję się w 1-2 dodatkowe Lipo. Wtedy jak najbardziej. Dam znać.
Dji Inspire 1, 2 aparatury i narazie jedna marne lipo!
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Pietruch »

Nie powiem, ale w bardzo przystępnej są cenie te pakiety i mamy jeszcze wybór, 5700mAh za ok 900zł albo 4500mAh za ok 800zł. [sic!] Obrazek
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Pietruch »

Greshone, jak loty, masz jakieś filmy/zdjęcia?
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Stanek
Posty: 23
Rejestracja: sobota 14 lut 2015, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Stanek »

Czy ktoś planuje jakieś wspólne latanie w okolicach Warszawy w ten weekend ?? Chętnie bym się spotkał, pogadał. Do tej pory latałem w okolicach Nadarzyna tuż za CTR Okęcia. Znalazłem sobie polanę i tam ćwiczę. Loty zgłaszam do FIS i nie robią problemu z lataniem w tej okolicy, ale trochę mi nudno tak samemu :)
DannyW
Posty: 78
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 15:42
Lokalizacja: Grodzisk maz

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: DannyW »

Stanek pisze:Czy ktoś planuje jakieś wspólne latanie w okolicach Warszawy w ten weekend ?? Chętnie bym się spotkał, pogadał. Do tej pory latałem w okolicach Nadarzyna tuż za CTR Okęcia. Znalazłem sobie polanę i tam ćwiczę. Loty zgłaszam do FIS i nie robią problemu z lataniem w tej okolicy, ale trochę mi nudno tak samemu :)
Niedziela siestrzen ul. Srodpolna ok godz 13 jak co to pisz
Latać może każdy .... ale nie Ikar ....
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Rurek »

Stanek pisze:Loty zgłaszam do FIS i nie robią problemu z lataniem w tej okolicy,
Tak dla jasności - FIS nie jest od zezwalania/zabraniania. FIS to tylko służba informacyjna. Mogą z dobrej woli w zasadzie zasugerować tylko aby nie latać w rejonie który samemu się zgłasza jeżeli widzą że rodzi to potencjalne zagrożenie( np che się zgłosić latanie kopterem w rejonie gdzie już ktoś lata PPG..). Nic więcej.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
podmiejski
Posty: 26
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 11:47
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: podmiejski »

Jako newbie bardzo proszę o pomoc
mam następujące wątpliwości:
1.patrząc na tę pogardę w stosunku do posiadaczy RTF np Phantom chciałem się upewnić:
PRAWDZIWA jazda samochodem też zaczyna się od własnoręcznie skonstruowanych samochodów?...
2.padła tu teza że "manualne" modele to są ponad przypadłość charakterystyczną Phantomom czyli nie "żyją własnym życiem".
To - coś przegapiłem? NAZA zamontowana poza Phantomem stała się gwarancją "tyle samo startów co lądowań"?
3. być może się mylę - podkreślam jestem newbie i moge coś źle zrozumiec - ale czy nie jest tak że to posiadacze Phantomów razem z software dostają ograniczenia stref lotów ze względu na konflikt lokalizacji? Krótko: że Phantom wie lepiej czy gdzieś można latac czy nie?
Dziekuję kolegom za wybaczenie mi że w tym a nie innym poście pytam.
Boromir
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 09:17

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Boromir »

Nie nazwiesz mechanikiem wojka zenka bo kiedys w dziecinstwie zalozyl ci lancuch na zebatki roweru (bo spadl) ;) tak samo modelarzem kogos kto ma tylko rtf'y :) raczej oblatywaczem :) poza tym im wiecej wlozysz w cos pracy tym bardziej to szanujesz i bardziej znasz sprzet (duzo bardziej) a to przeklada sie na bezpieczenstwo innych :)

Tak samo traktuje sie dzieciaka bogacza co na urodziny ferrari dostal i po tygodniu skasowal :)

Oczywiscie sa wyjatki, tacy co maja i doswiadczenie i wiedze a rtf biora tylko z braku czasu - ale to od razu widac :)
husky
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2014, 08:35

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: husky »

Panowie proszę nie zaśmiecać wątku. Wątek dotyczy spotkań w Warszawie i okolicach. Bardzo proszę o przeniesienie dyskusji - całej dyskusji do innego działu.
Exsniperex
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 30 paź 2014, 19:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa wspólne latanie DJI PHANTOM

Post autor: Exsniperex »

Witam Serdecznie
Idealna miejscówka jest w okolicy Zaborowa (LOS: 2km X 1 km). Przynajmniej dwa razy w miesiącu jeżdżę tam na testy.
Pozdrawiam

Leszek
ODPOWIEDZ