Konfigurowanie Turingy 9x

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

sirwiz
Posty: 40
Rejestracja: środa 02 mar 2011, 16:08
Lokalizacja: Toruń

Konfigurowanie Turingy 9x

Post autor: sirwiz »

Witam, jak zaprogramować Turingy 9x, aby móc, na 5 i 6 lub 6 i 7 kanale sterować kamerą, tudzież dowolnymi innymi funkcjami, bo nie mogę tego rozgryźć ani znaleźć.

Czyli, chodzi o to, aby po przełączeniu któregoś pstryczka w aparaturze lewą manetką sterować serwami na innych kanałach niż zwykle.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Nie kumam pytania ,chodzi Ci o zmianę kanałów do których masz przypisany lewy drążek.. :roll:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
pit202

Post autor: pit202 »

nie, pewnie chodzi o to zeby zrobic uzytek z reszty dostepnych kanalow, wchodzisz do menu i tam sie to chyba nazywa AUXCH i tak ustawiasz sobie kanaly od 5 do 8 i do nich przypisujesz odpowiednie akcje strzalkami lewo prawo wybierasz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

To ja tez zgadne. Kolega chce podlaczyc do 5 kanalu kamerke, pstryknąć pstryczkiem i ruszać nią np. drążkiem kierunku? Jeśli tak to nie da sie sie raczej :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Diem, jest ,aczkolwiek trzeba mocno pokombinować w trybie Heli :)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Jeżeli chodzi o zmianę kanałów na drążku po przełączeniu jakiegoś przycisku na radiu to raczej nie możliwe...nawet w trybie heli co najwyżej podpisanie przełącznika do zmiany czułości,endpointów czy innych ale nie zmiany kanału na inne serwa...np:. do pan/tilta.
:roll:
Jak się da ,to chcę to widzieć ,chyba że 3 drążek z boku radia podłączony pod trenera.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: razor »

pewno się da tak zrobić z alternatywnym softem, ponoć można tam robić dowolne kombinacje kanałów wejściowych i wyjściowych i mikserów po środku.

możesz obracać kamerą używając pokrętełek (potencjometrów) w górnej części apki.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Tak to wiadomo ale chodzi o obracanie kamerą lewym drążkiem..gdzie masz gaz i ogon "mode 2" oczywiście.

Jak by dało radę ,to bym to już dawno robił...bo masz płynność ruchu kamerą.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

razor pisze:pewno się da tak zrobić z alternatywnym softem, ponoć można tam robić dowolne kombinacje kanałów wejściowych i wyjściowych i mikserów po środku....i.

dokładnie, softem alternatywnym który jest TUTAJ i można zrobić WSZYSTKO. Dowolne konfiguracje, co tylko wyobraźnia podpowie. I do tego 16 (!!!!!!!!) kanałów PPM. Wystarczy? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości jaką aparaturę kupić z takimi możliwościami za 60$)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Rurku, robiłeś tego moda Turnigy 9x?
Zdaje mi się, że masz to radyjko?
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mam radyjko, moda nie robiłem, brak czasu.... ale z tego co można poczytać to jest to BEZKOMPROMISOWE ;-) rozwiązanie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
sirwiz
Posty: 40
Rejestracja: środa 02 mar 2011, 16:08
Lokalizacja: Toruń

Post autor: sirwiz »

@diem dokładnie to chciał bym robić. Co zatem robią ludzie, którzy mają taką funkcje? 2 Odbiorniki i nadajniki?

@Rurek - ciekawy ten modyfikowany soft, tylko jednego nie mogę doczytać - różnic pomiędzy wersjami, bo jak rozumiem mając 9x + frsky powinienem wgrać wersję frsky, tylko czym ona różni się od zwykłej, skoro do zwykłego frsky-a nie potrzeba było nic zmieniać w radiu i co to za modyfikacja HW, która niby ma być w dokumentach ale chyba ślepy jestem :)
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

sirwiz,
wgraj sobie softa kol. Rafita
jak go rozpracujesz :-) to zrobisz wszystko co Ci sie zamarzy
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

Można i tak jak koleś w tej futabie na filmie . Wyłuskać joystick z jakiejkolwiek apki i podpiąć się pod aux .

Film
ODPOWIEDZ