Zasilacz xbox

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Piotrowy »

cobra pisze:Zasilacz właśnie doszedł. Po otwarciu obudowy widzę, że nie jest taki sam, jak w opisie modyfikacji Misia. Na razie nie mam jak zdjąć blachy, zrobię to dopiero w domu.
Cobra. Właśnie doszedł do mnie taki sam zasilacz jak twój. Czy robiłeś już modyfikacje :roll:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

Piotrowy pisze:Czy robiłeś już modyfikacje :roll:
Nawet zdjęć nie dał. Więc możesz być pierwszy :-)
No a ja przetestowałem jak chodzi zasilałka przerobiona na 14V z obciążeniem ok. 12A. Pół godziny chodziła OK. A stolik do drukałki zagrzał się do 115 stopni w 15min :-) Kolejne 6 min i doszło do 125 stopni :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Zasilacz xbox

Post autor: marekj »

No to mam zasilacz i ja. Uruchomiłem go wstępnie bez żadnych przeróbek. Uciąłem jedynie wtyczkę na kablu i zarobiłem goldami. Oczywiście zwarłem stosowne kabelki, aby od razu startował. Pierwszy i jedyny jak na razie test, wypadł zadowalająco. Ładowałem pakiet prądem 12A, zasilacz dawał 13,9A przy napięciu 11,77V i był jedynie lekko ciepły. To jak na razie mi wystarcza. Ale jest i mankament i to dość upierdliwy. Wentylatorek w środku pracuje cały czas, wydając niezbyt głośny, ale bardzo nieprzyjemny ton. Zdecydowanie wolę szum mojego zasilacza z komputera. Nie wiem czy ten typ tak ma, czy tylko u mnie tak to wyje?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

To chyba zależy od wieku zasilacza. Mam 3 szt, w dwóch gwizda głośniej, w trzecim jest ciszej i ma wolniejsze obroty (pewnie jest zapchany kurzem albo przytarty). Ale można przywyknąć.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Rurek »

U mnie ledwo słyszalny cichutki "szmer".
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Zasilacz xbox

Post autor: marekj »

Chyba będę musiał jednak rozebrać i przyjrzeć się temu wiatrakowi, bo jest to naprawdę upierdliwe.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasilacz xbox

Post autor: cobra »

Piotrowy pisze: Cobra. Właśnie doszedł do mnie taki sam zasilacz jak twój. Czy robiłeś już modyfikacje :roll:
Mam grzalke silikonowa, niby lepsza od MK2, wiec nic nie modyfikowalem. Zobacze jak będzie bez modyfikacji.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

cobra pisze:Mam grzalke silikonowa, niby lepsza od MK2, wiec nic nie modyfikowalem.
Wiesz, na wyższym napięciu zawsze będzie szybciej. A nie sądzę że ten silikon zagrzeje stół w rozsądne 10-15 minut.
marekj pisze:Chyba będę musiał jednak rozebrać i przyjrzeć się temu wiatrakowi, bo jest to naprawdę upierdliwe.
To zrób dokumentację foto, bo mimo szczerych chęci nie udało mi się dostać do wentylatora, a nie chciałem niczego połamać.
Pzdr. -----MIŚ-----
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Lee »

W moim radiatory i inne były przyklejone do drugiej części obudowy z wentylatorem + jedna śróbka.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Zasilacz xbox

Post autor: marekj »

To zrób dokumentację foto, bo mimo szczerych chęci nie udało mi się dostać do wentylatora, a nie chciałem niczego połamać.
Choroba, trochę za późno. Właśnie złożyłem wszystko ponownie. U mnie jest podobnie, jak napisał Lee. Górna połówka trzyma się z elektroniką tylko na silikonowej paście przewodzącej ciepło (u mnie nie było żadnej śrubki). Po odjęciu jej (dość mocno odciągać przez dłuższą chwilę, aż puści). Na wierzchu zobaczymy upapraną pastą silikonową, taśmę samoprzylepną, którą zdejmujemy. Pod nią jest blacha alu, mocowana kilkoma wkrętami do obudowy. Są też dwie śrubki ze zwykłym gwintem, trzymające radiator, umieszczony pod blachą. Po odkręceniu mamy na wierzchu wentylator, który trzeba wysunąć z pokrywy.
Wyczyściłem, uzupełniłem pastę silikonową, skręciłem i chodzi tak samo. Sam wentylator w ręku chodził poprawnie. Pracuje on jako wentylator odśrodkowy i ten dźwięk chyba bierze się z przepływu powietrza. Po prosu robi się taka mikro syrenka i chyba nie ma na to rady.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

Ja dotarłem do momentu że została blacha z wentylatorem w górnej części. Kilka śrubek wykręciłem (nie pamiętam ile) ale widocznie nie wszystkie bo nie udało mi się wyciągnąć tej blachy z górnego dekla. Ale nic to, nie mam zamiaru znów tego rozbierać :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Zasilacz xbox

Post autor: marekj »

A byłeś już tak blisko. To jest jeszcze lekko podklejone po krótszych krawędziach. Trzeba nieco podważyć śrubokrętem i odchodzi. U mnie cała wolna przestrzeń była zapchana kurzem.
Pozdrawiam
Marek
Elektronit
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 19:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Elektronit »

Pozdrawiam, życzę sukcesów! Moje zasilacze działają cały czas od poprzedniej mojej tu wizyty. Jednak mam je wyjęte z obudów i wymieniłem kondensatory wszystkie bo jeden z nich nie startował z obciążeniem. Używam ich do oświetlania w garażu i przed domem :). Jednak do następnych projektów zastosuję zasilacze DELL SFF. Moc podobna a nawet większa. Dodatkowo, są one bez wentylatora.

http://allegro.pl/oryginalny-zasilacz-d ... 40289.html o, takie.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasilacz xbox

Post autor: cobra »

Jakoś zapomniałem napisać o modyfikacji zasilacza. Nie chciało mi się go rozbierać ... :oops:
Dałem tylko obciążenie na 5V i jakieś kondensatory (nie mogę znaleźć schematu) i napięcie podniosło się z 11,8V do 13,2V. Dla mnie wystarczy - stolik grzeje się szybko.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Kowal »

Elektronit pisze:...Jednak do następnych projektów zastosuję zasilacze DELL SFF. Moc podobna a nawet większa. Dodatkowo, są one bez wentylatora.
http://allegro.pl/oryginalny-zasilacz-d ... 40289.html o, takie.
Nabyłem ten zasilacz, a nawet 2szt. :mrgreen: i nie był bym sobą, gdybym go nie rozkręcił :lol:

"Tabliczka znamionowa" zgodna z tą pokazaną na aukcji, więc nie jest źle :-)

Obrazek

Potrzebny był "specjalistyczny" torx z dziurką Obrazek

Obrazek Obrazek

Po zdjęciu plastikowej obudowy, ukazał się porządnie ekranowany "klocek" zasilacza:

Obrazek Obrazek

Strona INPUT, czyli podłączenie do sieci i widoczny (chyba) bezpiecznik:

Obrazek Obrazek

Teraz to, co interesuje nas najbardziej, czuli strona OUTPUT:

Obrazek

Jak widać na poniższym foto, są dwie "wiązki" przewodów Vo (białe przewody) oraz GND (czarne przewody), i jeszcze dwa kabelki: niebieski, opisany jako remote i czerwony z opisem a jakże RED:

Obrazek

W związku z za pewnym "przerabianiem" wyjścia, otrzymujemy "w prezencie" łatwe pola lutownicze:

Obrazek

Testów obciążenia nie wykonam, bo mój multimetr działa tylko do 10A :cry:

EDYTA: Zapomniałem o ważnej sprawie... :oops:

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 22 kwie 2015, 20:31 przez Kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ